Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Overlord (seria)

Polecane posty

A tak odnosnie konkursowej zapowiedzi - troche przesadzona. Wg. mnie za dużo odniesień do innych produkcji, języka potocznego i udawanie na siłę charakterystyczny humor CDA. Z pierwszych trzech akapitów nic się nie dowiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pafeł - ja mam inne zdanie na temat zapowiedzi z CDA niż ty - mi się podobała, było jej nawet dość blisko do poziomu CDA i można było się dowiedzieć więcej niż w tekście o Infernalu (ciekawie napisany, nie powiem, ale żeby rzetelnie przekazać w ten sposób informacje IMO przydałaby się jeszcze druga stronka tekstu...)

A co do samej gry - zapowiada się dość ciekawie, mam nadzieję, że gwóźdź programu - miniony - zostanie dobrze rozwiązany i nic nie będzie szwankować. Poza tym możliwe, że w tę grę zagram już na X360 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawki z Igorem IMHO były dosyć mało śmieszne. Nie wspomniano też o ważnych rzeczach np: zmienie nastawienia wieśniaków w zależności od naszych działań, czy też o tym, że można skończyć grę nie robiąc wcale rzeczy złych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka zapowiada się przednie. Dziękuję CDA, za to, że pokazała mi istnienie tej gry. Cardi masz rację: jak to dobrze być złym :twisted:

Co do zapowiedzi to ciekawie napisana... zwłaszcza te dialogi, ale niewiele informacji. Moja była gorsza... p.s. chce ktoś przeczytać wyślę na maila, opinie mile widziane- chcę się doskonalić. Dobra wracajmy do gry:

-minions...głupiutkie urocze diabliki, które zrobią co im karzesz...

-humor... ciekaw jestem tego czarnego humoru

-overlord... nie wiem czemu, ale pierwsze skojarzenie- Sauron

klimat bajkowy... w grze niby prowadzisz tym złym, a grafika i świat taki cukierkowy... jakby wsadzili Overlorda do teletubisiów :lol: Gierka zapowiada się wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaperius - tylko pierwsze skojarzenie z Sauronem? A co z drugim, trzecim, czwartym i piątym? Nie bez powodu nasza zbrójka jest wzorowana na Tym Wielkim Złym Zaliczanym Do Tych Największych Złych :D

Mi sie bardzo podoba patent ze zbieraniem itemków przez minionki i oddawaniem go nam - bardzo dobrze, ze różne patelnie i garnuszki wezmą dla siebie, a nam zostawią to co ważniejsze (bo po co takiemu madaface dziurawy rondel?!). Nareszcie nie trzeba będzie biegać poł godziny po calym mieście (patrz - Gothic 3) zbierając łup...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się świetni. Szczególnie podoba mi się to, że nareszcie nie będziemy zbawiać świata ;p tzn ogólnie, że zamysł gry to bycie złym. To mnie narazie w Overlord najbardziej pociąga ^_^' no, ale do póki nie zagram, nie uwierzę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz sie doskonalic, to na pewno nie w ten sposob. 8) Zacznij pisac do jakies wortaliku o grach/zinu - tu sie zaczyna, a po kilku latach mozesz sprobowac zamiescic swoj tekst w np. CDA. :D

ps co do zapowiedzi zamieszczonej w CDA - nie podoba mi sie, sztuczna, naciagana badziewnym opowiadaniem - Qnik ma dziwny gust (za bardzo podnieca sie "new games journalist", czy jakos tak sie toto zwie). Ale to moja opinia, sa tacy, ktorym spodobal sie ten tekst. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej liczę, na lepsze/większe Fable. :] Ale Overlord nie ma jednej rzeczy, którą miało Fable: Overlor nie jest grą dla grzecznych dzieci. :twisted: Wreście będzie można pograć w 100% złą i plugawą postacią. Jest na co czekać. Właśnie czekać, bo gra nie ma jeszcze ustalonej daty premiery(poza bardzo ogólnym 2007...). A najlepsze jest to, że o Overlordzie dowiedziałem się dopiero z...zapowiedzi CDA. Szykuje się nam roz[g]rywka na miarę Dungeon Keepera :twisted: niach niach niach....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiscie zapomniano o tym topicu, a tu Overlord zbliza sie wielkimi krokami (premiera na dniach! 29 czerwca!), a i juz demko na Xbox360 jest (a wersja na PC tez oczywiscie bedzie) - na Polygamii chwala, az milo! - http://polygamia.pl/overlord-demo-na-xblm

To moze byc hit tych wakacji! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overlord zbliza sie wielkimi krokami (premiera na dniach! 29 czerwca!),

A wiadomo już coś na temat wydawcy PL i premiery w naszym kraju??

