Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

(Odswieżone) Na Luzie

Polecane posty

Nie powiedziałbym, że Na Luzie z z obecnego numeru jest jakieś nowe, czy tam odświeżone. Nie zauważyłem zmian. Są teksty dobre i mniej dobre. Choć może jednak tym razem więcej jest tych lepszych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMG: Lepiej poczekac az Smuggler to zrobi a potem ponarzekac, ze sie oczekiwalo na wiecej i sie nie wysilil etc. No nie?

Exactly! :tongue: Bo tak było od zarania dziejów (czyli od 1999 r.-mojego pierwszego kontaktu z CDA :)) - w NL były świetne txty wyszukane przez SMG. Bo to ty składasz Na Luzie i tworzenie tego poczytnego działu jest częścią twoich obowiązków, za które dostajesz pensję. A my w końcu CDA to nie za orzechy, tylko za kasę kupujemy. Więc za te 16 zł chyba mamy prawo oczekiwać przynajmniej tego?? A ile bylibyście skłonni realnie zapłacić za przyzwoity txt humorystyczny?? Wtedy mogliby się zgłaszać chętni, którzy by wyszukiwali sieć/tworzyli za proponowane przez was stawki.

I to nie było niechcący "To nie szczęście, to taktyka". :)

Tak i szukam - ale po pierwsze nawet jak baedziesz bardzo starannie szukal to raczej nie znajdziesz diamentow w piaskownicy, a tylko co najwyzej psie kupy i troche bilonu. Z pustego i Salomon nie naleje. A ze sie ma rozne obowiazki, to nie poswiecene calego dnia (ani pol nawet) na szukanie fajnych tekstow.

Stawka z PRZYZWOITY tekst humorystyczny - mozna by pogadac, zalezy od jakosci tekstu. W kazdym razie za jeden tekst miesiecznie z CDA sie nie wyzyje. :) Ale na piwo i orzeszki starcza bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii Na Luzie w dobie internetu szerokopasmowego już dawno zatraciło swoją formułę i powinno być zredukowane do 1 (słownie:jednej) strony. Resztę przeznaczyć na testy sprzętu, publicystykę oraz reklamy, żeby kaska na pełniaki była.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Patrząc na sprawę z takiego punktu widzenia, w ogóle traci sens kupowanie CDA w kiosku. Bo newsy, recenzje i sprzęt też jest w internecie. Zostają tylko AR (chociaż jest FA), legalne pełniaki i publicystyka (inne unikatowe działy zlikwidowano w 2010). Wszystko inne jest w internecie. I dlatego średnia sprzedaż pisma spadało przez te wszystkie lata i teraz wynosi ok 80 tyś. Ale przecież chodzi o papierowe NL które chciałbym aby nadal miało dobre txty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszły jakieś zmiany w NL? Ja nie zauważyłem zupełnie, co do ograniczenia obrazków i więcej tekstu byłbym za, tylko że obrazek zajmuje dużo miejsca i w miarę łatwo go znaleźć a z tekstami już tak łatwo nie ma. Ogółem nie mam zastrzeżen co do Na luzie. Inna sprawa ma się z AR, ale to już w pełni zależne od czytelników(Chodzi o miałką ilość listów, które bywają bardzo ciekawe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż jestem przeciwnikiem koloru używanego do nowych NL - ten niebieski jest taki... uspokajający, kojący i przyjazny. To jest dział z humorem a nie z matrymonialnymi poradami :D. Imo żółty był dużo lepszy, dawał taki fajny, wyluzowany, słoneczny klimat.

Fajnie, że jest więcej ciekawostek - lubię takie rzeczy.

Dział z autentykami - niegdyś mój ulubiony - stał się nieco męczący... jakoś mi po prostu już nie pasuje. Może po prostu mi się znudziło?

I więcej mi tu dużych tekstów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście NL było jest i prawdopodobnie będzie jednym z najlepszych części czasopisma :) Pomijając publicystykę, AR i pełniaki :) Recenzje i zapowiedzi też, bo luźnym językiem napisane i autorzy stosują śmieszne porównania. Ale czy nowe NL jest gorsze? Nie sądzę. Może i wyrafinowane gusta będą trochę psioczyć, że mało tego, za dużo tamtego itp itd. Ale efekt wciąż jest ten sam: NL ciągle śmieszy i cieszy, przynajmniej mnie i pół mojego roku na studiach :D Ponieważ z roku jako jedyny kupuję CDA, to gdy już je przynoszę na uczelnię i razem czytamy ten dział... Atak śmiechu murowany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż jestem przeciwnikiem koloru używanego do nowych NL - ten niebieski jest taki... uspokajający, kojący i przyjazny. To jest dział z humorem a nie z matrymonialnymi poradami :D. Imo żółty był dużo lepszy, dawał taki fajny, wyluzowany, słoneczny klimat.

O to to! Jasne tło byłoby DUŻO lepsze dla naszego ulubionego działu z humorem. Oprócz względów estetycznych kolor ma olbrzymi wpływ na samopoczucie czytającego. Czysta psychologia. A może feng shui, nie wiem.

