Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Gość TheTruff

Czym sie roznia te patrioty od kingstona?

Tez myslalem o 4870 jednak dokupie moze pozniej bo musze jeszcze router miec i nie wiem czy starczy kasy (a budzet bardzo ograniczony... :P). Mysle ze 4850 w zupelnosci wystarczy :) Nie jestem zbyt wymagajacym gracze, jezeli chodzi o grafike:)

A co z zasilaczem? Wystarczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed przeczytaniem Twojej odpowiedzi zaistaniły zmiant w konfiguracji w płycie głównej (obecnie właśnie GIGABYTE GA-EP35-DS4) i RAMu (teraz GEIL DDR2 4096MB/800 (2x2048MB), Black Dragon, CL4), co do procka jeszcze to przemyśle (przelicze :D), a co do obudowy to nie mogę znaleźć tej o której piszesz. Domyślam się że literkę "C" na początku Ci zjadło, ale nie widze modelu Centurion 690 (widze albo Centurion 590, albo CM 690 z tym, że tego drugiego nawet w Komputroniku nie widze) z przeszukałem nawet stronę Coolermaster'a, więc jak możesz to napisz o którą Ci chodzi :).

Pozdrawiam!

O ile pamiętam, o CM 590, przepraszam za zamieszanie.

Na kompa mam około 2500 zł.

Za tyle to można się pokusić nawet o kompa z GTX280, ceny poleciały na łeb. Wystarczy do wszystkiego - w zasadzie do większości zastosowań nic lepszego nie będzie potrzebne.

Ale by najmiej 260 jest droższy od radka a są na tym samym poziomie

Wszystko zależy od konkretnego tytułu. Niedowiarkom polecam następne CDA, jest test 4870 w solo i crossfire, wyniki są... powiedzmy że bardzo interesujące. Okazuje się np. że CrossFire przegrywa z... dobra, nie będę zdradzał z czym (bo mi Szef coś utnie), zapraszam do lektury.

Ogólnie jednak kupno 260 ma sens, a ceny kart w sklepach są obecnie bardzo dobrym odzwierciedleniem ich wydajności, więc jeśli stać cię na 4850 - super, dobra karta. Jeśli na 4870 - jest szybsza, też warto kupić. 260, 280 - też mają sens, wszystko zależy od budżetu.

Czym sie roznia te patrioty od kingstona?

Tez myslalem o 4870 jednak dokupie moze pozniej bo musze jeszcze router miec i nie wiem czy starczy kasy (a budzet bardzo ograniczony... :P). Mysle ze 4850 w zupelnosci wystarczy :) Nie jestem zbyt wymagajacym gracze, jezeli chodzi o grafike:)

Jeśli komp przede wszystkim do grania, to brałbym słabszego proca (E7200, nawet E2xxx - po OC będą bardzo fajne), a mocniejszą kartę graficzną. Kupno kompa za 2k do grania bez co najmniej 4870 to imo obecnie nieco bez sensu...

Nie wiem czy dobrze myśle, ale ten topic powstał po to by wyrazac swoje opinie o dziale konfigurator i zaprezentowanych tam zestawow, a nie jako helpline dla osob kupujacych kompy. Te pytania mozna zadawac w odpowiednich tematach w dziale pomocna dlon.

Ale co ja tam wiem...

Generalnie topic Konfigurator jest o wszystkim co związane z Konfiguratorem, a w każdym razie nikt mi nie powiedział, że ma być inaczej. Dlatego pytania o konfiguracje czy propozycje nowych są jak najbardziej na miejscu.

Pytania można oczywiście zadawać w dziale Pomocna Dłoń, ale jeśli ktoś woli tutaj, ja tam bronić nie będę - bo tak samo działa też mail (konfigurator@cdaction.pl).

Mam do was zasadnicze pytanie czemu tworzycie konfiguratora razem z komputronikiem? Jest to jeden z najdroższych sklepów w polsce. A możnaprzeciez kupic zestawy testowane w konfigóratorze za dużo mniejsze pieniądze. Moim zdaniem wprowadzacie tym troche ludzi w błąd.

