Jump to content
Smuggler

Konfigurator

Recommended Posts

Guest TheTruff
@TheTruff

Ram kingstona zmieniłbym na coś innego, ale jak widzę w tym and zbyt dużego wyboru nie ma ;d Zasilacz lepiej markowy, bo noname jak ci pójdzie to potrafi ze sobą pociągnąć parę innych podzespołów.

No wyboru nie ma :P ale to najwiekszy sklep na Podhalu :D

Na co proponujesz zamienic te pamieci i dlaczego?

A zasilacz dam do sklepu zeby sprawdzili czy pojdzie, jak nie to dadza lepszy i po problemie :)

Guest TheTruff
Kingstony są słabej jakości, wolne i złe w podkręcaniu, z tego co masz w tym sklepie dostępnego to geile albo corsairy. Daj zdjęcie nalepki z zasilacza albo ją całą przepisz, będzie łatwiej

to kupuje Geile :)

A tu nalepka z zasilacza :)

Edited by wies.niak
Link Poprawiłem. [wies.niak]

Po pewnych zmianach wyszło takie coś:

Intel Core 2 Duo E7200 2.53 GHz

Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0

Gigabyte GA-P31-DS3L

Radeon 4850 512 mb, i tu pytanie, jakieogo producenta najlepiej?

ModeCom 500W Feel III Illumination

I jeszcze nie wiem jaką obudowę, jaka wybrać, tak do 100-150 zł?

Znacznie ładniej :)

A co do obudowy, to przede wszystkim przewiewną, potem ładną. Nowe karty dość mocno się grzeję, więc lepiej by stały w przeciągu.

http://pcarena.pl/page/84037/0/Radeon-4870...ie-na-szczycie/

testów jest masa, ale chociażby na crysisie-4870 jest tak samo szybsza albo i odrobinkę szybsza od gtx260 w podkręconej wersji. Tak samo w gridzie, różnica jest 1-2 klatki na korzyść 4870, a trzeba pamiętać, że kosztuje tylko 699 złotych, a gtx260 w wersji amp-1039, w wersji asusa top-899 zlotych, w wersji podstawowej-830: )

Potem podkręcili 4870 odrobinkę i w crysie przeganiał nawet gtx280 amp

A w WiC jest wolniejsza. Poza tym 4870 ma wyższe zużycie energii, jest też cieplejsza, a wyniki testów mocno zależą od gier i rozdzielczości, więc nadal będę się upierał, że to karty porównywalne.

I jeszcze ceny - 699 zł to nie wszystkie i nie wszędzie. Podobnie jak 1039 - wystarczy poszukać innego sklepu lub samemu zabrać się za OC.

Generalnie można więc wybierać co się chce, choć jeśli ktoś chce mieć fizykę, to jednak zostaje nvidia, bo ati woli procesory - mimo że w tych ostatnich nie ma szans z Intelem, a gdyby to zrobili na GPU, mogliby nieźle namieszać...

Zasilacz mam 460W ale nie wiem co to za marka ;P Na opakowani pisze coś takiego: Stability power; PC Power Supply... I pytanie czy wystarczy czy może kupic jakis markowy 500W? Komp ma byc do 2000 PLN ale lepiej by bylo jakby kosztowal mniej :D

Kup markowy, 4870 lubi prąd. Wprawdzie wystarczyłby dla tego zestawu pewnie i 350W, ale wszystko zależy od linii 12V - poza tym jak kupisz np. 450W, będziesz miał zapas nawet na złe warunki.

I co myslicie o tym zestawie pójdą na nim nowsze gierki i co możnaby wymienić aby polepszyć osiągi <zestaw proponowany przez Struttera>

Pójdą, jak się pobawisz w OC procesora. A do tego przydałby się lepszy RAM, 800 4-4-4-12 wcale nie są drogie, a do tych 3GHz wypadałoby dociągnąć.

to kupuje Geile :)

A tu nalepka z zasilacza :)

Powiem tak - nie ryzykowałbym. Wygląda że ma tylko jedną linię +12V, którą można obciążyć do 240W. To bardzo niewiele, bo sama karta zje większą część.

