Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Ghost Recon (seria)

Polecane posty

Pomijam technikalia bo te mogą jeszcze poprawić.

Szkoda ze stosowanie jakiekolwiek taktyki w rozgrywaniu danej mapy jest ... zbędne.

Po co jakieś drony wypuszczać, robić rozpoznanie, oznaczać cele, odstrzeliwać po cichu strażników, baa! nawet można ich odstrzelić w tym samym momencie ze wszystkimi członkami teamu tylko znowu ...po co? Wrogów można załatwić po prostu wchodząc do wioski i waląc do każdego bez pardonu ... misja zaliczona (nawet na najwyższym poziomie trudności). Misje powtarzalne do bólu po miesiącu grania będą wzbudzały ziew. 

Pozdrawiam tych, którzy chcą w to grać nie z kumplami tylko z randomami z matchmakingu.

Jak dla mnie Wildlands to słaba kalka The Devision a skoro w The D. już nie gram to ...po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komandor_Tarkin napisał:

Wildlands jest kalką Far Cry 3/4, The Division to MMO ze strzelaniem a Wildlands to shooter. 

Ok nie chodziło mi o element MMO (nie grałem w FC) a moje porównanie z TD (grałem dużo) polegało na zauważeniu podobnej mechaniki rozgrywki - widok z trzeciej osoby, kilku osobowy team, mechanika strzelania, podział na misje itp.- to było moje pierwsze skojarzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechaniki tak naprawdę do The Divison zbliżony jest tylko widok z perspektywy trzeciej osoby i model poruszania, niestety szkoda że nie skopiowany zupełnie. Natomiast mechanika strzelania to już Far Cry, nie ma pompowania wroga ołowiem do upadłego, celny headshot nawet z pistoletu to kill, podobnie drewniany model sterownia pojazdami jak w FC, a to jakcyś rebelianci, a to sama mapa podzielona na sektory na końcu czyszczenia którego dobieramy się do kupra bossowi, jakiś największy boss na końcu itp. Podobnie aktywności w postaci zbierania surowców, odbijania posterunków, Wystarczyłoby zmienić tryb widoku i całe podobieństwo do Division znika. 

15 godzin temu, le_Fey napisał:

Po co jakieś drony wypuszczać, robić rozpoznanie, oznaczać cele, odstrzeliwać po cichu strażników, baa! nawet można ich odstrzelić w tym samym momencie ze wszystkimi członkami teamu tylko znowu ...po co? Wrogów można załatwić po prostu wchodząc do wioski i waląc do każdego bez pardonu ... misja zaliczona (nawet na najwyższym poziomie trudności). Misje powtarzalne do bólu po miesiącu grania będą wzbudzały ziew. 

Trochę w tym racji,natomiast moim zdaniem znajdą się ludzie którzy będą się jarać tym że uda im się wyczyścić wiochę wroga zgodnie z założonym z góry planem. Nie można zapominać że w becie do czynienia mieliśmy z najłatwiejszymi przeciwnikami. Natomiast jeżeli chodzi o AI przeciwników, wystarczy że na poziomie ghost dasz im AI LMB z The Division i już nie będzie tak łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komandor_Tarkin napisał:

moim zdaniem znajdą się ludzie którzy będą się jarać tym że uda im się wyczyścić wiochę wroga zgodnie z założonym z góry planem

True, ja również lubię wyzwania tylko raczej takie, które "zmuszą" mnie do wysiłku "intelektualnego" :P 

Dobrym przykładem jest np. seria  Hidden and Dangerous albo Commandos - "na chama" nie dało się misji zaliczyć i za każdym razem człowiek kombinował aż do satysfakcjonującego zakończenia. Gdybym miał możliwość przejścia misji w "Rambo style" w końcu bym się "złamał" i tak zrobił. Widziałem gameplaye z bety Wildlands  na YT z najwyższym poziomem trudności i ...meh ;) 

Wiem że tereny misji też będą się różnić poziomem trudności ale wspominałem również wcześniej o  matchmakingu, na który nie liczę a kumpli do grania nie mam więc - adios compadres!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem solo prawie całą niedzielę i udało mi się zaliczyć obie zony. Najpierw może o optymalizacji:

I5 4460 3.2 GHZ, 12 GB RAM RX 470 8GB

Gra trzymała stabilne 60 fps, wszystko na wysokich w full HD, nie zauważyłem żadnych problemów na tym polu.

Teraz odnośnie rozgrywki. Dla tych co lubią grać w ekipie to będzie jedna z lepszych gierek w tym roku. Dla samotników cóż, tu już muszę się rozpisać.