Polecam czytanie wcześniejszych postów, było to już wyjaśniane.

Witaj Allor. Od razu do Ciebie skieruję moje pytanie, a w zasadzie prośbę. Mam na zakup 1800zł i nie wiem jakie podzespoły dobrać aby za tą kwotę otrzymać jak najlepszą konfigurację (na miarę 1800zł) jednostki. A i dodać muszę, że komputer służy głównie graniu.

Z góry dzięki. :rolleyes:

Polecam najbliższe Eco VIII. Jeśli nie możesz czekać, to zapraszam na maila (konfigurator@cdaction.pl), żeby nikt mi nie zarzucił, że zdradzam zawartość numeru zanim się w kioskach pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komp przede wszystkim do grania, to brałbym słabszego proca (E7200, nawet E2xxx - po OC będą bardzo fajne), a mocniejszą kartę graficzną. Kupno kompa za 2k do grania bez co najmniej 4870 to imo obecnie nieco bez sensu...

Ja z 2-3 tygodnie temu kupilem new komp z radkiem 4850 (bo 4870 jeszcze nie bylo w sklepach) i w grach spokojnie narazie wystarcza do grania. w 1280-1024 wszystkie dema z cda jakie testowałem chodziły na maxa xD Wniosek mam taki ze poki co toten radek starcza ale za nie wiele więcej jest 4870 który na pewno starczy na dłużej.

Jedyny dość poważny minus 4850 i 4870 to temperatury. Ja w swoim radku musiałem podkręcić wiatrak dzięki czemu temperatura w spoczynku spadła z 80C do 60C. Niestety nie obyło się bez zwiększenia szumów przez co komputer teraz mocna hałasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najbliższe Eco VIII. Jeśli nie możesz czekać, to zapraszam na maila (konfigurator@cdaction.pl), żeby nikt mi nie zarzucił, że zdradzam zawartość numeru zanim się w kioskach pojawi.

W związku z cytatem nasuwa mi się pytanie: kiedy Wasze zestawy pojawiają się w komputroniku? Czy jest to dzień ukazania się nowego numeru w kioskach, chwila, gdy ustalicie z Komputronikiem końcowy skład zestawu, czy może moment, kiedy wytestujecie zestaw i dacie komputronikowi znać "tak, ten zestaw spełnia nasze oczekiwania"?

Pytam, bo piszesz o Eco VIII i mówisz o przeciekach, a właśnie taki zestaw jest dostępny w Komputroniku :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarkom polecam następne CDA, jest test 4870 w solo i crossfire, wyniki są... powiedzmy że bardzo interesujące. Okazuje się np. że CrossFire przegrywa z... dobra, nie będę zdradzał z czym (bo mi Szef coś utnie), zapraszam do lektury.

Hehe gdybym miał zgadywać to bym postawił na GF260 (lub 9800DX2) w Crisisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z cytatem nasuwa mi się pytanie: kiedy Wasze zestawy pojawiają się w komputroniku? Czy jest to dzień ukazania się nowego numeru w kioskach, chwila, gdy ustalicie z Komputronikiem końcowy skład zestawu, czy może moment, kiedy wytestujecie zestaw i dacie komputronikowi znać "tak, ten zestaw spełnia nasze oczekiwania"?

Pytam, bo piszesz o Eco VIII i mówisz o przeciekach, a właśnie taki zestaw jest dostępny w Komputroniku :-)

Teoretycznie powinny się pojawiać razem z ukazaniem się numeru w sklepach. Jak widać tym razem jest szybciej, ale jest to zestaw, który mieliśmy w testach, więc działać będzie - tyle że na jego testy trzeba jeszcze trochę poczekać, choć jak już zdradziłem, to obecnie bardzo fajna maszyna w cenie <2k zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam upatrzony (mniej więcej) taki sprzęt:

C2D E8400

płyta Gigabyta GA-EP35-DS3(bądź 4)

Galaxy GF9600GT 1GB(zastanawiam się czy brać)

2x OCZ DDR 2GB PC800

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450W

dysk barracuda 500GB

obudowa w okolicach 100-130 zł

nagrywarka do 100zł

co zmienić? na kompa mam gdzieś koło 2000-2100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że nie będzie. Te czasy już raczej minęły, w każdym razie zdarzają się baaardzo rzadko.

