Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freli

Rozwiązany: GF560Ti czy HD6950 do Phenom II 4X 955BE

Polecane posty

Witam,

Jak w temacie, zamierzam kupić kartę graficzną do Phenom II 4X 955 BE. W grę wchodzi w zasadzie wybór pomiędzy GF560Ti,a HD6950. Ta druga jest wydajniejsza i mniej prądożerna(chyba), pierwsza dużo tańsza(na pewno).

Pytanie do Was:

czy jest sens dopłacać do HD6950? , czy nie jest przypadkiem za mocna dla tego Phenoma?

Poproszę także o konkretne linki lub pełne nazwy proponowanych kart.

Lekkie OC procka jak najbardziej wchodzi w grę.

Reszta podzespołów:

Procesor: AMD Phenom II 4X 955 BE

Chłodzenie CPU: Katana 3

Płyta gł.: ASUS M4A77T

Pamięć: 4GB DDR-3

Dysk: SAMSUNG HD502HJ

Obudowa: COOLER MASTER 310

Zasilacz: Froton FSP500-60GHN

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co kolejna kostka ramu ? Obecnie 4GB pamięci to maksimum jeśli się nie obrabia zdjęć, lub nie wykonuje skomplikowanych obliczeń itp. Co do kart graficznych to jeślibyś mógł to powiedz w jakiej rozdzielczości będziesz grał ;). Radeon 6950 to maksimum dla tego Phenoma, co do o/c to tak przynajmniej 3,7-4GHz żeby karta osiągnęła swoją prawdziwą moc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie wydaje, chyba, że mówisz o wersji 560TI 448core (ale ona prawdopodobnie w Polsce nie występuje).

Tutaj porównanie click Radeon 6950 vs 560TI, i z tego co wynika Radeon ma więcej gier, w których pokonuje 560TI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się zamówić HD6950 zaproponowaną przez @yojo2, 900 zł za tego Sapphire wydaje się bardzo dobrą propozycją. Niepokoi trochę sklep, który specjalizuje się raczej w sprzęcie fotograficznym ale opinie w sieci zbiera raczej pozytywne więc myślę, że wszystko powinno być ok.

Standardowe pytanie o zasilacz :smile: :

Czy mój Froton z tą kartą i podkręconym prockiem do, powiedzmy, 3,6-3,7 GHz sobie poradzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier przed chwilą dostarczył kartę, zamówienie wyszło ode mnie w poniedziałek - 3 dni temu.

Jestem w pracy więc nie mam jak jej sprawdzić ale jestem dobrej myśli :happy: .

Dzięki wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...