Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczypior88

CDA for Kindle?

Polecane posty

Tym tekstem o Amazon Kindle, Smuggler mi zrobił małego "smaka" na to urządzenie, ale ze względu na inne wydatki odstawię zakup na dalszą przyszłość. Najbardziej podoba mi się dobry kontrast, bo zawsze myślałem, że te czytniki, to tylko wyblakły tekst potrafią zaprezentować i nic więcej, a tu taka niespodzianka.

Dla osób, które dużo czytają jest to świetna sprawa, a już w przypadku jakiegoś wyjazdu, to rewelacja, ponieważ nie trzeba za sobą ciągnąć tabunu książek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym tekstem o Amazon Kindle, Smuggler mi zrobił małego "smaka" na to urządzenie, ale ze względu na inne wydatki odstawię zakup na dalszą przyszłość. Najbardziej podoba mi się dobry kontrast, bo zawsze myślałem, że te czytniki, to tylko wyblakły tekst potrafią zaprezentować i nic więcej, a tu taka niespodzianka.

Dla osób, które dużo czytają jest to świetna sprawa, a już w przypadku jakiegoś wyjazdu, to rewelacja, ponieważ nie trzeba za sobą ciągnąć tabunu książek.

No ba... Nigdy nie dale rady doczytac ksiazki na kompie, smartfonie, tablecie itd. A na Kindle lykam jak pies kawalek kielbasy ksiazke za ksiazka. I ta swiadomosc, ze do kibelka moge wziac cala biblioteke :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No ale czarno-białe CDa za pełną cenę? Hmmm... Ale Wuwu ma rację - SMG też narobił mi smaka aby przetestować e-papier. Dlatego powtarzam i w tym temacie prośbę - czy moglibyście przetestować tani e-book reader od manty i sprawdzić czy "daje radę"? Prosiłbym o to bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No ale czarno-białe CDa za pełną cenę? Hmmm... Ale Wuwu ma rację - SMG też narobił mi smaka aby przetestować e-papier. Dlatego powtarzam i w tym temacie prośbę - czy moglibyście przetestować tani e-book reader od manty i sprawdzić czy "daje radę"? Prosiłbym o to bardzo.

Prywatnie nie mam wielkiego zaufania do Manty i jej produktow, ale zobaczymy co sie da zrobic. Przy czym Manta TO NIE JEST E-PAPIER z tego co pamietam, a zwykly wyswietlacz LCD ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

No ale czarno-białe CDa za pełną cenę? Hmmm... Ale Wuwu ma rację - SMG też narobił mi smaka aby przetestować e-papier. Dlatego powtarzam i w tym temacie prośbę - czy moglibyście przetestować tani e-book reader od manty i sprawdzić czy "daje radę"? Prosiłbym o to bardzo.

Prywatnie nie mam wielkiego zaufania do Manty i jej produktow, ale zobaczymy co sie da zrobic. Przy czym Manta TO NIE JEST E-PAPIER z tego co pamietam, a zwykly wyswietlacz LCD ma.

Model: MMRMP40003

Ekran 7 cali TFT; rozdzielczość ekranu (800x400)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim markecie w gablotce jest i 7' tablet i 7' czytnik e-booków (tak jest napisane na obu karteczkach). Oba po 280 zł. Ja też mam ograniczone zaufanie do Manty. Ale ich odpowiedź na sprzęt Elty 95cośtam, czyli mikrowieża z 7' tv, czyli manta DVD player 104 spodobała mi się. Ogólnie oni mają dobrą koncepcję. Produkują urządzenia które mają te same funkcje (lub b.podobne) co hity na rynku, ale za 30-50% ceny mniej. Przecież nie każdego stać aby mieć produkty Apple'a przy ich "genialnej" polityce cenowej. Dlatego jesli dacie radę dostać i zrobić test tych urządzeń to bardzo bym prosił. Albo nie mów SMG wszystkim, jak jesteś zadowolony z tego e-papieru :).

