Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

@Smuggler

Taka prawda, ze CDA nie ma ZADNYCH wiekszych wad. CENA/JAKOSC na maxa, wygląd tez, pelniaki od pewnego momentu dobre, DVD 8,5, pismo grube i pelne tego co dusza pragnie. Dodac ze redakcja jest otwarta;) na prosby czytelnikow:P (nie chodzi o budynek;)ale to tez) i jest idealnie. Pozostają drobiazgi. Jednym z nich jest to info przy cenie kompow redakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosa64 & M@TH3V

Wymieńcie się numerami GG i tego flame'a co wykasowałem kontynuujcie sobie tamże. Jeszcze raz walniecie stronę jednozdaniowych postów rodem z chata to moderacja przyzna "nagrody".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

player, nie przesadzaj, CDA ma wady (zresztą nie czytałem jeszcze żadnego wydawnictwa bez wad).

RoZy, to jest dla ciebie flame? :D Życia nie znasz. A że dyskusja trochę nie rzeczowa to fakt...

Może i to typowy flame nie był ale jak widzę pół strony postów w których najdłuższy ma kilka słów to nic bardziej odpowiedniego mi nie przychodzi na myśl - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konfigurator - to totalna pomyłka. jeżeli Redakcja mysli że naj komp musi mieć 4 jądra to są w błedzie. Na co komu 4 rdzenie? Bym za rok mógł pogravć w Alan Wake na maks detalach? Nie dzięki wystarczyłby midwurdzeniowy gdyż niedawno weszły na rynek i jeszcze mało aplikacji z tego korzysta.

Inna rzecz skłądacie kompa za 5 tyszięcy z czego sam tysiac kosztuje procek 4 rdzeniowy - nie wystarczył by najsilniejszy 2 rdzeniowy?

W zestawie Sesilo Gamer VIII włożyliście Radeona - wystarczyłby GF 8800 - ten "słabszy" kosztuje mniej więcej tyle samo ale efekty lepsze.

Testujecie CoH - ale ta gra działa już płynnie na 3 Ghz procku z jednym jądrem! Co mi po 100 < klaktach skoro już różnicy nie odczujesz. Nie podaliście również progu płynności (jest to 25 fps) Dlaosoby patrzacej po liczbach jest to za malo chc z pewnoscia graja w niektore gry taka plynnoscia.

Korzystacie z badziewnego 3DMark2006 zapominajac ze posiadajac 4 rdzenie powinniscie odpalic 2007 ktory daje wiekszego kopaod tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem złożenie komputera za określoną sumę pieniędzy to nie taka prosta sprawa ale te z konfiguratora to niejednokrotnie mogły by być o wiele lepsze. Dopiero od dwóch numerów wstecz, jak pojawiły się opisy kompów redaktorów to można sobie przyrównać. Te wasze prywatne są poskładane o wiele bardziej "z głową" niż pierwszy lepszy zestaw z konfiguratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem złożenie komputera za określoną sumę pieniędzy to nie taka prosta sprawa ale te z konfiguratora to niejednokrotnie mogły by być o wiele lepsze. Dopiero od dwóch numerów wstecz, jak pojawiły się opisy kompów redaktorów to można sobie przyrównać. Te wasze prywatne są poskładane o wiele bardziej "z głową" niż pierwszy lepszy zestaw z konfiguratora.

Gdzie ty masz tu z głową wsadzanie 4 rdzeni z głowa nie jest gdyż w tym momencie jest wogóle niepotrzebny i nie będzie przez następne 2 lata gdy wyjda już 8 jądrzaste lub 4 rdzenie ultra cośtam.

Redakcja zamiast w najlepszym zestawie umieszczac naj procek 2 rdzeniowy umieszcza 4 rdzenie ktore za 2 lata beda "za stare" a wyjda nowsze procki....zero wglau na przyszlosc.

natomist kto "ynteligentny" umieszcza procek AMD na płycie Giganyte? Najlpeszmym zestawem dla tego procka jest Asus bądź MSI ale skoro redakcja wybiera względem firmy...

dla mnie musi byc 35 fps...

A od 25 fps to sie różni w zasadzie nimczym ale dobra.

Powiem jeszcze że Sz. Redakcja umieszcza AMD X2 z taktowaniem 1,9 Ghz zamiast usprawnic u umiescic Athlona/Pentiuma 4 z zegarem 3,2 Ghz ktory da podbne efekty a jest tanszy.

