Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Enough

Matura z informatyki

Polecane posty

W sumie, nie znalazłem żadnego działu, w którym mógłbym tutaj zrobić taki temat, więc powiedzmy że zrobię go w najbardziej zbliżonym do tematyki.

Chodzi mi o zdawanie matury z informatyki, na poziomie podstawowym. Czy ktoś może mi polecić, skąd się uczyć, czego etc.?

W deklaracji wpisałem język C (ale myślę nad zmianą na pascal, bo podobno łatwiej będzie, a matura to tylko świstek), oraz system windows

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania na maturę ---> link.

Generalnie tego powinieneś się nauczyć ^^

System nie ma większego znaczenia, pracuj na tym, do czego się przyzwyczaiłeś.

Chociaż w zasadzie, to ma znaczenie, na łindołzie jest prościej (ze względu na idiotyzm sprawdzania matury).

Skąd się uczyć... w zasadzie to bez różnicy skąd będziesz się uczył programować, ważne żebyś umiał. Tak samo z innymi zagadnieniami.

Co do języka: pisz w tym, który znasz, jeśli znasz C, to nie ma sensu od początku uczyć się pascala i vice versa. Język nie ma większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do C jeśli nie chcesz wydawać żadnej złotówki polecę Beej's Guide to C Programming. Jeśli chcesz coś po polsku "Język C. Szkoła Programowania." - S.Pratha, przyzwoicie napisana, mogę spokojnie polecić.

Co do samej matury. W tym roku przeglądałem coś takiego jak "Repetytorium maturzysty - informatyka" wydawnictwa bodajże Greg. Przejrzałem i wygląda na to, że jest to skupisko większej części zagadnień maturalnych. Excel, Word, Access, algorytmy (+ podstawy Pascala), podstawy sieci i kilka innych bajerów o których już zapomniałem. Cena była jakaś bardzo niska typu 10 zł więc przyjrzyj się temu tytułowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link podałem dobry, polecam wyszukanie "informatyka".

Skąd się uczyć C/C++ ?

Jest sporo książek: "Język C++", "symfonia c++" "język C. szkoła programowania"

Jest też sporo kursów w internecie.

Do tego przydałoby się pare algorytmów poznać. Wpisujesz nazwę algorytmu w google i na tej podstawie go piszesz, albo jakaś ksiażka. Może być "Wprowadzenie do algorytmiki" Cormena, lub książka stańczyka. Są to jednak zaawansowane książki, i musiałbyś wybierać co jest ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wprowadzenie do algorytmiki" Cormena, lub książka stańczyka.

Do matury nie polecam ;D. Zapłaciłem 320 zł za VI wydanie. Taniej jest ciężko dostać. Stańczyk, owszem świetna książka ale nie ma tam wielu algorytmów potrzebnych na maturze. Ode mnie "Algorytmy, Struktury Danych i Techniki Programowania" - Piotr Wróblewski. Prawie wszystkie algorytmy, które potrzebne są na maturze z implementacjami w C++. Jeśli masz już ogarnięte podstawy algorytmiki to "Algorytmy i struktury danych" - L. Banachowski, K. Diks, W.Rytter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...