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/filtr/_8...0_0_0_0_0_0_0_0

http://maxaudio.pl/index.php/produkty/p/cz...ta-ebook02.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8azilyszek - dołożysz stówę i masz Kindle'a (nówka na gwarancji - takie ceny są w internecie)... nie mów, że to dużo? Skoro stać Cię na pseudoczytnik e-booków za 300 zł, to stówa więcej problemu sprawiać nie powinna. Wiadomo, że nie każdego stać na sprzęt Apple'a, ale kupować sprzęt najniższej klasy (

Trak, Tracer, Manta, Media Tech

itp.) to IMO strata pieniędzy. Słaba jakość, awaryjne toto, kiepskie materiały i nieintuicyjne.

Jest takie powiedzenie: biednego nie stać na oszczędzanie. I nie chodzi mi rzecz jasna o odkładanie kasy, tylko kupowanie byle badziewia. Lepiej zbierać dłużej, ale kupić coś markowego i porządnego, co starczy na lata i nie rozpadnie się po krótkim czasie. Po co kupować co jakiś czas tanią rzecz, skoro można kupić rzecz porządna na długo? Takie moje zdanie.

Co do CD-A w wersji na Kindle'a jest na nie. Dopóki nie będzie kolorowego i przystępnego czytnika (najlepiej giętkiego dotykowego, ale do tego jeszcze sporo czasu), dopóty sensu w tym nie widzę.

Smuggler - do książek to oczywista sprawa, nawet jakby się pojawiły sporadyczne ilustracje, to przeżyję brak koloru... ale czasopisma? Odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim markecie w gablotce jest i 7' tablet i 7' czytnik e-booków (tak jest napisane na obu karteczkach). Oba po 280 zł. Ja też mam ograniczone zaufanie do Manty. Ale ich odpowiedź na sprzęt Elty 95cośtam, czyli mikrowieża z 7' tv, czyli manta DVD player 104 spodobała mi się. Ogólnie oni mają dobrą koncepcję. Produkują urządzenia które mają te same funkcje (lub b.podobne) co hity na rynku, ale za 30-50% ceny mniej. Przecież nie każdego stać aby mieć produkty Apple'a przy ich "genialnej" polityce cenowej. Dlatego jesli dacie radę dostać i zrobić test tych urządzeń to bardzo bym prosił. Albo nie mów SMG wszystkim, jak jesteś zadowolony z tego e-papieru :).

http://www.skapiec.pl/site/cat/20/filtr/_8...0_0_0_0_0_0_0_0

http://maxaudio.pl/index.php/produkty/p/cz...ta-ebook02.html

Stary, E-INK czyli E-PAPIER. Kindle mozna wyrwac w Polsce za ok. 500 zl, a w USA nawet za 80 $ jak troszke poszukasz (choc np. Qnik sobie kupil tam i okazalo sie, ze trafil felerny egz. - bateria trzymala 1/10 tego co powinna - wiec troszke czasu zajela mu reklamacja, no ale w koncu dostal dobry egz.

Co do CD-A w wersji na Kindle'a jest na nie. Dopóki nie będzie kolorowego i przystępnego czytnika (najlepiej giętkiego dotykowego, ale do tego jeszcze sporo czasu), dopóty sensu w tym nie widzę.

Do czytania ksiazek moze byc i taki, jakie sa teraz, ale faktem jest ze pismo z duza iloscia kolorowych grafik czytac w taki sposob to srednia przyjemnosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Czy Redakcja przewiduje wypuszczenie wersji czasopisma dla posiadaczy czytnika Amazon Kindle?

Kiedys...

