Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Carmellek

Prince of Persia - Instalacja zatrzymuje się na pliku DataPC_HC.forge

Polecane posty

Witam,

mam problem z zainstalowaniem Prince of Persia z najnowszego numeru CD-Action. Gra instaluje się do pewnego momentu, potem zatrzymuję się na pliku DataPC_HC.forge (jakaś 1/3 instalacji). Nic się wtedy nie dzieje, czekałem godzinę, nic się nie ruszyło. Nie pomogło też przetarcie płytki, co mam zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod problemem. Dodam też, że przy próbie przerzucenia instalki na płytkę wszystko się zatrzymuje na data3.cab (wspomniany problemowy plik jest chyba częścią tego archiwa (nie wiem jak to się nazywa, jak zwał, tak zwał)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to kilka sposobów, w tym jeden pewny, lecz czasochłonny.

1) spróbujcie oczyścić spod płyty z brązowych plamek, ale OSTROŻNIE, bo jak zniszczycie to tzw. żopa blada

2) Jeśli nie chcecie ryzykować pobierzcie program pt. "CDRecoveryToolbox" (stąd), zainstalujcie, uruchomcie, zaznaczcie płytę CDA (musi być w napędzie), zmieńcie lokalizację zapisu plików, z listy do kopiowania wybierzcie płytę, a potem folder "pełne". Program zacznie zbierać pliki z płyty i ładować je na wasz twardy dysk. Po dość długiej (przynajmniej u mnie) akcji folder będzie gotowy. Wchodzimy do niego, uruchamiamy "Setup" i instalujemy bez problemów grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sposób już znalazłem. Kiepski, nawet bardzo, ale działa...

Gdy instalacja się zatrzymuje, naciskam Ctrl + Alt + Del i Zakończ zadanie (anulowanie instalacji powoduje zwis kompa i skasowanie wszystkich plików PoP-a, więc robię tak...). Wyjmuję płytę, wkładam ją ponownie i coś tam rusza. Odrobinka się zainstaluje, potem instalacja się zatrzymuje. I od nowa...

Tym sposobem zainstalowałem już ok. 5,5 GB gry (przynajmniej tyle aktualnie ona zajmuje na dysku), może jakoś do końca się uda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób z programem nie zadziałał. Wszystko się zwiesza, nie dochodzi o siebie nawet po 5-6 godzinach. Ale wymyśliłem chyba najprostszy sposób : niech ktoś po prostu wrzuci na jakiś serwer (byle nie Chomikuj i Rapidshare) DZIAŁAJĄCY plik data3.cab. Resztę się skopiuje z płytki i się zainstaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taki sam problem jak autor tematu a przeniesienie folderu z grą na dysk i próba instalacji nie pomogła... Aha, jeszcze jedno u mnie wyskakuje błąd "Błąd kontroli CRC. Plik D:\Program Files\Prince of Persia\DataPC_DE.forge nie odpowiada plikowi w pliku CAB Instalatora[...]"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne, co można zrobić, to reklamować płytę - jest zbytnio uszkodzona. Jak 99,(9)% płyt z najnowszego numeru.

Co prawda posiadam płytę z PoPem (Ubisoft Exclusive), ale: primo - nie wiem, czy znajdę plik, secundo - nie wiem, co na to moderacja. Mogą być kłopoty, których chcę uniknąć.

@down - tym bardziej ja, z limitem przesyłu i kiepskim łączem. Jeśli nie zapomnę - będę kombinować w tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Plik znajdziesz w 'środku' płyty, plik nazywa się data3.cab, zajmuje 1,8gb. Jeśli chciało by Ci się udostępnić ten plik (link na pw) to byłbym wdzięczny. Płyta oczywiście pójdzie do reklamacji, niestety są ferie i jestem poza domem i nie mam możliwości wysłania tego w tym momencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś sposób już znalazłem. Kiepski, nawet bardzo, ale działa...

Gdy instalacja się zatrzymuje, naciskam Ctrl + Alt + Del i Zakończ zadanie (anulowanie instalacji powoduje zwis kompa i skasowanie wszystkich plików PoP-a, więc robię tak...). Wyjmuję płytę, wkładam ją ponownie i coś tam rusza. Odrobinka się zainstaluje, potem instalacja się zatrzymuje. I od nowa...

Tym sposobem zainstalowałem już ok. 5,5 GB gry (przynajmniej tyle aktualnie ona zajmuje na dysku), może jakoś do końca się uda...

/\

ZACYTOWAŁEM INNEGO UŻYTKOWNIKA |

ten sposub jest bardzo dobry wystarczylo ze raz restartuje instalacje tym sposobem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, napisałem maila w sprawie reklamacji. Po 15 minutach dostałem odpowiedź, że mam wysłać do nich płytkę, to mi wymienią :) Żadnych problemów, szybka odpowiedź, znowu ich lubię :P Wam też radzę napisać.

http://forum.cdaction.pl/FAQ-Reklamacje-plyt-CD-t5197.html

Edit: No, we wtorek (24.01) wysłałem płytkę (tylko jedną), dziś (poniedziałek, 30.01) dostałem:

obie płyty z 02/2012,

płytę CD-Action 07/2008 (Stubbs the Zombie, Kozacy II, Red Faction, MX vs. ATV),

płytę CD-Action 12/2009 (Devil May Cry 4),

płytę Konsole Nextgen z CD-Action wyd. spec. 03/2007

płytę Click! 12/2004 (!) #2,

płytę Click! 11/2004 #2

i płytę fotografia & aparaty cyfrowe 06/2009 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...