Równiez dla mnie dziwnym pomysłem jest umieszczanie GF 8800 GTS na płycie głównej z możliwościa SLI - poo jakiego czorta skoro ta karta wytrzyma ze 3-4 lata? A potem można kupic lepsza oszczedzając kase z tej płyty głównej? Oraz na co komu możliwośc wpięcia 8 GB pamięci? Narazie 4 to ogromnie duzo a przy 8 zadna aplikacja sie nie uruchomi. A dojdzmy jeszcze do tego, zer z pewnoscia juz sa prace nad DDR 4 i za te nastepne 5 lta karta do wymiany...

Totalnie złe posunięcia bo zamiast składac z najdroższych częsci wystarczyło by pomyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem złożenie komputera za określoną sumę pieniędzy to nie taka prosta sprawa ale te z konfiguratora to niejednokrotnie mogły by być o wiele lepsze. Dopiero od dwóch numerów wstecz, jak pojawiły się opisy kompów redaktorów to można sobie przyrównać. Te wasze prywatne są poskładane o wiele bardziej "z głową" niż pierwszy lepszy zestaw z konfiguratora.

Gdzie ty masz tu z głową wsadzanie 4 rdzeni z głowa nie jest gdyż w tym momencie jest wogóle niepotrzebny i nie będzie przez następne 2 lata gdy wyjda już 8 jądrzaste lub 4 rdzenie ultra cośtam.

Przecież "z głową" jak napisałem to komputery redaktorów (niedawno się pojawiły ich opisy). Pierwszy Smugga a potem Allora. Te miałem na myśli.

A co do kompów proponowanych w konfiguratorze to zgadzam się z tobą w 100 (no powiedzmy 95 ;) )%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział jest świetny, bardzo pomocny dla tych zupełnie zielonych i tych, którzy orientują się co nieco w kompach, ale jeżeli będzie nadal co miesiąc, to dojdzie do sytuacji, w której wszystko-już-było, i nie można złożyć innego kompa, bo nie wyszły nowe części. Może by tak jeden komp konfiguratora i jeden redaktora miesięcznie, albo cały zestaw co dwa-trzy miesiące?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej do takiej sytuacji nie dojdzie, żeby zabrakło części :) Właściwie to i tak nie ma takiej sytuacji, że co miesiąc ukazuje się coś nowego. Zawsze można w konfiguratorze dawać różne kombinacje podzespołów. A przecież części stale tanieją i komputer z nich złozony, który był w srednim przedziale cenowym za 3 może 4 miesiące bedzie dostępny jako najtańszy.

A co do jednego kompa. To właściwie tak jest w konfiguratorze. Jeden komp z określonego przedziału cenowego.

Akompy redaktorów wciąż uważam za świetny pomysł.

A może by tak kompy czytelników? Wybierało by się najoptymalniej złożone zestawy. Niekoniecznie same wypasione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak kompy czytelników? Wybierało by się najoptymalniej złożone zestawy. Niekoniecznie same wypasione.

Też mi coś takiego na myśl przyszło.

Redakcja ustalałaby kwotę zestawu i deadline oraz ewentualne wytyczne w stylu "ceny tylko ze sklepu xx". W dziale sprzętowym pojawiłby się temat odpowiedni, gdzie ludzie proponowaliby, z czego złożyć zestaw. Jeden temat więcej do przypilnowania nie zrobiłby mi różnicy.

Jeśli skomponowany zestaw zostałby zaakceptowany przez Redakcję, to Konfigurator wzbogaciłby się IMO o ciekawą pozycję. Czasopismo nic by nie straciło, bo zapewne Redakcja ma "plan zagospodarowania przestrzennego" i w razie niewypału, dział zostałby skomponowany na ustawieniach domyślnych.

Dałoby to też możliwość zaistnienia w czasopiśmie osobom biorącym udział w zabawie (nie mówię o sobie, ja bym tylko pilnował porządku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kompa w następującej konfiguracji:

Płyta główna: Gigabyte GA-M52S-S3P nVidia nForce 6100

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX (Socket AM2, 65W)

Ram: 2x512 GoodRam 533

Dysk twardy 80 GB

Napęd: DVD marki LG

Karta grafiki: niestety zintegrowana 6100  pracująca na 128 mb

I teraz moje pytanie jest takie: jaką kartę grafiki mam kupić ?

