Jump to content
superluksio

winlogon.exe - problem przy uruchamianiu systemu

Recommended Posts

Witam!

Przy włączaniu systemu wszystko jest w porządku, dopóki nie zaczyna się ładowac pulpit. Widac tylko kursor i czarne tło. Zeby uruchomic pulpit musze recznie wywołac komende explorer.exe w managerze zadan. Kiedy pulpit zostaje włączony, dostaje informacje od mojego antywirusa (ESET Smart Security 4), że plik winlogon.exe jest zainfekowany (trojan) i został uleczony poprzez usuniecie i przeniesiony do kwarantanny. Wiem tyle, że ten plik jest odpowiedzialny za ładowanie pulpitu. Ale czy moge ten plik w jakis inny sposób uleczyc?

Link to comment
Share on other sites

Niekoniecznie. Część malware umieszcza własny plik winlogon w innej niż domyślna lokalizacja i przy okazji podmienia pewne wartości w rejestrze.

1. Ściągnij i uruchom program RKill. Po zakończeniu jego pracy nie uruchamiaj ponownie komputera, tylko przejdź do następnego kroku.

2. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware. Jeśli coś znajdzie, to pozwól mu to usunąć.

3. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Kroki 3 i 4 zrób tylko i wyłącznie wtedy, jeśli masz system 32-bitowy (x86).

4. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

5. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...