Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczypior88

CDA for Kindle?

Polecane posty

Mam Kindla 4 od miesiąca chyba i generalnie: chrystepanie - tak, chciałbym bardzo.

I nawiązując do któregoś posta na górze - tak, jestem w stanie zapłacić kilkanaście złotych za tyle stron tekstu, ile oferuje CDA. Bez żadnych gier, bez dodatków, bez kolorów, bez grafik, bez niczego. Sam tekst.

Ale to ja pewnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 6" kindlu czytam. Wrażenia w czytaniu bezbłędne. I to uczucie, że nie nosisz ze sobą kilogramowej książki jest nie do opisania smile_prosty.gif.

Akurat ja lubie trzymac w reku solidne tomiszcze, ale gdy jade np. w podroz sluzbowa to zalety niebrania kilograma ksiazek "na droge" ma swoje uroki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na odrobinę forumowej nekromancji - nie ma sensu zakładać nowego wątku gdy istnieje już stary na ten temat, a sprawa cyfrowej dystrybucji CDA męczy mnie już od dawna.

Pamiętam jeszcze jak te kilka krótkich lat temu byłem zagorzałym fanem Secret Service, czasopismo miało dobre recenzje, ciekawe materiały i dodatki, nie wiem wiele o pozycji na rynku, ale w moim odczuciu w przeszłości miało pozycję jaką Wy macie obecnie.

Niestety z biegiem czasu SS zaczęło nie nadążać - w pewnym momencie zaczęli wydawać czasopismo w wersji z CD, bodajże 2 CD, cena kosmiczna (ile to było? z 20-30zł?), same dema i trochę tekstu ale i tak człowiek kupował bo nic lepszego nie było, jeśli dobrze pamiętam w pewnym momencie wycofali się z CD, potem usunęli twardą oprawę z okładki (bo "wygodniej") a potem upadli.

W tym samym czasie (w sensie dawno temu, nie mam pojęcia teraz jak wyglądało to chronologicznie) pojawiło się CDA i dość sprawnie pozamiatało konkurencję. Do tej pory pamiętam, że w moim pierwszym CDA jako pełną wersję daliście Battlezone :)

Czasopismo pojawiło się w moim odczuciu nagle, oferowało pełne wersje gier i naprawdę przystępną cenę, wtedy przegoniliście wszystkich o lata i pokazaliście, że polskie czasopismo może poziomem dorównywać zagranicy. Niestety czas mija i przez pewien czas zastanawiam się, czy nie nadszedł czas znowu skoczyć w przyszłość?

Jestem już starym bykiem, CDA czasami kupie, czasami nie, głównie kiedy zobaczę fajną grę na pełnej wersji (a potem jej nawet nie rozpakuje, tylko czytam czasopismo od góry do dołu). Dla osób takich jak ja - "starszych" (już prawie 30stka na karku, omg), którym nie koniecznie zależy na papierze i pełnych grach, świetnym rozwiązaniem byłoby móc zaprenumerować/kupować Wasze czasopismo na platformie bardziej mobilnej niż papier - na myśli mam apkę dającą możliwość kupna CDA przez internet i czytania go z telefonu/tabletu/kundla albo czasopismo wydawane w formie cyfrowej. Ba, podejrzewam (ale mogę się mylić), że taka wersja nadal mogłaby dostarczać pełne gry - z onlineowym downloadem, kodem na steama/origin czy gift codem. Ale nawet jeśli nie to i tak z wielką chęcią chciałbym mieć dostęp do waszych materiałów w wygodny sposób, bez zawracania sobie głowy wychodzeniem do sklepu.

Czy w takim razie mógłbym prosić o jakiś update odnośnie cyfrowej dystrybucji? Czy coś się zmieniło? Posunęło? Czy nadal stoimy w miejscu i oceniamy opłacalność?

Swoją drogą, jak trudno byłoby wrzucić PDFy z aktualnym CDA do waszego sklepu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehem… Przeczytalem co tu bylo pisane i... CDA w wersji na czytnik to bylby jakis totalny absurd. Sam posiadam czytnik NOOK GlowLight 3, ale nawet gazete wole przejrzec na tablecie nizeli na czytniku. A co dopiero, gdy mowa o magazynie… Bralem swego czasu subskrypcje z Amazona WSJ i NYT w wersji na Kindle, tyle ze przegladalem to na tablecie w apce "Kindle". Ale format jest ten sam, co na czytniku, wiec wyglada to niemal identycznie. Dla mnie bylo to okropne paskudztwo.

B&N tez wydaje WSJ i NYT (i wiele innych gazet) na czytnik. I w tym wypadku wyglada to podobnie, jak na Amazonie. A wiec dla mnie okropnie. Ale B&N - w przeciwienstwie do Amazona - na tablety (czyli na apke NOOK) wydaje gazety w zupelnie innym formacie. I to jest cos pieknego. Z taka e-gazeta ma sie wrazenie, jakby trzymalo sie w rekach prawdziwy papier. Robilem kiedys screenshoty dla swiatczytnikow.pl, jeszcze je mam, to Wam pokaze…

2Mncy.png

2MncA.png

2Mncu.png

2Mnct.png

2Mncx.png

2Mncz.png

2Mncw.png

2Mncv.png

 

Opisywal poszczegolnych stron juz nie bede… Screenshoty same dobrze to robia. Powiem tylko, ze to jest tak ladnie wydawane, ze wole czytac gazete bez przelaczania sie na widok samego tekstu (4 obrazek z kolei pokazuje "tryb tekstowy").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...