Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wisiniak

Początki programowania

Polecane posty

Witam! Chciałbym nauczyć się języka c++ tak aby za kilka lat umieć robić gry 3D. Jakie polecilibyście mi kursy od samego początku ( jedyne co z tego umiem to wgrywać mody do gier :) ) Jestem dosyć młody ( 14 lat ) więc w grę nie wchodzą jakieś korepetycje itp. . Chciałbym jeszcze dodać żę z matematyką nie mam najmniejszych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi grami to się zanadto nie nastawiaj ;)

Kursy c++:

a) Książki

"Język C++" Bjarne Stroustrupa

"Symfonia C++" Jerzy Grębosz

"Thinking in C++"

b) kursy internetowe

Tego jest mnóstwo, i nigdy nie korzystałem z kursów internetowych, ale słyszałem, że http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/ jest dobry.

Jak się nauczysz programować, to możesz zabrać się za środowisko graficzne, czyli pewnie coś w stylu opengl... ale na to przyjdzie czas potem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem się zabierać za "Od zera do gier kodera" ale zauważyłem że w kodach są błędy. Pewnie dlatego, że jest to robione pod visual studio 7,a ja mam 10. Pozatem jeżeli się już uczyć to najlepiej najnowszych standardów. Teraz rozważam zakup "Symfonii C++", ponieważ jest ona łatwo dostępna. Jest nawet w empiku. Jeżeli chodzi o robienie gier to myślałem o czymś prostym (względnie) jak minecraft ale to za kilka lat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem się zabierać za "Od zera do gier kodera" ale zauważyłem że w kodach są błędy.
Możesz podać gdzie? Albo zwróć się bezpośrednio do Xiona. Z pewnością będzie zainteresowany.

Pewnie dlatego, że jest to robione pod visual studio 7,a ja mam 10.
2010 powinno radzić sobie z kodem C++ równie dobrze co 2003.

Pozatem jeżeli się już uczyć to najlepiej najnowszych standardów.
Nowy standard C++ został podany w zeszłym roku. Na dzień dzisiejszy dostęp do aktualnych materiałów jest nieco utrudniony.

Teraz rozważam zakup "Symfonii C++", ponieważ jest ona łatwo dostępna. Jest nawet w empiku.
Ja też zaczynałem od Symfonii. Mi pasowała, ale wiem, że nie wszystkim ona odpowiada.

Zakup w Empiku? Przemyśl to, http://wyborcza.pl/1,75475,10720845,Bunt_w..._EMPIK_owi.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mormegil zaczynałem ten kurs i już drugi program w tym poradniku nie mogłem zrobić. Przepisywałem kod i kilka razy go sprawdzałem. Kod był następujący:

// Input ? użycie zmiennych i strumienia wejścia

#include <string>

#include <iostream>

#include <conio.h>

void main()

{

std::string strImie;

std::cout << "Podaj swoje imie: ";

std::cin >> strImie;

std::cout << "Twoje imie to " << strImie << "." << std::endl;

getch();

}

gdy to wpisałem wyskakiwał mi błąd:

1>------ Build started: Project: Input, Configuration: Debug Win32 ------

1>MSVCRTD.lib(crtexe.obj) : error LNK2019: unresolved external symbol _main referenced in function ___tmainCRTStartup

1>J:\Krzysiu\Tworzenie gier\programy c++\Input\Debug\Input.exe : fatal error LNK1120: 1 unresolved externals

========== Build: 0 succeeded, 1 failed, 0 up-to-date, 0 skipped ==========

A co do tego empiku to dziękuje za informacje. Poszukam w jakiejś innej księgarni.

P.S. Te błędy mogą być też spowodowane tym że mam wersje (książki) sprzed około 3 lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dość ciekawy błąd, wygląda jakbyś skompilował kod jako cpp, ale próbował łączyć jako c.

Upewnij się, że:

- nie popełniłeś literówki w nazwie main,

- plik ma rozszerzenie cpp,

- w eksploratorze solucji p-klik na pliku > properties > C/C++ > Advanced > Compile As, wartość Default.

main powinien zwracać int, oraz przyjmować int, char **. Nie jest to jednak konieczne.

Nie przyzwyczajaj się do funkcji getch. Nie należy ona do standardu.

Tak czy siak, sam kod jest poprawny. U mnie program zbudował się bez problemów. Szczerze mówiąc byłbym bardzo zdziwiony gdybyś faktycznie znalazł tam błąd. Czemu? Bo ten poradnik przejrzały tysiące ludzi przed Tobą. Ja też kilka razy w życiu znalazłem bugi w kompilatorze i bibliotekach, po chwili zastanowienia zawsze okazywało się, że problem leży w moim kodzie/projekcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pasja" może się przydać po przeczytaniu i zrozumieniu "Symfonii". Sam jednak jej nie czytałem, więc ciężko mi powiedzieć. Zwłaszcza, że po opanowaniu podstaw szukałem informacji w dokumentacji języka, a nie książkach (i nie wyszedłem na tym najgorzej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "Symfonię.." to na początku jest napisane, że jest to książka dla osób potrafiących programować w dowolnym języku. Czy faktycznie najpierw lepiej będzie się nauczyć programować w czymś innym, czy mogę śmiało zacząć? Wiem, że jeśli potrafiłbym kodować w czymś innym to będzie łatwiej, ale chodzi mi o to czy jest to niezbędne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...