Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grimm

Ballance

Polecane posty

Z miejsca które pokazuje screen zjedź w lewą "pół-rurę", tam zamien sie w kulke papierową, następnie troche dalej za pomocą wiatraczka podleć do góry. Gdzieś tam na wzniesieniu powinna być "zamiana" w kulkę kamienną. Zamień się i po kolei przejedź wszystkie wyboje, uważając przy tym na zamianę w drewno bo będziesz musiał powtórzyć plan. Cała filozofia polega na nabraniu "impetu" do pokonania kamienną kulką tych wzniesień :) To szybki i łatwy sposób :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mi się wiesza.

Postanowiłem więc odinstalować grę i zainstalować ponownie. Oczywiście zapomniałem zachować save'ów, więc musiałem zaczynać od początku. Dobrze - pierwszy poziom - przeszedłem bez problemów. Ale drugi...

Najpierw coś mi nie pasowało z dźwiękami. Muzyki w ogóle nie było, a inne dźwięki (odgłos toczenia się itp.) były jakieś... inne (nie wiem, jak to zdefiniować). Następnie gra zatrzymała się i naciśnięcie żadnego przycisku nie pomagało.

za pomocą Ctrl-alt-del nie mogłem wywołać menedżera zadań, bo Ballance ma uciążliwą właściwość "cały czas na wierzchu".

Dopiero reset komputera przyciskiem na obudowie pomaga.

Po następnym włączeniu gry zawiesiła się ona na samym początku poziomu, w momencie, gdy kulka pojawia się w miejscu startu!

Czy ktoś miał podobny problem? Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawiesza całego kompa :/ Tzn włączę i gram. Wszystko ok. Ale jak wychodzę z niej to system wisi, nawet nie da się go normalnie wyłączyć, tylko pozostaje przycisk power :/ O co kaman?
Napisz najpierw jaki masz komp, bo tak to niewiele można zdziałać. Inne gry też się wieszają???A nie przegrzewa Ci się komp??? Jaką masz temperaturę w biosie???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawiesza całego kompa :/ Tzn włączę i gram. Wszystko ok. Ale jak wychodzę z niej to system wisi, nawet nie da się go normalnie wyłączyć, tylko pozostaje przycisk power :/ O co kaman?
Napisz najpierw jaki masz komp, bo tak to niewiele można zdziałać. Inne gry też się wieszają???A nie przegrzewa Ci się komp??? Jaką masz temperaturę w biosie???

Duron 850MHz, ponad 400RAM, GeForce 4MX400 64MB.

Tyle, że to gra mi się nie wiesza, ale system ;) Bo gra śmiga ładnie. dopiero po wyjściu do windozy komp się wiesza.

Co do przegrzewania, to nie przegrzewa się. Ostatnio wymieniałem wiatraczek na procku. Na grafie też działa, bo sprawdzałem. A temp płyty nie przekracza nie dozwolonej temperatury, bo mam włączone wyłączanie kompa przy zbyt wysokich temperaturach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawiesza całego kompa :/ Tzn włączę i gram. Wszystko ok. Ale jak wychodzę z niej to system wisi, nawet nie da się go normalnie wyłączyć, tylko pozostaje przycisk power :/ O co kaman?
Napisz najpierw jaki masz komp, bo tak to niewiele można zdziałać. Inne gry też się wieszają???A nie przegrzewa Ci się komp??? Jaką masz temperaturę w biosie???

Duron 850MHz, ponad 400RAM, GeForce 4MX400 64MB.

Tyle, że to gra mi się nie wiesza, ale system ;) Bo gra śmiga ładnie. dopiero po wyjściu do windozy komp się wiesza.

Co do przegrzewania, to nie przegrzewa się. Ostatnio wymieniałem wiatraczek na procku. Na grafie też działa, bo sprawdzałem. A temp płyty nie przekracza nie dozwolonej temperatury, bo mam włączone wyłączanie kompa przy zbyt wysokich temperaturach.

Skoro wymieniałeś to był jakiś problem. Spróbuj zdjąć obudowę/odkręcić ściany boczne(zależy jaką masz) i rozpocznij pracę z kompem. Jeśli problem się nasili to będziemy kombinować dalej :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawiesza całego kompa :/ Tzn włączę i gram. Wszystko ok. Ale jak wychodzę z niej to system wisi, nawet nie da się go normalnie wyłączyć, tylko pozostaje przycisk power :/ O co kaman?
Napisz najpierw jaki masz komp, bo tak to niewiele można zdziałać. Inne gry też się wieszają???A nie przegrzewa Ci się komp??? Jaką masz temperaturę w biosie???

Duron 850MHz, ponad 400RAM, GeForce 4MX400 64MB.

Tyle, że to gra mi się nie wiesza, ale system ;) Bo gra śmiga ładnie. dopiero po wyjściu do windozy komp się wiesza.

