Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ksowa56

Rozwiązany: Problem z wirusem

Polecane posty

Witam

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie. Zacznę od tego, że mój antywirus Microsoft Security Essentials wykrył wirusy Backdoor: Win32/Votwup.D, PWS: Win32/Karagany.A, VirTool:Win32/Obfsucator.VC. Próbowałem je usunąć, ale co 20 min antywirus wykrywa mi, że mam tego Backdoora. Nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc.

Podaje logi(w załącznikach) z RSIT i OTL

log.txt

OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczaj tematy w odpowiednich działach. Tak jest łatwiej. Przenoszę do programów.

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware. Jeśli coś znajdzie, to pozwól mu to usunąć.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

3. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logu z GMERa nic nie widać. Log z OTL też wydaje się być czysty.

Problem nadal występuje?

Combofix został usunięty, gdyż zawiera pewne funkcje, których antywirusy nie lubią. Tego programu nie powinno się używać bez nadzoru kogoś, kto zna zasady jego działania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ustąpiły, ale mam pytanie czy mój antywirus jest dobry (Microsoft Security Essentials) czy powinienem go zmienić na inny i to samo z zaporą(bo mam systemową)? Po 13 dniach kończy mi sie okres testowy w Malwarebytes' Anti-Malware i jaki powinienem zainstalować program?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to ja nie jestem do tego antywira przekonany. Jeśli chodzi o Malwarebytes' to płatna jest tylko wersja Pro. Jest też wersja bezpłatna, która różni się od płatnej tym, że nie oferuje ochrony rezydentnej i wsparcia technicznego.

I jeśli chodzi o antywirusa oraz zaporę. Od siebie polecam jeden z dwóch pakietów Internet Security: COMODO Internet Security lub Outpost Security Suite Free.

Na zakończenie uruchom raz jeszcze OTL i użyj opcj Sprzątanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...