Bo tak przeanalizowałem to co o Overlordzie wiem i wychodzi, że te dwie ważne informacje są mi jednak obce :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy demo :)

http://files.filefront.com/Overlord+Demo/;...;/fileinfo.html

Demo zawiera tutorial i fragmenty wczesnej rozgrywki ;]

A wiadomo już coś na temat wydawcy PL i premiery w naszym kraju??

Właściwie to nic nie wiadomo... gra nie ma polskiego wydawcy. I raczej wątpię by znalazł go przed premierą... gry nie lokalizuje się w tydzień :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Grał ktoś już może? Można po demku coś sensownego o tej produkcji powiedzieć? Na necie zbiera pozytywne recenzje, więc chyba nie jest źle...Dajcie znać, jeśli ktoś grał-niech podzieli się wrażeniami. Poza tym-gra jest już wpisana w plan wydawniczy Cd Projekt(na razie TYLKO po angielsku...)

Ja grałem :] I właściwie nic sensownego powiedzieć nie mogę... niby to demo duże - 1089 Mb -, a gry w nim tyle co kot napłakał. Sterowanie proste, WSAD - poruszanie się, Spacja - ciachanie mieczem, mysz - LPM i PPM - sterowanie minionami. Ogólnie gra jest przyjemna, ale nieco liniowa, nie ma swobody, jest wytyczona ścieżka jaką masz przejść i kij Ci w ucho, jeżeli wioska, do której musisz się dostać, leży pod małą skarpą. Nie zeskoczysz. Jakiś sprytny grafiko-mag postawił tam niewidzialne pole siłowe, które chroni wioskę przed tak nagłym wtargnięciem. W demie nie zakosztowałem też tego "czarnego humoru". Wszystko jest czarne, ale humoru tu szukać z latarką. Grafika bardzo ładna, i co ważne, chodzi bardzo przyzwoicie na PIV 2.66 GHz @ 3.0, 2 GB RAM i Radeonie X800 GTO w wysokich detalach i rozdziałce 1280/1024. O muzyce nic złego ani dobrego nie powiem. Tu jest tak bez wyrazu. Ani to nie kłuje uszu, ani nie wybija się ponad resztę. W moim odczuciu Overlord zasługuje na takie 8. Może z małym plusem, jak pojawi się humor, a i fabuła, jak przystało na RPGa, będzie bardzo dobra.

BTW: Na gram.pl jest, że będzie po angielsku, na gry-online.pl, że pełna, polska wersja językowa, a na ultima.pl, że kinowa. Komu wierzyć? Myślę, że Codemasters, które powiedziało, że wsystkie gry - Colin McRae: DIRT, Hospital Tycoon i właśnie Overlord będą spolonizowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem :] I właściwie nic sensownego powiedzieć nie mogę...

Zgadnij dlaczego? Bo to DEMO ;] Zazwyczaj twórcy umieszczają w demach tutorial/pierwszą misję, która jakoś porywająca nie jest ;] Demo ma za zadanie "zapoznać" gracza z interfejsem, sterowaniem, walką. No i oczywiście pozwolić sprawdzić jak gra będzie sprawowała się na kompie ;] I w tym przypadku demo zapoznało mnie z pozycja jaką jest Overlord.

Ja sam po ściąganiu ponad 1GB spodziewałem się czegoś więcej niż ~15 minut zabawy :D Gra jest liniowa, ale jeżeli trochę pobuszujesz po lokacjach odkryjesz parę 'niewidocznych z drogi przejść/skrótów/kapliczek'. A jeżeli w demie nie odczułeś tego "czarnego humoru" to widać masz bardzo specyficzne poczucie humoru :) Ja przez te ~15 min. praktycznie cały czas miałam banana na buźce ;]

Grafika jest bardzo ładna, modele postaci również (szczególnie Miniony), tylko coś śmiesznie nasz Overlord się porusza :wink: Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana i nawet na średnim sprzęcie działa bardzo płynnie. Mimo, że demo ściągałem 2 razy (za pierwszym razem wyskoczył error przy 92% :D ) to jestem bardzo zadowolony.

