Jump to content
behemort

Rozwiązany: Windows XP - problem z "bezpiecznym usuwaniem sprzętu"

Recommended Posts

Witam.

Nadszedł ten czas, że postanowiłem postawić system od nowa, by działał sprawniej, a przede wszystkim na dysku SATA, gdyż ATA-owy strasznie cykał. Problem pojawił się po instalacji antywirusa, gdyż wówczas system odmówił załadowania się (zadział dopiero tryb awaryjny), wywalając w połowie ładowania BSOD-a z błędem STOP: 0x0000007B.

Pomogło mi ponowne zainstalowanie sterowników do płyty głównej (M2N-E SLI), z tym że tym razem wybrałem także opcję zainstalowania niewymaganych sterowników NVidii IDE SW.

Problem pojawił się natomiast taki, że dyski pojawiają się jako możliwe do usunięcia po kliknięciu "bezpiecznego usuwania sprzętu". O ile dysku systemowego usunąć się nie da - co jest zrozumiałe - to da się wyłączyć cały dysk, co jest dość problematyczne w przypadku przypadkowego kliknięcia. Próbowałem coś znaleźć w BIOSie czy w ustawieniach systemowych, ale słabo mi poszło, toteż proszę was o pomoc - jak się ich stamtąd pozbyć (wszystkie dyski mam SATA)?

@edit

Poroszadowałem sterownikami (install IDE -> uninstall IDE -> uninstall all without graphic driver -> uninstall antivirus -> install all + IDE -> install antivirus) i działa, także temat do zamknięcia ;)

Edited by behemort

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...