Co do przegrzewania, to nie przegrzewa się. Ostatnio wymieniałem wiatraczek na procku. Na grafie też działa, bo sprawdzałem. A temp płyty nie przekracza nie dozwolonej temperatury, bo mam włączone wyłączanie kompa przy zbyt wysokich temperaturach.

Skoro wymieniałeś to był jakiś problem. Spróbuj zdjąć obudowę/odkręcić ściany boczne(zależy jaką masz) i rozpocznij pracę z kompem. Jeśli problem się nasili to będziemy kombinować dalej :wink:

No był problem, bo spalił się wiatraczek ;) Ale płyta główna zaczęła mi "pikać", ale nie zdążyłem wyłączyć kompa i wiatraczek poszedł się...

Co do obudowy, to już nie wiem gdzie są moje ściany boczne od kompa :D Już chyba od 3 lat nie używam ;) A wiatraczki od procka i grafy działają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zawiesza całego kompa :/ Tzn włączę i gram. Wszystko ok. Ale jak wychodzę z niej to system wisi, nawet nie da się go normalnie wyłączyć, tylko pozostaje przycisk power :/ O co kaman?
Napisz najpierw jaki masz komp, bo tak to niewiele można zdziałać. Inne gry też się wieszają???A nie przegrzewa Ci się komp??? Jaką masz temperaturę w biosie???

Duron 850MHz, ponad 400RAM, GeForce 4MX400 64MB.

Tyle, że to gra mi się nie wiesza, ale system ;) Bo gra śmiga ładnie. dopiero po wyjściu do windozy komp się wiesza.

Co do przegrzewania, to nie przegrzewa się. Ostatnio wymieniałem wiatraczek na procku. Na grafie też działa, bo sprawdzałem. A temp płyty nie przekracza nie dozwolonej temperatury, bo mam włączone wyłączanie kompa przy zbyt wysokich temperaturach.

Skoro wymieniałeś to był jakiś problem. Spróbuj zdjąć obudowę/odkręcić ściany boczne(zależy jaką masz) i rozpocznij pracę z kompem. Jeśli problem się nasili to będziemy kombinować dalej :wink:

No był problem, bo spalił się wiatraczek ;) Ale płyta główna zaczęła mi "pikać", ale nie zdążyłem wyłączyć kompa i wiatraczek poszedł się...

Co do obudowy, to już nie wiem gdzie są moje ściany boczne od kompa :D Już chyba od 3 lat nie używam ;) A wiatraczki od procka i grafy działają.

A może dysk masz strasznie zamulony i zabugowany??? Kiedy robiłeś format???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Ta gra jest zbyt dobra :P I w tym problem. Chciałbym,aby można ją było uruchomić na 2 komputerach jednocześnie (no raczej siostra się domaga) . Ale do uruchomienia potrzeba płytki :/ Da radę jakoś to obejść ?

Nie wiem, spróbuj skopiować wszystko na dysk twardy i z tamtąd zainstalować. Ja musiałem tak zrobić ze SpellForce, bo przez instalator wejść nie chciało.(występował jakiś błąd :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Ta gra jest zbyt dobra :P I w tym problem. Chciałbym,aby można ją było uruchomić na 2 komputerach jednocześnie (no raczej siostra się domaga) . Ale do uruchomienia potrzeba płytki :/ Da radę jakoś to obejść ?

Ja wydobyłem pliki z Ballance programem UltraIso i zrobiłem z nich image (ok 80MB), bo siostra też chciała pograć ;)

A co do mojego problemu, to rozwiązany. Przyczyną był LIVESZIT (Livebox). Jak go odłączyłem na czas grania to nie zawiesiło kompa :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozwiązałem swój problem.

Otóż wystarczyło uruchomić grę w trybie zgodności z win98 (!)

Ale wciąż czasami pojawiają się problemy z dźwiękiem - wtedy trzeba jak najszybciej wyłączyć grę i włączyć ponownie - inaczej się zawiesi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna gierka, 2 dni i 12 plansz przeszedłem :). Ściągnąłem sobie 13 plansze i tu pojawia się problem. Jak ją uruchomić? Gdy daje 'start' -> 'twilight zone' to pokazuje mi się siakaś animacja czy coś i tyle. Czy jedynym sposobem na uruchomienie jej to przejście 12 planszy i danie 'next level'?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze początku

Po drugie aby przejść przez tą spiralę bez spadania (bo jak rozumiem z tym masz problem musisz:

1. Wejść w nią z dość dużą prędkością (oczywiście taką jaka jest osiągalna kamienną kulką :P)

2. Strzałkami "kręcić kółka" czyli po prostu wciskać 2 klawisze (zależnie od położenia kuleczki) pierwszy w kierunku ścianki a 2 w kierunku w którym toczy się kuleczka (jak jest na lewej ściance klawisz w górę, na prawej w dół, na górnej w prawo a na dolnej w lewo)

Nie martw się nagłym zwrotem na samym końcu bo kulka dość dziwnie (magicznie?) traci na nim prędkość

Próbuj kilka razy i nie zrażaj się niepowodzeniami, to wymaga opanowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...