Podobno pełna wersja jest o 1000% zabawniejsza, ciekawsza i rozbudowana od dema, więc pozostaje tylko czekać na premierę ;]

EDIT: 1111 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Na gram.pl jest, że będzie po angielsku, na gry-online.pl, że pełna, polska wersja językowa, a na ultima.pl, że kinowa. Komu wierzyć? Myślę, że Codemasters, które powiedziało, że wsystkie gry - Colin McRae: DIRT, Hospital Tycoon i właśnie Overlord będą spolonizowane.

Znając życie będzie pewnie kinowa. To Cenega robi na potęgę pełne polonizacje (z różnym skutkiem). Ale ja tam się specjalnie kwestią polonizacji nie przejmuję...

Ot, jadę za parę dni do Irlandii, tam się kupi wersję angielską i będzie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)I w tym przypadku demo zapoznało mnie z pozycja jaką jest Overlord.

>>No i pod tym wzgledem Overlorda też poznałem. Ale demo powinno też czymś zachęcić potencjalnego nabywce. A Overlord mnie nie zachęcił. Po demie sądze o nim to samo, co przed demem: "Ta gra potencjał w sobie ma"

Ja sam po ściąganiu ponad 1GB spodziewałem się czegoś więcej niż ~15 minut zabawy :D

>>No właśnie. Gdyby to miało 500 MB, to rozumiem, ale 1 Giga i marny - choć śmieszny ^_^ - turtorial oraz misja? Mogli chociaż doprowadzić tą misję do końca, bo z tego, co pamiętam, to po wyzwoleniu wioski z pod władzy tego dziwnie-nazywającego-się rodu, mieliśmy mieć do wyboru - zniszczyć wioskę, albo zostawić ją w spokoju. A tu tego nie zauważyłem. Zniszczyłem brzydala i koniec zabawy.

Gra jest liniowa, ale jeżeli trochę pobuszujesz po lokacjach odkryjesz parę 'niewidocznych z drogi przejść/skrótów/kapliczek'.

>>Ide szukać ^^

A jeżeli w demie nie odczułeś tego "czarnego humoru" to widać masz bardzo specyficzne poczucie humoru :) Ja przez te ~15 min. praktycznie cały czas miałam banana na buźce ;]

>>No dobra też miałem banana, ale tylko dzięki minionom, bo... w przerywnikach dźwięk mi nie działał. Ale to nie wina gry tylko sterowników do karty dźwiękowej. Coś się walnęło przy instalacji ;) A że już wszystko naprawiłem, to sprawdze jeszcze raz.

Grafika jest bardzo ładna, modele postaci również (szczególnie Miniony), tylko coś śmiesznie nasz Overlord się porusza :wink:

>>Ciekawy jak Ty byś się poruszał w takiej zbroi xD

Gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana i nawet na średnim sprzęcie działa bardzo płynnie.

>>No właśnie. I co dziwne na min. chodziło mi gorzej niż na high :o Zresztą z Two Worlds mam identico... 8)

Mimo, że demo ściągałem 2 razy (za pierwszym razem wyskoczył error przy 92% :D ) to jestem bardzo zadowolony.

>>Heh, nie strasz mnie. Własnie ściągam demo GRAW 2 i mam już 96%. A to demo ma 1.81 GB... :P

Podobno pełna wersja jest o 1000% zabawniejsza, ciekawsza i rozbudowana od dema, więc pozostaje tylko czekać na premierę ;]

>>No ja myślę :wink: Ale narazie i tak nie zakpuie. Chociaż... :-k

EDIT: 1111 8)

:twisted: :twisted: :twisted:

Znając życie będzie pewnie kinowa. To Cenega robi na potęgę pełne polonizacje (z różnym skutkiem). Ale ja tam się specjalnie kwestią polonizacji nie przejmuję...

Też mi się tak zdaje. I mam nadzieję, że Codemasters nie spieprzy polonizacji. Chociaż... współpracuje z CDP więc nie powinno być jakichś większych wtopek. No, chyba, że z paczami :P

BTW: Co do Cenegi, to trzy słowa i jeden dwukropek - Rainbow Six: Vegas. Uparli się, że spolszczą go w pełni, i tak oto mieli ponad półroczną obsuwę. Jednak skruchę okazali i wydali Vegas w Super$ellerze - serii przeznaczonej dla gier, które się najlepiej sprzedawały. No ciekawe... Dobra, koniec off-topa. Ostrzeżeń mam już wystarczająco dużo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwalem czegos w stylu Dungeon Keeper'a.