Ogólnie gierka wciąga, przypomina taki trochę uboższy MGS V skrzyżowany z Just Cause. Każdą misję zaczynamy od rozeznania terenu, można grać po cichu, można grać w stylu Rambo, wszystko zależy od preferowanego stylu gry. Natomiast w solo musimy się liczyć z tym, że nasi towarzysze są praktycznie bezużyteczni, przydają się jedynie w momencie gdy trzeba sprzątnąć jakiegoś typa snajperką lub 2 na raz. Można też dać rozkaz do otwarcia ognia i patrzeć jak wchodzą do bazy i czyszczą ją krok po kroku. Gdy robiłem misję główne czułem się trochę jak w MGS ale tam było to o wiele lepiej wykonane. Natomiast warstwa graficzna jest jak najbardziej OK.

Plusy:

+ ogromny otwarty świat

+ system personalizacji bohatera i giwer

+ znajdźki

+ fealing strzelania

+ trzeba trochę pokombinować jeśli chce się grać po cichu

+ wciąga mimo powtarzalności

 

Minusy:

- bezużyteczni kompani w trybie solo

- fizyka prowadzenia pojazdów słaba

- nie da się zlecić AI np prowadzenia pojazdów a samemu prowadzić ostrzał

- obawa o ciągłą powtarzalność w pełnej wersji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do closed bety widać poprawę w optymalizacji. Co do powyższego to zgadzam się ze wszystkim. Z ciekawostek, jak kompanom wyda się rozkaz otwarcia ognia i ruszą do przodu to nawet biegiem jest ciężko za nimi nadążyć. Szkoda że tak dobrze nie kryją graczowi tyłka przy innych okazjach. Też brakuje mi możliwości zlecenia towarzyszowi kierowania pojazdem po stałej trasie, samemu w tym czasie siedząc jako strzelec. 

W dalszym ciągu brak jakiegokolwiek celownika przy prowadzeniu ognia z pokładu śmigłowca, trochę poprawiony jest model jazdy, pojazdy już się tak nie ślizgają jak w CB, są trochę "cięższe", lepiej tez mi się latało, ale może to już kwestia wprawy. Natomiast zauważyłem że transporter opancerzony to najlepszy sposób na pokonanie wszelkich przeciwności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

Mam problem z uzyskaniem klucza na grę z promocji za kartę NVIDIA. 1) Zarejestrowałem sprzęt na stronie 2) W zakładce PROMOCJE wszedłem w Graphics Card - Ghost Recon: Wildlands Season Pass (nie ma dostępnego okienka na pełną wersję!) 3) Pozyskałem kod, który wpisałem w uplay-u i... nic! W bibliotece nic się nie pokazało, ale po probie powtórnego wpisania kodu, pojawia się info, że produkt jest już wykorzystany. I teraz mam dwa pytania
 

1) Czy pełna wersja GH recon nie będzie już dostępna? czy jest to kwestia braku kodu?

2) czemu uplay nie pokazuje season passa w bibliotece?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda ta promocja.


Ale wiem, że przy kupnie np wersji gold na uPlay dostajesz 3 kody.
1 kod to podstawka
2 kod to wersja deluxe - jakieś tam dodatkowe pierdółki
3 kod to season pass - 2 darmowe DLC i dodatkowe misje.

Po wykorzystaniu wszystkich kodów gra w bibliotece nadal widoczna jest jako ghost recon: Wildlands. Dopiero jak się wejdzie głębiej to masz informację, że wykupione i aktywowane zostały pakiety deluxei season pass.

Może chodzi o to, że musisz pierw kupić podstawkę ?

 

Co do samej gry. Trochę żałuję, że nie poprawili wydajności względem bety, aczkolwiek i tak jest dobrze bo na średniawym sprzęcie osiągam wyniki rzędu 35-40FPS z ustawieniami na medium i powyłączanymi jakimiś niepotrzebnymi dodatkami graficznymi.
Sama gra jeszcze pewnie się rozwinie, ale jak dla mnie jest czad :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod od Nvidii powinno się wykorzystać przez Geforce Experience na kompie gdzie ta karta jest wsadzona. jeżeli jest to promocja prepare for batttle. Season Pass jest widoczny w karcie gry, nie jako osobna pozycja. Dokładnie sprawdź warunki promocji, ta promo jest trochę  inaczej reklamowana niż faktycznie jest. dla GF 1080 w wersji stacjonarnej masz dwie gry (For Honor i GR:W) i season pass, jak masz lapka z 1080 lub 107 masz do wyboru jedną z nich i season passa na GR:W. Nie pamiętam dokładnie jak to jest z 1060.