Dodam że ja gram tylko w World of Warcraft po sieci i potrzebuje tylko więcej FPS uzyskać I ustawienia żeby na full detalach najlepiej chodziło.

W chwili obecnej na zintegrowanej karcie grafiki mam 15 -30 fps max.

Oczywiscie przy ustawieniu na najniższych detalach w rozdzielczość 800x600

I zastanawiałem się nad taka kartą grafiki jak: GeForce 7900 GS EVGA 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E) KO version (500/1380) Czy to będzie dobry wybór? Tylko że nigdzie nie mogę znaleźć jej testów wydajność w grach.

Więc proszę o pomoc szanownych aminów jak i userów

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Currahee

P.s jeszcze jedno czy szanowna redakcja CD-Actionu podając w konfiguratorze obok zestawów ilość FPS czy moglibyście też testować wydajność kart grafiki nie tylko w grach Comapny of heroes czy Call of Duty 2 ale także w grze World of Warcraft w wersji sieciowej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie weźcie sie za jakies powaznieje konfiguratory. Marionetki z CDA to nie profesjonlisci!! Jak faciu z gazety moze sie okazac dobrym doradca odnosnie wyboru kompa?? Nie moze!! Zasiegnijcie fachowej porady i nie skazujcie sie na osobe, ktora tu pracuje z powodu nie posiadania odpowiednich kwalifikacji !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłbym się ze zdaniem kogoś kto siedzi w grach kilku - kilkunastu - lat, tak jak przygotowujący konfigurator recenzent. Dlaczego? Bo oni wiedzą jakie konfiguracje są najbardziej praktyczne dla graczy, zresztą potwierdzeniem są ich wyniki. Co do ostatniego konfiguratora w numerze 08/07, to bylem pod wrazeniem kompa ktory został złożony za jedyne 1460 zł, a miał osiągi podobne do kompa gema, duzo drozszego! Mimo ze na papierze jego PieC wygląda nieźle, to jednak jego wyniki w testach są tylko niewiele lepsze, a w niektorych nawet gorsze, od komputera duzo tanszego!

Cos widocznie gemowi sie nie skonfigurowalo za dobrze... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczyłbym się ze zdaniem kogoś kto siedzi w grach kilku - kilkunastu - lat, tak jak przygotowujący konfigurator recenzent. Dlaczego? Bo oni wiedzą jakie konfiguracje są najbardziej praktyczne dla graczy, zresztą potwierdzeniem są ich wyniki. Co do ostatniego konfiguratora w numerze 08/07, to bylem pod wrazeniem kompa ktory został złożony za jedyne 1460 zł, a miał osiągi podobne do kompa gema, duzo drozszego! Mimo ze na papierze jego PieC wygląda nieźle, to jednak jego wyniki w testach są tylko niewiele lepsze, a w niektorych nawet gorsze, od komputera duzo tanszego!

Cos widocznie gemowi sie nie skonfigurowalo za dobrze... :P

Wez pod uwage fakt, ze orientacyjna cena komputera Gema to kasa, ktora trzeba bylo za taki komputer zaplacic KIEDYS (w momencie zakupu), a nie dzisiaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam tylko jedno zastrzeżenie. Mianowicie karty graficzne w modelach najtańszych i średnich. Po co dawać GF8500/8600 i silić się na DX10 skoro i tak sobie w nadchodzące tytuły pogramy co najwyżej w minimalnych detalach? To jest tak jak kiedyś z FX, jest nowa technologia, ale karty słabsze od poprzednich. Wolałbym, aby w konfiguratorze znalazła się jakaś porządna karta GF7900/7950GS/GT. Lepiej poczekać, aż technologie się bardziej rozkręcą niż już od razu silić się na zgodność z DX10. Kto wie, może za rok wyjdzie DX11, albo jakaś nowsza wersja DX10 i te przyszłościowe 8XXX (może poza 8800) pójdą w odstawkę, bo nie będą już kompatybilne, a jednocześnie za słabe. Sami piszecie w rubryce "Dla kogo?", że "jest to komputer dla tych co muszą mieć komputer zgodny z DX10" (cytat z pamięci). Jaki to ma sens?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mam tylko jedno zastrzeżenie. Mianowicie karty graficzne w modelach najtańszych i średnich. Po co dawać GF8500/8600 i silić się na DX10 skoro i tak sobie w nadchodzące tytuły pogramy co najwyżej w minimalnych detalach? To jest tak jak kiedyś z FX, jest nowa technologia, ale karty słabsze od poprzednich. Wolałbym, aby w konfiguratorze znalazła się jakaś porządna karta GF7900/7950GS/GT. Lepiej poczekać, aż technologie się bardziej rozkręcą niż już od razu silić się na zgodność z DX10. Kto wie, może za rok wyjdzie DX11, albo jakaś nowsza wersja DX10 i te przyszłościowe 8XXX (może poza 8800) pójdą w odstawkę, bo nie będą już kompatybilne, a jednocześnie za słabe. Sami piszecie w rubryce "Dla kogo?", że "jest to komputer dla tych co muszą mieć komputer zgodny z DX10" (cytat z pamięci). Jaki to ma sens?

