Jump to content
ksowa56

Rozwiązany: Problem z wirusem

Recommended Posts

Witam

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Zacznę od tego, że mój antywirus Microsoft Security Essentials wykrył wirusy Backdoor: Win32/Votwup.D, PWS: Win32/Karagany.A, VirTool:Win32/Obfsucator.VC. Próbowałem je usunąć, ale co 20 min antywirus wykrywa mi, że mam tego Backdoora. Nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc.

Podaje logi(w załącznikach) z RSIT i OTL

log.txt

OTL.Txt

Edited by ksowa56
Link to comment
Share on other sites

Zamieszczaj tematy w odpowiednich działach. Tak jest łatwiej. Przenoszę do programów.

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware. Jeśli coś znajdzie, to pozwól mu to usunąć.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

3. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link to comment
Share on other sites

Daje logi, ale nie mogę znaleść extras.txt a i skanowałem tym Malwarebytes' Anti-Malware i po restarcie kompa zauważyłem że zniknął Combofix. A ten plik extras.txt to mam z wczoraj gdy przesyłałem loga z OTL. Czy mam go wysłać?

OTL2.txt

mbam_log_2012_02_18__12_41_05_.txt

gmer.txt

Edited by ksowa56
Link to comment
Share on other sites

W logu z GMERa nic nie widać. Log z OTL też wydaje się być czysty.

Problem nadal występuje?

Combofix został usunięty, gdyż zawiera pewne funkcje, których antywirusy nie lubią. Tego programu nie powinno się używać bez nadzoru kogoś, kto zna zasady jego działania.

Link to comment
Share on other sites

Problemy ustąpiły, ale mam pytanie czy mój antywirus jest dobry (Microsoft Security Essentials) czy powinienem go zmienić na inny i to samo z zaporą(bo mam systemową)? Po 13 dniach kończy mi sie okres testowy w Malwarebytes' Anti-Malware i jaki powinienem zainstalować program?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc, to ja nie jestem do tego antywira przekonany. Jeśli chodzi o Malwarebytes' to płatna jest tylko wersja Pro. Jest też wersja bezpłatna, która różni się od płatnej tym, że nie oferuje ochrony rezydentnej i wsparcia technicznego.

I jeśli chodzi o antywirusa oraz zaporę. Od siebie polecam jeden z dwóch pakietów Internet Security: COMODO Internet Security lub Outpost Security Suite Free.

Na zakończenie uruchom raz jeszcze OTL i użyj opcj Sprzątanie.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc Sevard. A czy powinienem odinstalowywać Microsoft Security Essentials żeby zainstalować Internet Security: COMODO Internet Security, aby się ze sobą "nie gryzły"?

Edited by ksowa56
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...