Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xirvo

Kurs programowania

Polecane posty

Witojcie! :} Mam klopocik. Musze stworzyc jakis programik do konca marca zeby zaliczyc infe na 6. Chodze do 3kl gimnazjum wiec znam tylko cos takiego jak html ;p. Mogl by ktos podac jakis link do strony z kursem internetowym, ktory mogl by mnie w miare szybko nauczyc jakiegos jezyka programowania?

Mam nadzieje ze w dobrym dziale pisze. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VB może i jest proste, ale ma imo nie nadaje się do nauki programowania jako takiego bo brakuje mu paru rzeczy, jak już to polecałbym zacząć od tego od czego zaczyna się uczyć większość osób:

Pascal

prosty język, jest o tym w sieci tyle rzeczy że to głowa mała, uczą tego wszędzie od klas informatycznych w gimnazjum, aż po wyższe uczelnie, więc możliwe że jeszcze kiedyś ci się przyda :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc poleciłbym wziąć się od razu za c++, ale tak pełną gębą, a nie przez kurs w necie. wybierz się do biblioteki i pożycz sobie jakąś książkę (najlepiej wydanie po 1994 roku), albo popytaj znajomych. taki sposób jest najlepszy.

pascal może jest i prosty, ale po przesiadce na c++ nigdy nie zechcesz używać pascala bo jest po prostu niewygodny. niedawno chciałem coś w pascalu napisać i odpuściłem po dwóch linijkach, kiedy miałem z góry deklarować zmienne.

skoro nie znasz żadnego języka, IMO pascal będzie stratą czasu. c++ jest bardzo popularnym i często wykorzystywanym językiem, więc jego opanowanie (ale w znacznie większym zakresie niż teraz mógłbyś w miesiąc przerobić) w przyszłości może nawet dać Ci pracę.

miesiąc czasu to trochę mało, ale jeśli masz czas i chęci, spokojnie przerobisz kawał materiału.

na stronie microsoftu jest do pobrania, z tego co się orientuję za free, visual studio 2005 express. poza tym masz darmowego dev lub borland c++ builder personal.

wiki-yu -> u mnie był pascal w pierwszym semestrze na zasadzie: "poznajcie trochę historii, nauczcie się myśleć jak kompilator", poza tym pascal jest wykorzystywany jako język formalny (np do zapisu algorytmów na wyższym poziomie abstrakcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiki-yu -> u mnie był pascal w pierwszym semestrze na zasadzie: "poznajcie trochę historii, nauczcie się myśleć jak kompilator", poza tym pascal jest wykorzystywany jako język formalny (np do zapisu algorytmów na wyższym poziomie abstrakcji).
No jest jeszce cos takiego jak Delphi, czyli tak po ludzku Pascal w wersji Builderowej. Fakt, ze troszke pozmieniany, ale jednak Pascal. Ludzie nawet z tego korzystaja.

  • Xirvo >> 3 gimnazjum :?: Co by to mialo byc :?:

W miesiac programowac sie nie nauczysz. Dobrze bedzie jesli bedziesz w stanie napisac jakikolwiek prosty program. Brak Ci wiedzy na temat algorytmow i typowych rozwiazan.

Proponowalbym znalezc jakis alogrytm znany i dobrze opisany, Regula Falsi, albo cos w tym stylu i zrobic z tego jakas prelekcje. Jakos ladnie przedstawic, opisac o co chodzi i jak zostal rozwiazany (rekurencja, iteracja), pokazac jakas implementacje, z grubsza wyjasnic co w tej implementacji sie znajduje ( main, wywolania funkcji, zmienne, control flow(if, for, while).

Tylko pogadaj najpierw z nauczycielem, czy sie zgodzi na taki uklad. Bo Ty sie napracujesz, a on stwierdzi, ze ma to gleboko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym Ci radził wziąć się za C++ w necie jest masę kursów do tego język w miarę prosty i mało pisania (w stosunku do innych języków) do tego jest dużo darmowych okienkowych kompilatorów takich jak DevC++, pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz programować w c++ to lepiej zamów albo idz do biblioteki po książkę. Z kursów z neta nie wiele sie nauczysz. Wlasnie zamówilem sobie C++ Dla każdego (troche droga, bo 85 zł, ale jak już chcesz sie czegos uczyc naprawde to warto wydac kazde pieniądze) W tym tygodniu powinna być już i zabieram się za c++ :)

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamedev.pl/tutorials.php - całkiem niezły kurs, pisany przystępnym językiem, z łatwymi do zrozumienia tłumaczeniami. 558 wiedzy :P W kursie dość szybko pojawia się przykład prostej gierki w kółko i krzyżyk, której konstrukcję powinieneś raczej szybko i dokładnie zrozumieć i umieć nauczycielowi wszystko wytłumaczyć. 8)

Przy okazji, na tamtej stronce znajdziesz całą masę tutoriali, kursów, przykładów i innych artykułów związanych z programowaniem w C++ i nie tylko 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odgrzewasz stare tematy, grzecznie proszę przestań.

2. Jerzy Grębosz napisał symfonię c++. Poza tym jest nowe, jednotomwe wydanie.

w trzech tomach praktycznie wszystko, co można powiedzieć o tym języku

Bzdura. Poszukaj sobie pasji c++ tego samego autora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli C++, to nie jakiś Borland, tylko DevC++ i koniecznie 'Symfonia C++', autora nie pamiętam, ale jest świetna, w trzech tomach praktycznie wszystko, co można powiedzieć o tym języku :)
Nie Dev, tylko VS 05 EE pod winda, lub Eclipse + CDT pod linuksem.

Symfonia to zaledwie wstep do C++. Do kompletu konieczna jest Pasja. Potem jakis porzadny opis STL'a. Dopiero wtedy mozna niesmialo stwierdzic, ze sie orientujesz w jezyku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...