Jump to content
roger!

Przejście na i5 - dobór pamięci i płyty

Recommended Posts

Pozwolę sobie odgrzebać.

Na początku marca/kwietnia planuję przesiadkę na i5.

Pierwsza rzecz: mój obecny sprzęt:

Athlon X2 5600+ 2,8Ghz

Gigabyte M61PME-S2P

2x1GB 800mhz Goodram

be quiet! 530W

MSI GTX 460 Cyclone 1GB

i marnujący się Scythe Yasya, ale przynajmniej jest cichutko

beta BF3 chodziła na wysokich w FHD raczej płynnie, aczkolwiek z irytującym doczytywaniem. nie wiem jak to możliwe, ale chodziła

sprzęt docelowy:

i5 2500k albo odpowiedni Ivy, jeśli nie zaszaleją cenami

4GB 1600mhz

Asrock P67 Pro3 albo Z68 Extreme 3

Zalman z9

i teraz kłeszczyns:

1.Taktowanie ramu wpływa na podkręcanie innych podzespołów? Piszą ludzie o tym że do tego lepiej brać 1600 i wyżej, ale uzasadnienia brak.

2.PCI 3.0 ma jakąś realną szansę wpływać na wydajność w ciągu powiedzmy 5 najbliższych lat? Wiem że wy nie jasnowidze, ale wolałbym kupić coś na długie lata, żeby się przyszłym konsolom nie kłaniało. A różnica w cenie między P67 i Z68 to "tylko" 150pln. No i Z68 lepiej wygląda ;p

Nie odkopuj starych tematów, lepiej tworzyć nowe ;)

1. Nie wpływa wcale na OC, wpływa w praktycznie zerowym stopniu na wydajność.

2. Jeśli zrobi różnicę, to bardzo niewielką (maks. 5%). Warto zaznaczyć, że procesory Sandy Bridge nie obsługują PCIe 3.0 - dopiero Ivy Bridge będą obsługiwać.

Dzięki ;)

1. Więc będą Goodramy 1333. W przyszłości druga kostka, jak będzie potrzebna. Rozwiązane.

2. Wiem. A przewiduje się, że Ivy będzie od obecnych wydajniejsze od 5 do 15%, w zależności od zadania. Skoro wychodzi na to, że PCI 3.0 to tylko marketing, to zostanę przy P67. Rozwiązane.

to jeszcze ogólnie

Przy i5 karta rozwinie skrzydła i odczuję wyraźny przypływ wydajności? W końcu pakuję w to prawie całą wypłatę ;)

(jeśli tak, to kwestia rozwiązana i poszukam kupca na staroć w jakimś akademiku. jeśli nie, poszukam tu gdzieś tematu z obiektywami ;p)