Sciagnalem demo, pogralem.

Zawiodlem sie.

To gierka... w ktorej zarzadza sie slugami i tyle.

A w Dungeon Keeper co się robiło, przepraszam bardzo? Zarządzało się lochem, gnębiło kurczaki i zarządzało armią sług. I czasem walniemy kogoś piorunem.

A Overlord? Zarządzamy Mroczną Wieżą, gnębimy owce i nadwornego błazna i zarządzamy armią (mniejszą, co prawda) sług. I czasem rzucimy kulę ognia.

Powiedziałbym raczej, żeby ci, co im demo do gustu nie przypadło poczekali chociaż na recenzje pełnej wersji, nim spiszą grę na straty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno: KUPUJĘ!

Ta gra jest świetna (przynajmniej demo) wprawdzie nie była aż tak przeładowana humorem (który istotnie jest w stylu Monty Pytona) jak bym się tego spodziewał ale szczerze mi się spodobała :)

Kiedy był trening walki (na samym począktu) zaraz po nim można się dalej znęcać nad biednym nadwornym klaunem :> oj znęcałem się znęcałem (na tekst "you shourely have better things to do than just beating me for the whole day!" odpowiedziałem głośno [z wrednym uśmieszkiem] "NOOOOO muehuehuehue" XD)

Mechanizmy rozgrywki są wygodne i jak dotąd bardzo proste, optymalizacja kodu mogła by być lepsza ale biorę pod uwagę fakt, że będą pewnie wypuszczane patche. Niestety na moim komputerze gra powinna ruszyć na średnich ustawieniach przy rozdzielczości 1280x1024 (a zwłaszcza przy niższej czyli 1024x768) a porządnie działała tylko na niskich :( (nie chce mi się teraz podawać dokładnej konfiguracji : P)

W każdym razie czekam aż gra pojawi się w empiku :) (no chyba, że kupię w pre-orderze wtedy będę miał 2 dni wcześniej...)

EDIT: ŁAŁ! Uruchomiłem grę przy wysokich ustawieniach i rozdzielczości 1280X1024 i... Idzie jak złoto! :o Jestem zaszokowany! Pierwszy raz się z czymś takim spotykam... (no dobra mam wyłączone cienie ale to tylko dlatego że moja karta nie toleruje ich w żadnej grze[muszę sobie kupić kompa za 4 tysiące takiego jak w poprzednim CDA ;) tylko skąd ja wezmę wolne 4 tysiaki??]) polecam uruchamianie gry z wysokimi ustawieniami... Można się nieźle zdziwić...

EDIT2: Dziwne... Już 4 raz gram w TO SAMO demo... Chyba mam to samo co przy demku just cause... Ergh już nie mogę się doczekać tej premiery... Chyba jednak skuszę się na pre-order (a co! Raz człowiek żyje, nawet jeżeli okaże się shitem [w co wątpię] to zawsze będę mógł powiedzieć że znalazłem powód na wywalenie stówy w błoto :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh... Mi to mówisz? ;)

A może mi ktoś przypomnieć kiedy polska premiera na pc? (na X360 już jest)

Pewnie ktoś to tu napisał ale ja muszę się śpieszyć i nie mam czasu sprawdzać... Następnym razem będę do was pisał z Anglii.

Muaahahahahah! Sayionara ducks!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnosnie konkursowej zapowiedzi - troche przesadzona. Wg. mnie za dużo odniesień do innych produkcji, języka potocznego i udawanie na siłę charakterystyczny humor CDA. Z pierwszych trzech akapitów nic się nie dowiedziałem.

No, niestety - tak samo zresztą było IMHO z Infernalem.

Overlord mnie jednak trochę zawiódł.

Oczekiwalem czegos w stylu Dungeon Keeper'a.

Sciagnalem demo, pogralem.

Zawiodlem sie.

To gierka... w ktorej zarzadza sie slugami i tyle.

Z początku pełnej wersji jest dość ciekawie, potem okazuje się, że wcale nie jest się złym, zabija się zombii, szkielety, jakieś gniewne niziołki, a ludzie traktują cię jak zbawiciela. Przynajmniej grafika jest przyjemnie bajkowa :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...