Na przykład ostatnio. 2 płyty różnych producentów na P45 - Crossfire nie działał, niezależnie czy 4870 czy 4850.

To tak w kwestii że teraz już nie takie rzeczy nie zdarzają.

Żeby nie było - producenci i płyt, i kart jak najbardziej z czołówki.

Ale fakt - przy pojednyczej karcie problemów nie spotkałem od baaaardzo dawna.

Mam upatrzony (mniej więcej) taki sprzęt:

C2D E8400

płyta Gigabyta GA-EP35-DS3(bądź 4)

Galaxy GF9600GT 1GB(zastanawiam się czy brać)

2x OCZ DDR 2GB PC800

Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450W

dysk barracuda 500GB

obudowa w okolicach 100-130 zł

nagrywarka do 100zł

co zmienić? na kompa mam gdzieś koło 2000-2100zł.

Jeśli to ma być komp do grania, to znacznie lepiej będzie zmienić procesor na E7200 lub nawet E2xxx (i OC), za to dać mocniejszą kartę. W tej cenie spokojnie uda się 4870 lub 260 - wydajność w grach będzie lepsza niż tego zestawu.

A po co ci 4GB Ramu?

Nie lepiej miec 2x 1GB?

Jeśli będzie miał Vistę, to 4 GB jakiś sens ma. Choć jeśli masz ograniczone fundusze, to 2 wystarczą, za to będzie na lepszą kartę (patrz poprzednia wypowiedź).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma zamiar kupić komputer, więc szukamy konfigu. Na razie najbardziej prawdopodobny jest ten

c2d e8400

asus p5q-pro

radeon hd4870

ram aeneon 2x1gb 1066(albo corsair, albo ocz, to jest jeszcze do namysłu)

zasilacz corsaira 650w

obudowa cooler master cm690

seagate 7200.11 500 albo samsung f1 500

wszystko inne będzie wzięte z poprzedniego komputera

czy jest coś, co kwalifikuje się do wymiany? komputer ma kosztować 2,2-2,4k i być jak najszybszy do gier ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma zamiar kupić komputer, więc szukamy konfigu. Na razie najbardziej prawdopodobny jest ten

c2d e8400

asus p5q-pro

radeon hd4870

ram aeneon 2x1gb 1066(albo corsair, albo ocz, to jest jeszcze do namysłu)

zasilacz corsaira 650w

obudowa cooler master cm690

seagate 7200.11 500 albo samsung f1 500

wszystko inne będzie wzięte z poprzedniego komputera

czy jest coś, co kwalifikuje się do wymiany? komputer ma kosztować 2,2-2,4k i być jak najszybszy do gier ;d

Za około 2,5k zł to już spokojnie można iść w gtx280. Wystarczy np. E7200, nieco słabszą płytę główną i zasilacz 550W (większy nie ma sensu, mniejszy teoretycznie też by wystarczył, ale imo już bez przesady). Wydajność na pewno będzie większa, zwłaszcza że komponenty sa do OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około 2,5k zł to już spokojnie można iść w gtx280. Wystarczy np. E7200, nieco słabszą płytę główną i zasilacz 550W (większy nie ma sensu, mniejszy teoretycznie też by wystarczył, ale imo już bez przesady). Wydajność na pewno będzie większa, zwłaszcza że komponenty sa do OC.

ale mobo i zasilacz są przygotowane na przyjęcie drugiego 4870, a afaik dwa 4870 będą szybsze niż 280, w dodatku sam gtx kosztuje 1,3k a 4870 700 zlotych

komputer bedzie kupiony w esc, a tam po zlozeniu tego wszystkiego na 4870, e84 i p5qpro kosztuje 2307zł, a na gtx28, e72, zasilaczu 550 i asusie p5kpro kosztuje 2656zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mobo i zasilacz są przygotowane na przyjęcie drugiego 4870, a afaik dwa 4870 będą szybsze niż 280, w dodatku sam gtx kosztuje 1,3k a 4870 700 zlotych

komputer bedzie kupiony w esc, a tam po zlozeniu tego wszystkiego na 4870, e84 i p5qpro kosztuje 2307zł, a na gtx28, e72, zasilaczu 550 i asusie p5kpro kosztuje 2656zł

Jeśli będzie grał przede wszystkim w gry wykorzystyjące CrossFire, to ma to sens.