Z pustego i Salomon nie naleje, więc chociaż bardzo chciałbym widzieć w NL więcej opowiadań i absurdalnych tekstów (to właśnie z nich zawsze zaśmiewałem się najbardziej) to krzyczeć o nie bardzo nie będę, bo jak już szanowny Smuggler zauważył, nic nowego w sieci nie ma. Sub Interner nihil novi est, chciałoby się powiedzieć.

W ogóle pokusiłbym się o stwierdzenie, że internet zepsuł mi NL. Czemu? Bo kwejk, i bash, i demotywatory, i Bóg wie co jeszcze. I to moja culpa jest bo przecież mogłem tam nie zaglądać. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpańska Inkwizycja - w którym CDA to było?

W tym - ale z naglowkiem GAMEPLAY {smg]

Yhy ;) [ja]

Historia o wędkarzu jakoś nie za bardzo mnie rozbawiła. W NL bardzo podobają mi się teksty w stylu "klient - sprzedawca", "z życia wzięte" itp. Śmieszne zdjęcia również są w porządku. Jedyna rzecz, która niezbyt mi odpowiada to właśnie takie długaśne historyjki, które zabierają stronę, a na końcu często okazują się mało śmieszne. Ale nie zawsze tak jest smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test z wędkarzem był po prostu świetny! NL cały czas trzyma wysoki poziom i mi się bardzo podoba. Taki przyjemny dodatek do poczytania oprócz AR smile_prosty.gif Jak dla mnie najlepsze teksty z NL to Autentyki, Czad[t]owe rozmówki, rozmowy klientów ze sprzedawcami i coś w stylu Wędkarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest lepsze, jest różnorodność tematów. Mogłoby być choć 1 stronę dłuższe, ale jest ok. Chociaż i tak nic nie dorówna Książeczce z wrześniowego Cd - Action, gdzie były najlepsze z najlepszych. Nawet teraz po wielokrotnym przeczytaniu poprawia mi humor. Gdy muszę o 6.30 wstawać do szkoły, lub gdy choroba i pogoda dają w kość.

Tak trzymaćok.gif!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lubiłem takie dłuższe teksty. :) Miałem to napisać już wcześniej w komentarzach do numeru, ale skoro już wątek podbity to walę tutaj: Hiszpańska Inkwizycja niszczy! XD A ty masz u mnie szacun za bobra i odniesienie do przegenialnego skeczu zdaje się Neonówki. :) Zresztą Wędkarz też był mocny. Jak później zobaczyłem w TV reklamę magazynu wędkarskiego z "ekstra dodatkami": książeczkami o karpiu i szczupaku mało się nie utopiłem z zupie. :) Ze starszych (tych dużo starszych) bardzo dobrze wspominał cykl "Z pamiętnika kapitana Żbika" i "Gdybym był złym lordem". W pamięć zapadł mi jeszcze raczej nowy tekst o handlarzach bronią i ich szyfrowane rozmowy. ;)

Innymi słowy dawać tego więcej! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarz naprawdę był dobry. Takie dłuższe humorystyczne historie zawsze mi się podobały w NL. Choć teraz to już nie to co kiedyś (kultowy Majstersztyx czy Żelazka). Dlaczego nie ma nowych odcinków Podrywaczy?? Bardzo mi ich brakuje.

Popatrze, choc ostatnio jakos cienko z tymi tekstami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam długie teksty wraz z twoimi komentarzami (Poradnik dla początkujących autorów fantasy, Hiszpańska Inkwizycja) :)

Jedyne, co mnie denerwuje w NL to fakt, że nie podajecie z jakich gier są screenshocki. Ale to mały pikuś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam długie teksty wraz z twoimi komentarzami (Poradnik dla początkujących autorów fantasy, Hiszpańska Inkwizycja) smile_prosty.gif

Jedyne, co mnie denerwuje w NL to fakt, że nie podajecie z jakich gier są screenshocki. Ale to mały pikuś.

W screenshocku? Podajemy jesli to ma znaczenie dla zrozumienia podpisu, ale IMO zwykle czlek "ograny" w wiekszosci i tak rozszyfrowuje skad one sa. No ale jesli to wazne... to sie postaram podpisywac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam długie teksty wraz z twoimi komentarzami (Poradnik dla początkujących autorów fantasy, Hiszpańska Inkwizycja) smile_prosty.gif

No, też zawsze sobie cenię teksty po "redakcji" Smugglera. W razie potrzeby polecam rozglądać się po stronach z fanfikami (zwłaszcza do Harryego Pottera), tam na pewno nie zabraknie wspaniałych perełek, które aż się proszą o soczysty komentarz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej polecam fanfiki Harryego Pottera (niczego nie ujmując oryginałom, których jestem wielkim fanem. :)). Sam nie byłem na tyle odważny by się za bardzo zagłębiać (cenię swe zdrowie psychiczne), ale z lektury wszelakich komentarzy można śmiało dojść do wniosku, że teksty, które dotychczas opatrzyłeś swoim komentarzem to jak nieśmiałe maźnięcia, które przedszkolak naniósł na ścianie farbą w porównaniu do fresków Michała Anioła. Że tak sobie tylko przypomnę coś o romansie Snape?a i Harryego, któremu wyrosły skrzydła a z (_!_) sypał się gwiezdny pył...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...