Wprowadziłem kolejne zmiany(nagły przypływ gotówki :D ):

C2D E7200 2,53 GHz

GoodRAM 2x1GB 800 MHz CL 5

Gigabyte GA-P31-DS3L

Gainward Radeon 4870

Mode Com Feel III Illumination 500W - i tu pytanie, czy napewno przejściówka molex 4 pin> 6 pin załatwi sprawę, ab grafika miała 2x6 pin(zasilacz jest już "niestety kupiony", stąd to pytanie, bo inaczej to trza kupić inny :unsure: )

Obudowa: jeszcze szukam

Przejściówki wystarczają, nawet jeśli to 2 x molex -> 8 pin. Jedyny problem to zasilacz, który musi sobie z tym poradzić (np. 280 jeśli coś jest źle z zasilaczem, to się nie uruchomi - miałem tak przy jednym teście), ale w tym wypadku problemu być nie powinno.

Em... witam. Po kilku latach bawienia się ze starym komputerem przyszedł czas na zakup nowego. Wybrałem sobie taki zestaw:

Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz (522zł) + Scythe Mugen SCINF 1000 (144zł)

OCZ Reaper 2x2GB 1066MHz CL5 (336zł)

Gigabyte GA-X48-DS5 (623zł)

Radeon HD4870 Sapphire (758zł)

Obudowa CoolerMaster Dominator RC-690-KWN1-GP z okienkiem (302zł)

Zasilacz Crosair CMPSU-VXEU 550W (255zł)

Seagate 320GB Barracuda (162zł)

________

3102zł

Nie jestem pewien co do ostatnich trzech pozycji... Komputer ma być w szczególności do gier. Myślę nad zmianą jednego Radka 4870 na dwa, albo 2x4850, tyle że chyba będę musiał brać mocniejszy zasilacz, a na tych nie znam się kompletnie. Bardzo proszę o jakieś porady co do złożenia zestawu :). I bym zapomniał - mam budżet ograniczony do 4000zł.

EDIT: Chodzi o ten co w Gamerze VIII (Seagate 320GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATAII))

Edited by SGH93

SGH93 -> 550W do radka 4870 w crossfire spokojnie wystarczy.

Podaj dokładny model dysku.

Jedyny problem to zasilacz, który musi sobie z tym poradzić (np. 280 jeśli coś jest źle z zasilaczem, to się nie uruchomi - miałem tak przy jednym teście)

Możesz rozwinąć myśl? Chodzi mi o to, co pogrubiłem. Masz na myśli odstępstwo poziomów napięć od norm, ich stabilność, czy coś innego?

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz (S775) BOX element zawiera: wentylator procesora 285.00

Gigabyte GA-P35-DS3L element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 240.00

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 155.00

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 155.00

CoolerMaster Elite 333 Black-Silver 123.00

Zasilacz do obudowy Chieftec (CTP-400-12G) 400W 162.00

Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7201S LightScribe bulk black (Serial ATA) 86.00

GeForce 9600 GT Zotac 512MB HDTV & DVI (PCI-E) AMP! Edition 389.00

Razem brutto: 1595.00 zł

ogólnie to samo co ECO VIII o/c tylko Radeon 4850 z braku pieniędzy wymieniony na Ge Force 9600 GT

I teraz pytanie gdyż mam zabudowane miejsce na "skrzynkę" z boków i z tyłu czy dokupywać dodatkowy wiatrak?

SGH93 -> 550W do radka 4870 w crossfire spokojnie wystarczy.

Podaj dokładny model dysku.

Możesz rozwinąć myśl? Chodzi mi o to, co pogrubiłem. Masz na myśli odstępstwo poziomów napięć od norm, ich stabilność, czy coś innego?

Czy tak "spokojnie" to bym polemizował. Teoretycznie tak, jeśli PSU ma kilka mocnych linii 12V, ale samo ATI zaleca zasilacz 500W do pojedynczej karty (a druga to co najmniej 160W więcej), więc wszystko zależy od zasilacza.

Co do powodów nie-działania, to nie miałem czasu by się dokładnie wgryzać. Wymieniłem zasilacz na inny i zadziałało.

Znów kolejne zmiany(mam nadzieję, że na lepsze :rolleyes: ):

C2D E8400 3 GHz

2x1GB 800 MHz CL5 - się zobaczy, jakiego producenta będzie mozliwość, ale raczej coś typu GoodRAM, Kingston, OCZ lub Patriot

Radeon 4870 - zależy co tańsze, ale chyba będzie to cos z Gainward, Asus, Gigabyte i Saphire

Płyta główna - no i tu problem. chciałbym aby płyta obsługiwała procka bez potrzeby aktualizacji BIOSu i kosztowała niewiele(do 200, maksymalnie 250). W ostateczności moze kolesie ze sklepu azktualizuja mi BIOs, bo ja się "boję" i nie wiem czy do końca umiem :unsure:

Do tego jakaś obudowa+nagrywarka DVD+Modecom Feel III Illumination 500W+kilka dysków , ale to juz podrzędna sprawa.

