Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qbuś

The Guild (seria)

Polecane posty

http://gry.idg.pl/ftp/download/gry_3532/theguild2_demo.zip

Tutaj macie linka do demka. Można rozegrać wszystkie tutoriale + jedną dobę w Dynasty Mode. Nie jest to za dużo, ale mnie pozwoliło stwierdzić, że na taką grę całe wieki czekałem i pozostaje mi tyko dokupić RAM i zabrać się za swoją średniowieczną dynastię. Niewątpliwie najbardziej intryguje mnie zarabianie na życie jako rzezimieszek i raczej taką bym obrał drogę "życia". :) Cała produkcja jest bardzo rozbudowana i daje naprawdę dużo możliwości. Interakcja z NPC można by porównać do... Simsów. Jest ona naprawdę bardzo rozległa, opcji dużo, ale właściwie tylko tyle stwierdzić można po sesji w demie - że są. :P Poza tym cóż mogę więcej dodać - dla ekonomistów (i nie tylko) spełnienie marzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dostaje slabe oceny w zagranicznych serwisach m in z powodu masy bledow polska wersja ma najnowszego patcha (chyba 1.2) ktory je w wiekszosci wyeliminowuje. a gra jest na prawde warta uwagi gram od wczoraj i mam swoj wlasny zaklad yyyyyy krawiecki. Produkuje sakiewki rekawiczki itp mam zone(Jessice czy jakios tak ) i 2 dzieci corke i syna (Ethaniel):D gra sie wspaniale a trzeba zaznaczyc ze chyba pol roku zapowiedziany jest dodatek:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się naprawdę solidnie. Osobiście nei grałem, może ją kupię gdy wejdzie do jakiejś taniej serii. Ciekawie zapowiada się system wpływu na politykę. Średniowieczne krętactwo- to jest to. ;)

Niewątpliwie najbardziej intryguje mnie zarabianie na życie jako rzezimieszek i raczej taką bym obrał drogę "życia". Smile

Gdy już ją kupię, pewnie zrobię to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar "przetestować" część 2 wraz z dodatkiem, ale mimo wszystko po recenzjach elda odpuściłem sobie

Wprawdzie eld nie powinien być niczyją wyrocznią w sprawie doboru gier, ale i tak G2 nie wydaje się być na tyle wartościową grą, aby inwestować tyle kasy, ile za nią sobie krzyczą. Natomiast jeśli trafi do odpowiednio taniej serii, z radością sobie obadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar "przetestować" część 2 wraz z dodatkiem, ale mimo wszystko po recenzjach elda odpuściłem sobie

Wprawdzie eld nie powinien być niczyją wyrocznią w sprawie doboru gier, ale i tak G2 nie wydaje się być na tyle wartościową grą, aby inwestować tyle kasy, ile za nią sobie krzyczą. Natomiast jeśli trafi do odpowiednio taniej serii, z radością sobie obadam.

Zrobie to samo, a Eld sie nie zna.

BTW: Two worlds recenzowalo 2 redaktow. Jeden dal 8...a drugi....6!

Czy to znaczy, ze Eld nisko ocenil gre, to np. EGM nnie dalby wiecej?

Wiedzmin sucks

Guild 2 rules

Bo gry sa nie dla małpio-zrecznych dresów tylko dla strategów w smokingach.

BTW: Czy do kolekcjonerskiego wydania Guild 2 dodadzą smoking?

Albo chociaż kontusz i żupan? :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupile The Guild 2 + piraci starego swiata za 20 zl kilka dni temu mimo iz strategie az tak bardzo nie leza w moim guscie to sie skusilem... chcialem zobaczyc jak zyje zwykly sredniowieczny rzemieslnik czy tez uczony gra moze nie jest na skale swatowa to i tak mysle ze kasa nie poszla jednak w bloto..bardzo spodobala mi sie grafika chodz to gra podejze z 2007, milo bylo patrzec jak moja postac z czasem sie rozwija i staje sie "sredniowiecznym czlowiekiem biznesu" xD gre polecam chodz mozna bylo wiecej pracy wlozyc w to i owo ale zawsze pudelko zasili moja skromna biblioteke xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w podstawke 2 części, i mimo że jest fajna to po godzinie max 2-óch znudziłem się nią bo była zbyt monotonna... Może gdyby było więcej możliwych interakcji to by był naprawde wielki Hit w grach ale jednak brakowało tej iskry jaka jest np. w serii Total War...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest troche niedoceniona. Gram na wersji z Antoloogii Guild 2 gdzie jest z patchowana do odpowiedniej wersji i nie ma żadnych bugów, a to byłgłówny zarzut do tej gry, a dotyczyło to chyba premierowej wersji bo u mnie gra działa bardzo dobrze.

Gra jest rozbydowana, wymaga troche cierpliwości, ale wciąga i daje dużo rozrywki, pozatym ma fajny klimat. JEdna z lepszych gier ekonomicznych jakie grałen...

My Little, nie wiem, ale jedyne co mi się kojarzy to seria Anno ale tam nie ma tych elementów RPG...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja. Ale im dłużej gram tym się przekonuje że może wkurzyć na maksa czasem. Np. moja postać z niewiadomego powodu idzie głosić kazanie do apteki zamiast w kościele ;) Co ta za głupi bug? Ale Wystarczy robić sejwy. Gra ma ogrom możliwości, nawet po 3 - 5godzinach gry odkrywałem jakąś nowość czy ciekawostke, ale w sumie póżniej robi się wszystko dosyć powtarzalne. Tak na serio to doszedłem do nwiosku że ta gra jest dla cierpliwych osób i troche obcykanych z grami, inni sobie nie poradza. Ale jak się ją zgłębi to może naprawdę wciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho, widzę że temat o tej grze zamarł na wieki :P

Sądzę, że mogę go "wskrzesić" :biggrin:

Otóż przybywam do Was towarzysze z zapytaniem odnośnie gry Guild 2.. Seria Anno jest jedną z moich ulubionych strategii (taki typ strategii bardzo lubię :wub: ) - obejrzałem sobie parę gameplay'ów z gry Guild 2 na YT i gra mnie lekko zainteresowała.. Kieruje więc do Was następujące pytania:

1. Czy gra jest godna polecenia?

2. Czy dobrze się orientuję, że dwa pierwsze dodatki (Venice i Piraci Starego Świata) są dodatkami "niesamodzielnymi" tzn wymagającymi "podstawki" oraz trzeci dodatek (Reinassance) jest dodatkiem samodzielnym?

3. Czy istnieje edycja, w której nabyć można podstawkę i wszystkie trzy dodatki?

I pytanie bonusowe (targowiskowe): czy ktoś nie ma na zbyciu tejże gry z wszystkimi dodatkami?

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...