Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EmanuelLansot

Gothic II Noc Kruka mi nie działa.

Polecane posty

Elo.

Dziś od kolegi pożyczyłem Gothic II Noc Kruka.

Odpaliłem za pierwszym razem poczekałem i się uruchomiło.

Ale gdy wyszedłem z gry to nie chce mi się odpalić. Ustawiłem na zgodności z Systemem Windows 7 (64 bitów).

Proszę pomóżcie mi!

Czytałem na forum że nawet chyba moderator miał problem ale nie chcę robić nowego profilu.

Pozdrawiam

E.L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na

zgodności z Systemem Windows 7 (64 bitów).

Pewnie to drobna niezręczność, ale wspomnę, iż tryb zgodności masz ustawić z Windows XP. Poza tym, odpalaj grę jako administrator i sprawdź, czy antywirus jej nie blokuje. Dodatkowo: jeśli, wcześniej G2 działał, spróbuj go przeinstalować.

Czytałem na forum że nawet chyba moderator miał problem
Zaprawdę, powiadam Ci, iż moderatorzy, to też ludzie i problemy z grami, również i im się zdarzają. :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nivida GeForce GTX 560 (najnowsze sterowniki)

4 giga ram.

Coś mi się udało jak by to ktoś to czytał (bo na pewno ktoś będzie to czytał gdy wszuka w Googlach "Czemu Gothic II Noc Kruka nie idzie na Windows 7") to reset pomoże np. Uruchomisz grę i będziesz musiał wyłączyć grę (bo nie wiem gdzieś idziesz z kolegami a twa siostra będzie gra) to jak wrócisz zrób reset powinno podziałać i znów się będzie działał :D

Ale i tak nie chce mi się tak robić ciągle więc pomożecie ??

EDIT

Wiem mod też człowiek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to patch. Możesz ściągnąć go np. STĄD.

Cytat z innego forum (nie chcę tego opisać nieprzejrzyście):

Krótka instrukcja co do obsługi.

Rozpakowujemy plik, kopiujemy zawartość folderu System 32 i wklejamy do (domyślnie) Program Files/Piranha Bytes/Gothic/system .

Klikamy prawym na gothic.exe (który znajduje się w tym samym folderze) i w zakładce Zgodność zaznaczamy "Uruchom ten program w trybie zgodności z Windows XP SP3".

Później edytujemy plik gothic.ini (w tym samym folderze). Szukamy linijek:

zVidResFullscreenX=(tutaj wpisujemy szerokość ekranu, np. 1920)

zVidResFullscreenY=(tutaj wysokość, np. 1080)

zVidResFullscreenBPP=a tutaj ZAWSZE wpisujemy 32

Dla Gothic 2 Noc Kruka dodatkowo w zgodności zaznaczamy "uruchom jako administrator" i

Cytuj:

zVidResFullscreenX=(tutaj wpisujemy 800)

zVidResFullscreenY=(tutaj 600)

zVidResFullscreenBPP=a tutaj ZAWSZE wpisujemy 32

Gdzieś przeczytałem, że przy każdym uruchomieniu gry trzeba edytować .ini. Ja w sumie tego nie robię, a gra dalej działa. Tzn. nie wiem jak g1, bo z nim jeszcze nie próbowałem, ale w g2 nie trzeba.

Gra może działać trochę mniej sprawnie, spada po prostu ilość klatek, ale jak dla mnie, nie robi to zbyt dużej różnicy.

Mam nadzieję, że pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie banalnie proste, mi pomogło.

Otwieramy sobie menedżer zadań (Alt+Ctrl+Delete) przechodzimy do zakładki "Procesy" zostawiamy otwartego menedżera.

Po kliknięciu na skrót "Gothic 2" na pulpicie gra zaczyna proces w menedżerze zadań "gothic2.exe"

Uruchamiamy jeszcze raz, tak aby mieć tam dwa procesy:

gothic2.exe

gothic2.exe

następnie na liście procesów znajdujemy "rundll32.exe *32" i kończymy ów proces.

Gra powinna się od razu uruchomić pod Win 7 64 bit bez ściągania dodatkowych śmieci z internetu i zabaw z ustawieniami zgodności.

Pomogłem?

Myślę, że bardziej pomocny ten post byłby jakiś rok wcześniej. Dziś wygląda jak odkop. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...