Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ayla

Rozwiązany: System Shock 2

Polecane posty

Zachęcona opiniami z forum, upolowałam SS2.

Wiem, że to stara gierka. Czy jedyną szansą na instalację jest postawienie wirtualnej maszyny z win98?

Przy próbie instalacji na win7 wyskakuje to, co w załączniku. Wiem, co to znaczy, jednak nie bardzo mam pomysł jak to obejść. Może macie jakiś lepszy pomysł niż stawianie maszyny z win98?

post-552840-1329180348_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tu ze gra nie wykrywa zainstalowanego DirectX 6 ktory byl wykorzystywany w starszych wersjach.

Wiec raczej nie pojdzie.

Poszukaj jakiegos emulatora do starych gier o ile taki istnieje. Jednak jesli ci wyskoczy w wyszukiwarce "DOSBox" to go niesciagaj to emulator do gier napisanych pod MS Dos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Póki co, to ayla (ayli? jak to się odmienia?) instalator "staje okoniem", nie gra. Z tego, co pamiętam, to do SS2 jest fix pod XP, więc z jego pomocą gra powinna ruszyć na 7-ce, problem w tym, że w pierwszej kolejności trzeba ją zainstalować. A metoda z trybem zgodności może zadziałać - całkiem możliwe, że instalator przestanie wykrywać Windowsa NT i ruszy z kopyta (podobny problem miałem z Dogs of War pod W2k, po odpaleniu instalatora w trybie zgodności z W9x udało się grę zainstalować, niestety, dalej już tak różowo nie było, bo gra się buntowała - nie wykrywała akceleratora 3D).

Ewentualnie można zainstalować VirtualBoxa, na stworzonej w nim maszynie wirtualnej "postawić" XP, włączyć dla tej maszyny akcelerację 3D i wgrać pod zainstalowanego na niej Windowsa "VirtualBox Guest Additions". Choć akceleracja 3D w VB jest cały czas w fazie "experimental", więc spodziewać się można wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Niestety, uruchamianie w trybie zgodności nic nie dało. Chyba nie pozostaje nic innego jak postawić maszynę wirtualna z win98. Nawet mam oryginalny, hihi :D

Co do poszukiwań innego instalatora:

:D

post-552840-1329262080_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszło :) Z tym, że ten SS2tool nie instaluje gry, a sam się instaluje w folderze z plikiem uruchomieniowym (trzeba mu go wskazać), robi czary-mary, patchuje, pluje dosowymi okienkami :) i potem odpala się samą aplikację (w sensie plik .exe gry), bez instalacji. Jakoś tak :D

Dzięki chłopaki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...