Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Overlord (seria)

Polecane posty

A tak odnosnie konkursowej zapowiedzi - troche przesadzona. Wg. mnie za dużo odniesień do innych produkcji, języka potocznego i udawanie na siłę charakterystyczny humor CDA. Z pierwszych trzech akapitów nic się nie dowiedziałem.

No, niestety - tak samo zresztą było IMHO z Infernalem.

Overlord mnie jednak trochę zawiódł.

Oczekiwalem czegos w stylu Dungeon Keeper'a.

Sciagnalem demo, pogralem.

Zawiodlem sie.

To gierka... w ktorej zarzadza sie slugami i tyle.

Z początku pełnej wersji jest dość ciekawie, potem okazuje się, że wcale nie jest się złym, zabija się zombii, szkielety, jakieś gniewne niziołki, a ludzie traktują cię jak zbawiciela. Przynajmniej grafika jest przyjemnie bajkowa :?

Rzecz w tym, że tutaj też musisz się starać być złym, nie dzieje się to ot tak, samo z siebie. Dlaczego - to wyjaśni fabuła pod koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że tutaj też musisz się starać być złym, nie dzieje się to ot tak, samo z siebie. Dlaczego - to wyjaśni fabuła pod koniec.

Sorry, aż tak zły nie byłem - wymiękłęm w zamku ze szkieletami, bo brakowało mi niebieskiego lifeforca :x

Spróbuj się wrócić do miejskiego wejścia do kanałów - tam znajdziesz masę żuków, w tym też niebieskich, na których można farmić siły życiowe. Ewentualnie, jeśli czujesz się na siłach, w Wieży na arenie możesz również walczyć z większymi żukami i zbijać ok. 75 life force jednego koloru na walkę.

A co do bycia złym, to nie jest takie skomplikowane... Morduj wieśniaków, okradaj im domy, nie oszczędzaj nikogo i ogólnie rób jeden wielki bajzel. Szybko powinieneś się dorobić porządnych kolców na zbroi. A, i elfom też nie odpuszczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do bycia złym, to nie jest takie skomplikowane... Morduj wieśniaków, okradaj im domy, nie oszczędzaj nikogo i ogólnie rób jeden wielki bajzel. Szybko powinieneś się dorobić porządnych kolców na zbroi. A, i elfom też nie odpuszczaj.

Rutyna..... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do bycia złym, to nie jest takie skomplikowane... Morduj wieśniaków, okradaj im domy, nie oszczędzaj nikogo i ogólnie rób jeden wielki bajzel. Szybko powinieneś się dorobić porządnych kolców na zbroi. A, i elfom też nie odpuszczaj.

Rutyna..... :D

Cóż, jak trzeba 500 chłopów wybić na jedno ze złych osiągnięć, to faktycznie potrafi się robić monotonne czasami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie była najgorsza, choć po jakimś czasie faktycznie zaczynała się nudzić, dodatki do broni i zbroi nie cieszyły już tak bardzo, a miniony na walkach nawet się zbytnio nie starały...i tak wygrywały.Mimo to jednak, grało się dość przyjemnie, choć z drugiej strony gry tej nie powinno się nazywać przesadnie drugim DK, bo to jednak jest co innego, praktycznie dopiero pod koniec stajemy si mroczni:D. Nie jest to może jakiś Bóg wie jaki hit czy coś, ale nie można go po prostu ominąć. Od tak na kilka godzinek, al nie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nie była najgorsza, choć po jakimś czasie faktycznie zaczynała się nudzić, dodatki do broni i zbroi nie cieszyły już tak bardzo, a miniony na walkach nawet się zbytnio nie starały...i tak wygrywały.Mimo to jednak, grało się dość przyjemnie, choć z drugiej strony gry tej nie powinno się nazywać przesadnie drugim DK, bo to jednak jest co innego, praktycznie dopiero pod koniec stajemy si mroczni:D. Nie jest to może jakiś Bóg wie jaki hit czy coś, ale nie można go po prostu ominąć. Od tak na kilka godzinek, al nie więcej.

W zupełności się zgadzam. Grało się bardzo przyjemnie. Szkoda tylko, że świat nie był bardziej rozbudowany, a twórcy nie poszli głębiej w rgp. Fajnie byłoby rozwijać ciosy postaci, zmieniać zbroję. Świat mółby być też bvardziej rozbudowany.