Czekam więc cierpliwie :) Ostatnio nie mam już czasu grać, ale zawsze chętnie czytam CDA. A w związku z tym, że mam Kindle`a - byłoby mi dużo wygodniej czytać na nim, niż wozić z sobą papierową wersję czasopisma.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CDA w wersji na Kindle'a, to jestem zdecydowanie przeciwny. Ale za to na książki w formacie mobi dołączane do czasopisma już bym się nie pogniewał. Dało radę z audiobookami, to pewnie da i z tym. :D

No ba... Nigdy nie dale rady doczytac ksiazki na kompie, smartfonie, tablecie itd. A na Kindle lykam jak pies kawalek kielbasy ksiazke za ksiazka. I ta swiadomosc, ze do kibelka moge wziac cala biblioteke :P

Mam to samo. Gdzieś nawet wyczytałem, że faktycznie tak jest, iż książki na e-papierze czyta się szybciej niż tradycyjne. Ciekawe z czego to wynika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pociągnie to za sobą podwyżki ceny pisma (w formie materialnej) to ja jestem za, no bo dlaczego by nie?:) Czasem u babci na imieninach albo w kolejce w urzędzie lepiej dla prestiżu i świętego spokoju wyciągnąć takiego Kindle'a (szpan!) niż czasopismo. Jeszcze jakaś lampucera z okienka zobaczy i pomyśli Bóg wie co i nieprzychylnie załatwi naszą sprawę.

A dodatkowo, jeśli komuś nie spodobają się pełniaki, to zamiast wydawać kase na czasopismo+2x2xwiększe dvd może taniej nabyć samą esencję CDA i cieszyć się życiem/nie wykorzystywać płyt do ozdobienia lusterka wstecznego w swoim stiuningowanym labłordżini maluchhe. :) (powiało 90's)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem u babci na imieninach albo w kolejce w urzędzie lepiej dla prestiżu i świętego spokoju wyciągnąć takiego Kindle'a (szpan!) niż czasopismo. Jeszcze jakaś lampucera z okienka zobaczy i pomyśli Bóg wie co i nieprzychylnie załatwi naszą sprawę.

I to jest właśnie póki co kłopot z e-czytnikami, że traktowane są przez wielu jako gadżet do szpanowania. Ale z telefonami komórkowymi też na początku tak było, a teraz jest dziwne, jak ktoś go nie posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za wersją CDA na czytnik. Posiadam Amazon Kindle 4 i chętnie bym go do tego wykorzystał. A na razie gdybyście wrzucili na płytkę co jakiś czas jakąś książkę w formacie epub lub mobi to również byłby to dodatkowy motyw aby zakupić CDA :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł niby nie jest zły. Tylko czy bylibyście w stanie zapłacić kilkanaście złotych za numer bez gier?

Zresztą można czytać starsze numery na kindlu. W końcu są zamieszczane na coverach w PDFie. Z konwersją tego na MOBI też jakoś idzie.

otoz to. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł niby nie jest zły. Tylko czy bylibyście w stanie zapłacić kilkanaście złotych za numer bez gier?

Zresztą można czytać starsze numery na kindlu. W końcu są zamieszczane na coverach w PDFie. Z konwersją tego na MOBI też jakoś idzie.

otoz to. :)

Właśnie o to chodzi, że chciałbym sam tekst - bo i teraz dla tekstów CDA kupuję. Grać nie mam kiedy, nawet gdybym miał to mój komp niektórych Waszych pełniaków i tak nie jest w stanie udźwignąć :P

Oczywiście niższa cena byłaby mile widziana :D

W kwestii pdf - byłoby to mega niewygodne. No chyba że ktoś ma Kindle DX - może wtedy byłoby znośnie...

Już nawet nie wspominam o automatycznej dostawie nowego numeru (niekoniecznie przez Amazon - można robić przecież wysyłkę na "Kindlowy" mail)... Się rozmarzyłem... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem za. Gry chyba też moglibyście cyfrowo sprzedawać? Na spadek ceny bym jednak nie liczył bazując na cenach książek i e-booków, które są porównywalne. Jednak wzrost ilości stron jest prawdopodobny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...