Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiss27

Rozwiązany: Oferta sklepowa a moze cos innego?

Polecane posty

Witam.

Przymiezam sie do kupna nowego sprzetu ale chciał bym cos wydajnego co pochodzi przynajmniej 2 lata. Ale czytam na forach o tym wszystkim i juz mam metik w glowie.

Wiec zwracam sie do was z prozba o pomoc.

Komp glownie bedzie uzywany do gier i zwyklego uzytku domowego.

Zaczne od tego ze Karte graficzna juz mam a mianowicie gtx 480 1500MB( tu tez pytanie nadaje sie na cos?)

W sklepie zrobili mi 2 zestawy

1.

Procesor:Amd phenom x6

Plyta:asus m5a78l

Pamiec: Goodram 2x 4096 1333mhz

zasilacz:aercool e80-700 80+

Obudowa: (i-box virgo 918

całosc 1550 zl

2.

Procesor: i5 2500k

plyta:Gigabyte ga-ph67a-d3-b3

Pamiec: Goodram 2x 4096 1333mhz

zasilacz:aercool e80-700 80+

Obudowa: i-box virgo 918

Całosc 1850 zl

A moze cos całkiem innego mi polecicie albo jakas wycene zrobicie cokolwiek poprostu POMOCY !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta bardzo w porządku, zostaw ją.

Oba zestawy do zmiany - w pierwszym nieopłacalny procesor, w drugim kiepska płyta główna, w obu mało opłacalny zasilacz (choć z drugiej strony trzeba oddać im, że nie dali szmelcu z "czarnej listy"), obudowa też mogła by być lepsza.

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 349,01 zł

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) 819,00 zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 72,01 zł

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD BT-410 135,00 zł

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU) 228,00 zł

Suma 1603,02 zł (morele.net)

Lepsza płyta główna (płyty GB pod SB nie są udane, a poza tym kto daje płytę z H67 do i5 2500K?), przewiewniejsza obudowa, porządny zasilacz i 4 GB pamięci (tyle na dzień dzisiejszy wystarczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadowala mnie ten zestwa a w szczególności cena :D

Tylko takie male pytanie 4 gb ramu wystarcza na dzisiejsze gry i w ogole wymagania?

I czy zasilacz 600w wystarczy do tej karty i reszty sprzetu ?

nie znam sie wlasnie na dokladnych specyfikacjach sprzetu i co do czego lepiej pasuje dla ego takie pytania.

edit:

A i jeszcze cos czy 1330 mhz na ramach starczy nie lepsze 1600?

czemu ta obudowa zaproponowana przez Ciebie jest lepsza? ta co oni zaproponaowali ma 3 duze wentylatory w tym 1 z boku obudowy.

Przepraszam za glupie pytania ale ciekawi mnie to i warto wiedziec takie rzeczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

1) Dobre 600 W spokojnie do tej konfiguracji wystarczy.

2) Różnice nie są kolosalne, ale Brutus nieco lepiej wypada. I-box ma fabrycznie jeden wentylator z przodu i jeden z boku + miejsce na jeden na spodzie i z tyłu, natomiast Brutus - jeden z przodu i jeden z tyłu + jeden na spodzie i jeden na górze, co jest lepszym rozwiązaniem. Wentylatory z boku obudowy są mało przydatne.

3) Zegar pamięci nie ma żadnego wpływu na ogólną wydajność komputera (klik).

Przy okazji - jakiej długości jest ten Twój GTX 480?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 31 cm karta sie zmiesci. a czy na tej stronie morele.net procesor jest sprzedawany z chlodzeniem czy trzeba dokupic osobno? i czy orginalne chlodzenie wystarcza?

jeszcze jedno pytanie czy jak w przyszlosci bede chcial dokupic pamieci ram to musze kupic taka sama kosc czy moze byc inna firma inne taktowanie? jak to wyglada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze w innym sklepie komputerowym poprosilem o wycene tego zestawu co podales.

To gos wysmial totalnie ta plyte glowna i zaoferował asus ph67 r3

i dal zekomo lepszy zasilacz czyli "modecom 600" (czy jakos tak) co o tym myslisz?

gosc sie zna czy tylko chc kase zarobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym asusie nie wykorzystasz potencjału procka.