Grając w "Overlord" czułem się, jakby to było demo czegoś większego. Gry, która w pełnej postaci dostałaby 10/10 i wprowadzałaby wiele innowacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości - czy ktoś z was próbował może dodatek Raising Hell? Co prawda płatny i dostępny (chyba) tylko poprzez sieć, ale moim zdaniem całkiem przyjemny - ech, to zwiedzanie piekielnych otchłani, gnębienie potępionych dusz i te cudowne nowe bronie i zbroja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nawet o takowym nie słyszałem:P Mógłbyś trochę rozwinąć wątek i link do jakiegoś sklepu w którym można go kupić?

Rozwinąc wątek mogę spróbować, ale porządna recenzja raczej z tego nie będzie. Co do linka do sklepu... cóż, po prawdzie to już jakiś czas temu było i zdążyłem zapomnieć. A że strona, przez którą przeglądam pocztę zaliczyła pada, nie mogę chwilowo sprawdzić. Ale postaram się nieco więcej o grze powiedzieć.

Zaczyna się dość niepozornie - ot, nagła fala przesyconej złem energii w jednej z już podbitych krain. Nic wielkiego, prawda? Mają już Mrocznego Władcę na karku... ale cóż, zło nie lubi konkurencji, więc Gnarl nas posyła, byśmy wybadali co i jak. (Swoją drogą, rządzi się ten Gnarl jak choroba...) Zadanie jest proste - wybadać kto/co/kogo, jak i czy przypadkiem nie można mu pomysłu podkraść. Do zwiedzania dostajemy w sumie pięć Otchłani - po jednej na każdą krainę, i w każdej dostaniemy okazję spotkania paru starych znajomych - i ponownego złojenia im skóry. Same Otchłanie są co prawda mniejsze od samej krainy, ale nadal są dość spore. Każda Otchłań ma swój własny klimat, powiązany z konkretną karą, jaką odbywają zesłani tam (z zasady przez nas) potępieńcy. Każda z nich ma też swój specyficzny zestaw przedmiotów dla naszych Sług - niektóre wyglądają całkiem porządnie, nie to, co ten pozłacany szmelc z końcówki podstawki, inne... cóż. Wyobrażacie sobie hordę goblinów zbrojnych w bukiety kwiatów i miotły, za hełmy mające wiklinowe kosze i elementy damskiej bielizny? Tu nie będziecie musieli sobie tego wcale wyobrażać... Ogólnie klimat i czarny humor z podstawowego Overlorda został utrzymany w doskonałym stanie, przynajmniej moim zdaniem. Do tego doszły nieco bardziej skomplikowane zagadki, niż "znajdź brakującą rączkę kołowrotu". Dla przykładu, będzie okazja pograć w prostą odmianę Arkanoida... z Melvinem w roli kuli. No i pełen zestaw przedmiotów unikalnych, które możemy wytworzyć po odnalezieniu form do odlewu w Otchłaniach - prezentują się po prostu wspaniale. Przy okazji, dodatek nie wymaga ukończenia podstawki do uzyskania dostępu do dodatkowych elementów - nie wymaga też zaczynania od nowa dla tych, co już grę ukończyli. Elementy z dodatku są całkiem gładko wkomponowane w całość, nawet nasz Błazen wymyślił kilka nowych tytułów, na które możemy sobie w Otchłaniach zasłużyć. No i zakończenie...

Powiem tyle - z takim zakończeniem, jestem bardzo ciekaw, czy i jak planują dalszy ciąg. W końcu, Zło zawsze znajdzie sposób...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawde fajna. Grafika na przyzwoitym poziomie, tak samo dzwiek. Gra sie przyjemnie. Dobre bronie i zbroje. Chyba takiej gry chybaeszcze nie bylo w ktorej bohaterem jest wladca piekiel. Zagralem w demko i kupilem pelna wersje. Niezawiodlem sie. Co do tego dodatku czy trzeba miec wersje podstawowa i czy mozna go kupic w jakims sklepie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra naprawde fajna. Grafika na przyzwoitym poziomie, tak samo dzwiek. Gra sie przyjemnie. Dobre bronie i zbroje. Chyba takiej gry chybaeszcze nie bylo w ktorej bohaterem jest wladca piekiel. Zagralem w demko i kupilem pelna wersje. Niezawiodlem sie. Co do tego dodatku czy trzeba miec wersje podstawowa i czy mozna go kupic w jakims sklepie

Widać nigdy w Dungeon Keepera nie grałeś... ;)

Odnośnie dodatku: tak, trzeba mieć wersję podstawową. O ile mi wiadomo, nie jest on dostępny w normalnych sklepach, przynajmniej nie w Polsce - trzeba zakupić i ściągnąć przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z tym dodatkiem "Raising Hell"? Bo na polskich stronach jest tylko o PS3, a na jednej angielskiej (nie pamiętam już jakiej) było za ok. 5 euro na PC (tzn. tylko poprzez ściągnięcie - wersji pudełkowych żadnych nie znalazłem). Wie ktoś może czy jest ten albo inny dodatek - bo w Googlach znalazłem, że stworzono 3 - dostępne na PieCa?

