Jump to content
TimeX

Obraz płyty - jaki program?

Recommended Posts

Witam. Po wczorajszym instalowaniu CoD WaW i problemach z odczytywaniem zawartości, uznałem, że najwyższy czas zrobić obraz płyty tejże gry. I tu moje pytanie: jak zrobić obraz płyty, by się dało z niej instalować daną grę, jak i uruchamiać ją, bez potrzeby wkładania płyty w napęd? Bo z pewnością płyta ma zabezpieczenia. Przeglądałem kilka programów, ale z opisów żadnego nie mogłem wywnioskować, czy dało by radę zrobić taki obraz.

Pozdrawiam.

Nie, można spróbować jeszcze innego sposobu skopiowania (bez crakców itp, w zależności od zabezpiczenia albo zadziała albo nie) - ale nie chcę zarobić za to ostrzeżenia więc też zapytaj moderatorów, czy można tu gadać o takich rzeczach.

Edited by helmud7543

Chodzi mi własnie o to, o czym pisze Sevard. Kopia posektorowa płyty. Co to daje? Jest szansa (ale tylko szansa bo to zależy od użytych zabezpiczeń) że tak utworzony obraz będzie pracował poprawnie. Poza tym, nawet jak ten obraz bedzie działał poprawnie to musisz uważać - jego skopiowanie np: do innego folderu czy na inną partycję albo nagranie obrazu na płytę może go zepsuć.

Do tej kopii polecam program DMDE. Jest to zasadniczo program do odzyskiwania danych z dysków, darmowa wersja ma pewne ograniczenie ale do tego celu będzie jak znalazł. Pobierasz program i uruchamiasz. Anulujesz okno z wyborem napędu. Klikasz narzędzia i wybierasz Kopiuj sektory. Jako urządzenie źródłowe wybierasz napęd z Twoją płytą. Jako docelowe - plik, który będzie obrazem płyty (jako rozszerzenie zapisz BIN - będzie łatwiej wczytać w Daemon tools itp). Rozpocznij kopiowanie. W razie pojawienia się błędów odczytu - zignoruj wszystkie. Szansa nie specjalna, ale jest.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...