Zasilacz albo dobry, ale gorszy od tego co podał MD, albo totalny szmelc(nie podał dokładnego modelu, ale Modecom nie ma zbyt dobrych konstrukcji jak na dzisiejsze standardy).

@mazowszak45

Jedna z ok. 600W modecomów to była nawet udana porównując do reszty modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze w innym sklepie komputerowym poprosilem o wycene tego zestawu co podales.

To gos wysmial totalnie ta plyte glowna i zaoferował asus ph67 r3

i dal zekomo lepszy zasilacz czyli "modecom 600" (czy jakos tak) co o tym myslisz?

gosc sie zna czy tylko chc kase zarobic?

ten lepszy zasilacz wyśle ci do krainy wiecznych łowów cala konfiguracje jak bedzie mial zly humor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc powiedzial ze niby te ASRock sa strasynie awaryjne stwierdzil dokladnie tak " TO tak jak by dac do porshe (czyli procesor) silnik z malucha(czyli plyta)"

Juz sam nie wiem co mam zrobic czyli konfiguracja podana przez MD jest dobra czy moze cos dac innego?

Generalnie cene podali nawet o 20 zl mniejsza niz na morele.net

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia w sklepie sprzedawca chce się pozbyć tego, co ma na zbyciu, a nikt bardziej ogarnięty tego nie kupi, więc szuka osoby "zielonej" w temacie. Pamiętaj, że tutaj każdy kto ci doradza jest w pełni obiektywny i nie chce ci zaszkodzić, a pomóc. W sklepie sprzedawca swoje wie, ale przede wszystkim chce zarobić.

Żeby nie było: ASRock to ceniona od wielu lat firma i nie ma się czego obawiać.

Edit2: Maluchy mają bardzo dobre silniki, przynajmniej te starsze modele. 20- letni maluch na chodzie to była kiedyś norma, dzisiejsze samochody po 20 latach są już od dawna żyletkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze mam jeszcze jakies 150 zl wiecje na sprzet. wiec co polecicie zmienic na lepsze? moze jakas inna plyte? jak bym dal jakas plyte za okolo 500 zl co by mi to dalao jak dla przecietnego uzytkownika komputera? (czyli GRY, internet filmy itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci płyta za 500 zł? Jeżeli nie podkręcasz, to ASrock w zupełności wystarczy. A nawet jeżeli cię kiedyś najdzie na kręcenie to również wystarczy. Pakowanie 500 zł w płytę z poziomu przeciętnego użytkownika komputera to wyrzucanie kasy w błoto. Imho nie ma co już rozbudowywać zestawu podanego przez MD, a 150 zł zachowaj na inne wydatki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze w innym sklepie komputerowym poprosilem o wycene tego zestawu co podales.

To gos wysmial totalnie ta plyte glowna i zaoferował asus ph67 r3

i dal zekomo lepszy zasilacz czyli "modecom 600" (czy jakos tak) co o tym myslisz?

gosc sie zna czy tylko chc kase zarobic?

Zna się jak przeciętna świnia na gwiazdach. Pisałem o tym na początku - płyt z chipem H67 nie dajemy do procesorów z literą K w nazwie. Jedyne chipsety jakie należy tu stosować to P67 oraz Z68.

"Lepszy" zasilacz pominę milczeniem. Pod względem możliwości pirotechnicznych prawdopodobnie jest lepszy.

Na wyśmianie zasługuje jego "fachowa" oferta.

Dobra rada - polecane tu zestawy lepiej zamawiać samemu przez internet. Konsultacja ich z lokalnym sklepem często może wywołać niekontrolowane napady śmiechu u forumowiczów znających się na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki naprawde dzieki bardzo mi pomogliscie sprzęt juz zamowiony czekam na dostarczenie :D NIe wiem jak wam dziekowac gdyby nie wy to pewnie pracowal bym na jakims totalnym zlomie z "czarnej listy" Dzieki takim osobom ciesze sie ze ACTA nie wejda w zycie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...