You have rihgt:P

Btw:Słyszeliscie o wersji DX10.1??Ma byc niekomatybilna z kartami typu Gf 8800 i radek 2900!!Szkoda wyrzucac kasy w błoto na to.To sie nazywa monopolowac ludzmi :D Lepiej zainwestowac w konsole typu xbox360 lub ps3 i cieszyc sie grami przez kolejne 3 lata i to dobrymi grami,a nie wydawac co 6 mienchów kase na upgrade pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pomysłu, aby w konfiguratorze były kompy czytelników. Może by wypowiedział się jakiś redaktor na ten temat? Ogólnie dział mi się (bardzo) podoba, ale po co CoD 2 zastępować S.T.A.L.K.E.R'em, który chodzi lepiej niż CoH? Nie można dać czegoś w stylu Gothic'a 3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza w konfiguratorze to, że zestawy coraz bardziej odchodzą od cenowych założeń. Średni komp miał być za 2500 zł. A w nowym cda jest za 3700zł. Nie wiem po co ładowac Raedona 2900, 8800 gts 320 ram w zupełności wystarczy. A zamiast tego Athlona dać c2d 4300 tańsze i wydajniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym test takiego zestawu

1. Asus P5N-E SLI (nVidia nForce 650i SLI) [DDR2, 2xPCI-E, FW] 394.00

płyta ze SLI i obsługą procków 1333MHz

2. Intel Core2 Duo E4300 1.80 GHz BOX (LGA775, 64bit) 433.00

dobry kandydat do podkęcania (kupno szybszego nie ma większego sensu o ile ktoś nie cierpi na nadmiar gotówki)

3. Kingston HyperX DDR2 2x1024MB PC-1200 (KHX9600D2K2/2G) CL5 499.00

Ciekawi mnie wpływ pamięci (większość testowanych przez was zestawów ma dość słabe 800tki - ciekawy jestem na ile dobre pamięci zwiększą osiągi - słowem czy się opłaca dołożyć te kilka stów) Pamięci Kingston-a wogóle mnie ciekawią (1200MHz za 500pln!!!)

4. Seagate 500 GB Barracuda ES.2 (ATA/300, 32MB, 7200, NCQ) ST3500320NS 555.00

Następna ciekawa rzecz 32MB buforu... Toshiby z takim buforem podobno śmigają na równi z Raptorami, ale Seagate jest sporo tańszy. Poza tym przecież mnóstwo danych przechodzi przez dysk więc jego wydajnść powinna dość mocno wpłynąć na wyniki

5. GeForce PCI-E 8800GTS MSI NX8800GTS-T2D320EHDOC 320 MB TV-out / 2xDVI (320-bit) (575/1700/GDDR3) 1099.00

Świetna karta (tania i standardowo podkręcona)

6. Nec DVD+/-RW AD-7170S SATA bulk (czarny) 101.00

7. Chieftec BG-02B-B-SL (bez zasilacza) 159.00

8. Chieftec GPS-550AB-A (550W), aktywne PFC (1x120mm) 246.00

Suma: 3486.00

Ceny ze znak.pl w Komputroniku mogą się nieznacznie różnić.

Swoją drogą nie wiem jakim cudem wyszły wam wyniki na "firmowym" kompie skoro ja mając gorszą grafikę (bez podkręcania) mam 25fps w benchmarku World in Conflict (choć może dlatego że to demo)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...