Podstawka bardzo mi się spodobała. Nie wiem czemu w CDA, dostała taką słabą ocenę. Ja oceniam ją tak na 8/8+. Byłoby więcej gdyby położono większy nacisk na rozwój bohatera, bo słupki (naprawdę ;) ) z życiem i maną to dla mnie za mało. Chociaż przynajmniej kuźnia i przedmioty które można tam stworzyć ratują trochę sytuację. Sterowanie też zbytnio mi nie przeszkadzało, ale to jedna z niewielu gier (albo jedyna?) która nie jest strategią a możemy sterować nawet 50 jednostkami.

Gra teraz naprawdę jest tania (na wirtus.pl 30zł tylko że po angielsku). Polecam ;) .

EDIT: Dobra, pytanie już nieaktualne. Dowiedziałem się że dodatek można kupić tylko na angielskich stronach i tylko przez download. Ale za to dobre info dla tych co jak ja mają starszą wersję gry: patch 1.4 dodaje możliwość gry we dwóch na jednym kompie (split-screen). Może się przydać jak kuzyn przyjedzie czy cuś :P No i oczywiście jeszcze kilka bugów naprawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos powiedziec cos wiecej o poziomie trudnosci? Z tego co pamietam z recenzji jedynki to w pozniejszych etapach rozrywka stawala sie frustrujaca. O dwojce slysze to samo. Moglby ktos rzucic jakimis konkretami - co jest takie uporczywe w ukonczeniu obu czesci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko Overlord II mam za sobą i chętnie się podzielę przemyśleniami. Na wstępie mówię, że na pewno to kupię. :thumbsup: Grafika dużo ładniejsza niż w pierwszej części, a świat moim zdaniem bardziej klimatyczny i ciekawy (w demie - elfy Dzieci Kwiaty i eskimosi :laugh: ). Miniony oczywiście dalej wymiatają, a nasz Władca Ciemności jest tak fajny jak wcześniej. Pojawia się również element masakrowania małych, ślicznych stworzonek (w demie - białych foczek :devil: ).

Tym co mnie zirytowało jest brak szczególnych zmian - to po prostu te same miniony z ładniejszą oprawą i nowymi animacjami (a, i na wilkach). Co nie oznacza, że nie warto zagrać - szczególnie jeśli po jedynce się czuło niedosyt (jak ja :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna przyjemnie się gra ale ten koleś jest dużo za słaby powinien być mocniejszy a dwójka jest praktycznie taka sama jak jedynka grałem tylko w demo z najnowszego numeru ale fajne było najbardziej podobało mi się zabijanie małych foczek :devil: i miniony na wilkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna od razu grac w Overlord II, jest bardzo luzno z jedynką powiazany i nie ma zadnego znaczenia czy sie grało cześć w poprzednia czy nie. Druga cześc jest naturalna ewolucja Overlorda, zagadki nadal nie sa łatwe bo zmuszaja do myślenia, ale jak sie zna umeijetności swoich minionów to nie problem wszedzie dojsc, gra sie na pewno lepiej niz w jedynke. Fajną innowacja sa rozne machiny wojenne jak balisty katapulty, ktore sa napedzane pzrezm iniony i z ktorych mozem ysiac zniszzcenie, a nawet musimy bo legiony imeprialne latwe nie sa :) ROwniez do nowych obszaró docieramy wspaniałym statkiem, w którym wiosłuja miniony. Wspaniala, bajecznie kolorowa i smeiszna gra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna, strawna gra, ale wykonana tylko z rzemieślniczym zapałem :=] Jest śmiesznie, cała otoczka jest jakby wizualizacją żartów o Złym Lordzie i jego wrogach, ale nie mamy do czynienia z bezmyślną łupaniną. Dobrze, że to miniony są główną siłą lorda a nie on sam, bo może zginąć od grupki najsłabszych Halflingów ;-P A im dalej w las tym więcej drzew - same starcia z bossami też jakoś proste nie są, tak samo jak pewne fragmenty z rozgrywki np. wbicie na imprezkę Melvina. Dwójka jest lepsza jednak - grafika doznała liftingu, pojawiły się nowe narzędzia zniszczenia (chociaż głównie używa się ich w fabularnych momentach), które efektownie rozwalają szeregi legionów. Ogólnie gra jest ciekawa, ale nie powinna być wysoko w liście priorytetów do kupienia ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...