Ale z drugiej strony nie wszędzie to działa zadowalająco, poza tym nie zawsze 2x4870 są szybsze od jednego, i tak samo jest z 260/280 Nvidii.

I jeszcze jedna sprawa. Skoro chce docelowo wydać kasę na 2x 4870, to moim zdaniem lepiej kupić od razu lepszą kartę, tym bardziej że o fizyce na ATI można na razie pomarzyć, a na Nvidii już za chwilę będzie.

Kupuję kompa za jakieś maks 120 zł. W planach jest cuś takiego:

C2D E4600, byćmoże E8400

Goodram 2x1GB 800MHz CL.5

używany 8800 GTS za 250 zł, niestety nie wiem jakiego producenta, ale się dowiem

Gigabyte GA-EP31-DS3L

ModeCom 500W Feel III Illumination

Czy proponujecie jakieś zmiany, czy teraz jest ok? I czy na takim czymś Crysis poleci na High przy rozdzielczości 1280x1024?

Zależy jaki ten GTS (najlepiej albo 512MB albo 640MB, w takiej kolejności, 320MB lepiej sobie odpuścić), ale w sumie jaki by nie był, to nawet na medium Crysis wygląda super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie grał przede wszystkim w gry wykorzystyjące CrossFire, to ma to sens.

Ale z drugiej strony nie wszędzie to działa zadowalająco, poza tym nie zawsze 2x4870 są szybsze od jednego, i tak samo jest z 260/280 Nvidii.

I jeszcze jedna sprawa. Skoro chce docelowo wydać kasę na 2x 4870, to moim zdaniem lepiej kupić od razu lepszą kartę, tym bardziej że o fizyce na ATI można na razie pomarzyć, a na Nvidii już za chwilę będzie.

Aktualnie ma monitor obsługujący max 1280x1024, więc pojedynczy wystarczy, w przyszłości jak dokupi monitor + drugą kartę to i gier wykorzystujących crossfire będzie więcej i w ogóle ;d

Problem w tym że porównując testy 260 wcale nie jest szybsza od 4870 a jest sporo droższa. A gdzieś czytałem, że ati ma wspierać havoka, na którym opiera się m.in. tdu, więc źle nie jest ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ma monitor obsługujący max 1280x1024, więc pojedynczy wystarczy, w przyszłości jak dokupi monitor + drugą kartę to i gier wykorzystujących crossfire będzie więcej i w ogóle ;d

Problem w tym że porównując testy 260 wcale nie jest szybsza od 4870 a jest sporo droższa. A gdzieś czytałem, że ati ma wspierać havoka, na którym opiera się m.in. tdu, więc źle nie jest ;d

Czy gier będzie więcej to wcale pewnie nie jest - i SLI, i CrossFire są na rynku od długiego czasu, a jakoś szału nie ma...

260 sporo droższa od 4870? Teraz?? Proponuję ponownie posprawdzać cenniki, bo różnica to mniej niż 100 złotych, jeśli mówimy o firmowych kartach. A to czy nie jest szybsza... cóż, zależy od konkretnych tytułów, w niektórych jest lepsza i od CrossFire.

A jeśli chodzi o Havoca i ATI. Owszem, ale bardzo szybko okazało się że najpierw Phenomy, a nie Radeony... Więc kicha.

Żeby nie było - 4870 to bardzo dobre karty, ale stawianie ich wyżej niż 260 jest nieporozumieniem. Owszem, w cenie startowej były bez sensu, ale przy obecnych cenach dostaje się taką wydajność, za jaką się płaci.

