Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M@TH3V

Windows 7, uprawnienia administracyjne, folder winsxs.

Polecane posty

W skrócie:

Aktualizowałem windowsa, załączył się także Service Pack 1, przy konfiguracji przed bootem systemu wyskoczył błąd krytyczny aktualizacji, nie dalo sie odpalic nawet trybu awaryjnego więc musiałem edytować pending.htm z folderu winsxs.

Niestety teraz instalacja SP1 konczy sie niepowodzeniem; brak jakiegos składnika systemowego. Wiec będe się bawił w kopiowanie komponentów z iso do folderu winsxs jednak mam problem jak uzyskac uprawnienia admina, jestem niby administratorem ale nie moge zmienic nawet uprawnien dla folderu windows a co dopiero winsxs.

UAC wylaczony oczywiście, uaktywniłem nawet ukryte konto admina i chciałem spod awaryjnego zrobić podmiane ale tam tez brak uprawnien do folderu a jak chce edytowac je (ppm->...->zabezpiecznia) to także wyskakuje błąd "odmowa dostępu.

System, Windows 7 Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować skopiować ten folder w inne miejsce, usunąć w folderze macierzystym (Windows) i skopiować tam jeszcze raz za pomocą Linuxa. Uprawnienia się zresetują i będziesz miał (prawdopodobnie - jeśli Windows nie zmieni ich z powrotem) mozliwość edycji, kopiowania i usuwania. Wcześniej zrób kopię całego systemu bo szczerze mówiąc nie próbowałem tego nigdy i nie gwarantuję, że system się nie wysypie po takim zabiegu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...