Jeśli płyta w okolicach 200-250 zł, to proponuję coś na P35. Gigabyte, Asus, MSI - w zależności od osobistych preferencji i posiadanych funkcji (w tej cenie nie ma płyt ze wszystkim). A co do aktualizacji biosu - by komputer się uruchomił, nie będzie to potrzebne, a większość firm ma programy do automatycznej aktualizacji w Windows. Wystarczy uruchomić programik, a o resztę sam zadba.

Intel Pentium Dual Core E5200 2.5 GHz (S775) BOX element zawiera: wentylator procesora 285.00

Gigabyte GA-P35-DS3L element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 240.00

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 155.00

Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 155.00

CoolerMaster Elite 333 Black-Silver 123.00

Zasilacz do obudowy Chieftec (CTP-400-12G) 400W 162.00

Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7201S LightScribe bulk black (Serial ATA) 86.00

GeForce 9600 GT Zotac 512MB HDTV & DVI (PCI-E) AMP! Edition 389.00

Razem brutto: 1595.00 zł

ogólnie to samo co ECO VIII o/c tylko Radeon 4850 z braku pieniędzy wymieniony na Ge Force 9600 GT

I teraz pytanie gdyż mam zabudowane miejsce na "skrzynkę" z boków i z tyłu czy dokupywać dodatkowy wiatrak?

Jeśli zestaw jest na granicy możliwości finansowych, to wymieniłbym procesor na E2xxx, a kasę dał na 4850. Zwłaszcza jeśli chcesz grać w nieco większych rozdzielczościach.

Dzień dobry, cześc i czołem. Mam pytanie co do Konfiguratora z ostatniego numeru. A więc jak można odczytywac te tabelki wyników? A mianowicie np. Crysis Ma dwie tabelki Średnie i Wysokie detale I jakieś wcyferki powypisywane. (mam na mysli Eco X o/c

Teraz drugie pytanie. Jak sie ma Eco do Gamer? Czy eco jest bardziej nastawione na znacznie slabsze wymagania przy tym wysoka wdajnosc i niska spozywalnosc energii? A Gamer to co będzie bo nie moge porownania znależc.

Zakładam ze Zestaw Power to potwór na 2lata(?) I wszystko bedzie na full detalach hulało ,ale jak jest włąsnie z tym Gamerem, czy długo mi posłuży?

Dzień dobry, cześc i czołem. Mam pytanie co do Konfiguratora z ostatniego numeru. A więc jak można odczytywac te tabelki wyników? A mianowicie np. Crysis Ma dwie tabelki Średnie i Wysokie detale I jakieś wcyferki powypisywane. (mam na mysli Eco X o/c

Teraz drugie pytanie. Jak sie ma Eco do Gamer? Czy eco jest bardziej nastawione na znacznie slabsze wymagania przy tym wysoka wdajnosc i niska spozywalnosc energii? A Gamer to co będzie bo nie moge porownania znależc.

Zakładam ze Zestaw Power to potwór na 2lata(?) I wszystko bedzie na full detalach hulało ,ale jak jest włąsnie z tym Gamerem, czy długo mi posłuży?

ECO - nie wymagajacu user

GAMER- no cos juz lepszego

POWER no dla hardkorowcow ktorzy maja 6k w portfelu ...

A jesli chodzi o te ramki to jest po prostu ilosc FPSów w danej grze , w minimalnych i maxymalnych ustawieniach

A czy ten zestaw Gamer Straci na "wartosci" w listopadzie? BO włąsnie w tym czasie chcialbym sobie kupic taki zestawik. I jak on by ciągnął tego "kryzysa" ? (znaczy etz przypuszczam ze każdy z nich pociągne Crysisa)

Do listopada straci na wartości ale nie za dużo. Na Gamer'ze Crysis powinien iść na high detalach + AA x6 w rozdzielczości 1680x1050 i mieć około 25 FPS.

Jako nowy na tym forum Witam All. Przymierzam się do zmiany komputera, mam powiedzmy na to 3 koła. Teraz kilka pytań:

1. czy Gamer X O/C to w tej chwili najlepszy wybór??

2. mogę jeszcze się wstrzymać kilka tygodni, czy warto (coś znacząco stanieje itp)?

To chyba tyle na początek. Czekam na odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam