Jump to content
czlowiek488

Karta graficzna

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić nową kartę graficzną ale bez odłączania starej teraz mam GeForce 8600 GT a chciałbym kupić

Asus GeForce GTS 450 albo Gigabyte GeForce GTX 550 Ti ale moja płyta główna ( Gigabyte M55S-S3 ) nie posiada dwóch portów PCIe. Chciałbym abyście mi poradzili jaką płytę główną kupić (min. 4 sloty na RAM). Ostatecznej decyzji muszę dokonać, do 10 Marca a kasy mam ok. 600zł.

Parametry:

-Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+

-Ram: 3Gb (2x1024Mb 2x512Mb)

-Zasilacz: Model: LC6550 Version 2.00 (550w 50Hz)

-Karta graficzna: GeForce 8600 GT

-Płyta główna: Gigabyte M55S-S3

Zatrzymanie jednej karty powinno zwiększyć osiągi, ale pomysł może zostać jeszcze zmodyfikowany....

A jeżeli chodzi o procesor to mam zamiar przed latem zakupić Intel Core i5 650...

Z góry dziękuję za odpowiedź,

czlowiek488.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

A zamiast normalnego komputera centrum sterowania wszechświatem :trollface:

Wytłumacz mi dlaczego moja mała bomba atomowa jest taka ZŁA.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

A tak na marginesie znacie może jaka jest odpowiednia temperatura dla mojego procka( AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ )?? Bo najpewniej będę go podkręcał z 2.1GHz do zależy od temperatury ale najpewniej do ok. 3.2-3.6GHz

Edited by czlowiek488

Nie musisz wymieniać płyty by włożyć tu coś pokroju 450GTS lub 550TI. Każda karta bierze jeden port PCI Express x16, ale może swoją wielkośćią zajmować drugi port (nie podpięty) :). Po za tym, branie kart Nvidi do dwu rdzeniowców mija się z celem, bo mają nie dopracowane sterowniki i obciążają bardzo procesor, co zmniejsza jego wydajność w grach.

Z tych dwóch kart najlepszy byłby Radeon HD4850, według mnie taki click. Dobra cena adekwatna do wydajności. :)

@edit

Podaj dokładny model i markę zasilacza, gdyż może się okazać, że do wymiany. Poprosiłbym też o informacje dodyczącą ile masz teraz ramu ;)

@edit

Nie dopatrzyłem, że chcesz starą kartę też mieć podłączoną o_O xD

Edited by michalo21

Ooooo widzę, ze zamiast zasilacza masz bombę atomową. Jak najszybciej radziłbym razem z kartą wymienić.

Dobrym zasilaczem to tej konfiguracji będzie Fortron 350W (jeśli mnie pamięć nie myli, każda seria dobra) na allegro znajdziesz do 80zł.