 

Ja claimowałem FH, podobno dostałem season passa do GR:W, ale że miałem w preorderze zamówioną edycję gold więc nie wiem jak z nim, FH normalnie mi wrzuciło na uplaya.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie do graczy
Chodzi o to ze kupilem ghost recon wildlands i mysle o graniu w co-opie ale chcialbym przejsc cala gre misja po misji w co-opie czy jest taka mozliwosc czy wybor misji podczas laczenia z graczami wybiera losowo i gram sie rozne misje w roznej kolejnosci ??Wiecie o co mi chodzi czy da sie grac w co-opie misja po misji bo raz jak sie polaczylem to nie mialem pierwszej misji tylko jakas inna ???
POZDRO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, komandor_Tarkin napisał:

Kod od Nvidii powinno się wykorzystać przez Geforce Experience na kompie gdzie ta karta jest wsadzona. jeżeli jest to promocja prepare for batttle. Season Pass jest widoczny w karcie gry, nie jako osobna pozycja. Dokładnie sprawdź warunki promocji, ta promo jest trochę  inaczej reklamowana niż faktycznie jest. dla GF 1080 w wersji stacjonarnej masz dwie gry (For Honor i GR:W) i season pass, jak masz lapka z 1080 lub 107 masz do wyboru jedną z nich i season passa na GR:W. Nie pamiętam dokładnie jak to jest z 1060.

 

Ja claimowałem FH, podobno dostałem season passa do GR:W, ale że miałem w preorderze zamówioną edycję gold więc nie wiem jak z nim, FH normalnie mi wrzuciło na uplaya.

a w jaki sposób to zrealizować? Mam 1070 i w panelu "zrealizuj" w geforce ex nie mam żadnych kodów. Z tego co zrozumiałem w mejlu, mam dostać kod na For Honor po weryfikacji zgłoszenia. Podobnie ma być chyba z GR. Chyba (chociaż głupio, że kod na season pass mogłem już wykorzystać, może wykończyły się kody na pełną wersję?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Damian77777 napisał:

Siema mam pytanie do graczy
Chodzi o to ze kupilem ghost recon wildlands i mysle o graniu w co-opie ale chcialbym przejsc cala gre misja po misji w co-opie czy jest taka mozliwosc czy wybor misji podczas laczenia z graczami wybiera losowo i gram sie rozne misje w roznej kolejnosci ??Wiecie o co mi chodzi czy da sie grac w co-opie misja po misji bo raz jak sie polaczylem to nie mialem pierwszej misji tylko jakas inna ???
POZDRO

Też jestem w tym nowy, ale wydaje mi się, że nie ma takiej opcji, aby każdemu z góry zresetować zadania.
Każdy ma na mapie coś innego.
Ludzie grając ze mną w coopie też zaznaczali cele i znajdźki, które ja już np wykonałem/znalazłem.

Natomiast wykonując misje fabularne podczas gry - jeśli zaznaczysz, że chcesz taką wykonać. To reszta ekipy dostaje powiadomienie i może wykonać daną misję jeszcze raz, albo odrzucić prośbę.

Wydaje mi się, że możesz zjawić się w prowincji w której masz misje do wykonania, otworzyć grę dla ludzi tak aby podłączyli się w pobliżu ciebie i wtedy zaoferować wykonywanie misji. Jak zaakceptują spoko.. a jak nie to trudno :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej prowincji jest kilka misji fabularnych które z zasady można przechodzić w dowolnej kolejności, po ich wykonaniu są kolejne misje, czasem jedna, czasem więcej które wykonuje się w kolejności na zakończenie fabuły w danej prowincji. Nie ma żadnej przeszkody w tym, żeby w tym samym czasie robić misje fabularne w kilku lub nawet wszystkich prowincjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hagan
Wydaje mi się, że takie otwarte tereny sprzyjają coop'owi.
Gracze mają mnóstwo możliwości podchodzenia do misji i to jak rozegrasz daną misję zależy tylko od ciebie i twojego zespołu.
Zresztą wydaje mi się, że gdyby UBI poszło bardziej w stronę zamkniętych lokacji to ludzie stwierdziliby, że dostali do grania The Division 2.
Mi osobiście bardzo odpowiada obecny stan rzeczy. Śmigłowce, samochody, zdobywanie i upgrade broni. Odnośnie klimatu to ciężko mi cokolwiek powiedzieć.
Przyznam, że nie obejrzałem nawet filmiku początkowego - bo znajomi już czekali i dawaj gramy gramy - nie ma czasu.
Uważam natomiast, iż najważniejszy element - czyli strzelanie - sprawia radochę.

@Damian77777
A czy przypadkiem gra nie zapisuje postępów w chmurze?
Przy uruchamianiu gry jest informacja o synchronizacji danych... Jak dla mnie to w przypadku reinstalki będziesz miał swoje postępy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...