Hmm... a jaką kartę można by wybrać, tak w granicach 400 zł? Procesorek bym w takim razie zostawił ten E4600(ale to raczej żaden problem dla gier :rolleyes: ), i mógłbym tę stówę czy dwie(ale to już ciężko będzie znaleźć tyle kasy).

I jeszcze jedno, czy ta płyta główna będzie dobra do podkręcenia procka? Póki co nie będę kupował żadnego coolera, bo na kompa musi starczyć a potem trza jeszcze za nagrywarkę dac 40 dychy, bo się zepsuła...

Cenowo to teraz można dostać coś w okolicach 9600/8800 GT/ 4850 będzie niewiele droższy, ale czy warto? Moim zdaniem i tak duży proboem to 1GB RAM-u, od tego bym prawdę powiedziawszy zaczął, potem ewentualnie 9600 GT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - 4870 to bardzo dobre karty, ale stawianie ich wyżej niż 260 jest nieporozumieniem. Owszem, w cenie startowej były bez sensu, ale przy obecnych cenach dostaje się taką wydajność, za jaką się płaci.

http://pcarena.pl/page/84037/0/Radeon-4870...ie-na-szczycie/

testów jest masa, ale chociażby na crysisie-4870 jest tak samo szybsza albo i odrobinkę szybsza od gtx260 w podkręconej wersji. Tak samo w gridzie, różnica jest 1-2 klatki na korzyść 4870, a trzeba pamiętać, że kosztuje tylko 699 złotych, a gtx260 w wersji amp-1039, w wersji asusa top-899 zlotych, w wersji podstawowej-830: )

Potem podkręcili 4870 odrobinkę i w crysie przeganiał nawet gtx280 amp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheTruff

A wiec zdecydowalem sie na taki komputer (do kupna pozostal ok. tydzien :P):

Procesor - Intel Core2 Duo E7200 351 PLN

Płyta główna - Asus P5kPL-E 194 PLN

Karta graficzna - Radeon HD4870 805 PLN

Pamięci - Kingston 2x1024MB DDR2 800MHz 111 PLN

Dysk - Seagate Baracuda 250GB 16MB Cache 162 PLN

Nagrywarka - LG DVD SATA SecurDisc LightScribe 98 PLN

Obudowa 100 PLN

________

1821 PLN

Zasilacz mam 460W ale nie wiem co to za marka ;P Na opakowani pisze coś takiego: Stability power; PC Power Supply... I pytanie czy wystarczy czy może kupic jakis markowy 500W? Komp ma byc do 2000 PLN ale lepiej by bylo jakby kosztowal mniej :D

Kupowany jest w sklepie AND

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do takiedgo średniego podkręcenia C2D jest potrzebne dokupienie tych dwóch wentylatorów do tej pierwszej obudowy, czy wystarczy tak jak jest?

Przekonasz się jak kupisz, ale spoko, nawet bez tych wentylatorów procesor ci się nie spali, boxowe wentylatory zawsze mają trochę zapasu, ważne żebyś dobrze położył dobrą pastę. Jak go już podkręcisz i temperatury w stresie nie będą jakieś kosmicznie wysokie to znaczy że wystarczy, w przeciwnym razie dokupisz wentylatory czy tam inne chłodzenie na procesor.

@TheTruff

Ram kingstona zmieniłbym na coś innego, ale jak widzę w tym and zbyt dużego wyboru nie ma ;d Zasilacz lepiej markowy, bo noname jak ci pójdzie to potrafi ze sobą pociągnąć parę innych podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2180 - 175 zł

Płyta Główna : Gigabyte P31-DS3L - 160 zł

RAM : Kingston 2GB 667MHZ - 99 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 512MB - 460 zł

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 - 130 zł

HDD : Samsung 320GB 16MB Cache F1 - 150 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 85 zł

Razem : 1259 zł

I co myslicie o tym zestawie pójdą na nim nowsze gierki i co możnaby wymienić aby polepszyć osiągi <zestaw proponowany przez Struttera>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...