Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

W zasadzie prawda. Ale jakiś laik raczej z tego konfiguratora za dużo by nie złożył. Ale każdemu nie da się podpasować. Prawdę powiedziawszy ten nowy konfigurator całkiem niezły jest:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach testów do zestawu POWER można by dodać mały SSD jako dysk na system (np OCZ Vertex 30GB) - ciekawe jak by to wypadło. Cenowo już nie jest tak strasznie bo to tylko ok 700 pln co przy cenie kompa ok 5500pln nie robi już takiej różnicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet to niezły pomysł. Zawsze system się szybciej włączy i sprawniej będzie działał. Ale raczej jeszcze nie czas na te dyski bo za 700 zł można do takiego kompa kupić płytę główną z wyższej półki albo dać dodatkowe chłodzenie. Jak ceny jeszcze spadną to pewnie sam bym tak zrobił jakbym noewgo kompa składał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy konfigurator na plus. Zastanawia mnie i niepokoi tylko jedna rzecz, mianowicie ile czasu minie zanim coś nowego się w nim pojawi. Chodzi mi o to, że póki co na rynku podzespołowym jest jak jest i nie sądzę, żeby w ciągu najbliższych kilku miesięcy mogło się coś znacząco zmienić. Znowu będzie GF 9600 GT/ E5200 / Radeon 4770 itd. Obym się mylił.

Druga sprawa to z chęcią zobaczyłbym więcej propozycji zasilaczy/płyt głównych/RAM-ów itd. Wydaję mi się, że to z tym osoby składające komputer mają najwięcej problemów. Ile razy widziałem świetny komputer z zasilaczem np. Feel i... no cóż, po OC nie pożył długo. xD

No i sprawa trzecia. Chcę (pewnie nie tylko ja) jeszcze jedną stronę konfiguratora, ale utrzymaną w takim bardziej artykułowym stylu, że tak powiem. Chodzi mi o np. konfiguracje składane przez Allora (bez niewidzialnej ręki Komputronika) za 1000/1200/1500/2000 zł itd. najlepiej nadające się dla graczy. Albo porównanie kart graficznych, ale pod względem, że tak powiem jednostki, czyli np. najlepszy GF 9800 GT to ten od Gigabyte/Pallita itp. Wiem, że to będzie ciężkie do zrealizowania, ale liczę na jakiś pomniejszy cud. :D

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Konfiguratorze możecie dodać głośność (Db) i temperaturę (°C) zestawów przy biurowej i intensywnej pracy?

Powiem, że to bardzo fajny i ciekawy pomysł. Przydałyby się informacje o głośności i temperaturze kompa, bo to bardzo pomocne by było. A raczej dużo czasu np. na mierzenie temperatury jakimś programem nie trzeba... Ciekawe czy ten pomysł przyjąłby się?

@pereirez

To napewno nie będę sie nigdy za OC brał :P Mam Feela III, ale naszczęście nie mam z nim żadnych problemów - spisuje się dobrze, choć dobrym zasilaczem nie jest...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilosD

Wiesz ja nie chcę nikogo straszyć, po prostu widziałem już 3 komputery, w których ten zasilacz był najsłabszym ogniwem, że tak powiem. W tym jeden mój. xD Nic się nie stało z podzespołami co prawda, ale 2 tyg. bez kompa też jakaś kara. :D

Na pocieszenie powiem Ci, że Feel III to i tak najlepszy z Feelów. :D Najgorsze jest to, że te słabe zasilacze to podstawa na np. Allegro, gdzie nieświadomi klienci kupują sprzęt na zasadzie: "Sprzedawca napisał, że karta graficzna jest świetna do gier, a zasilacz jest mocny to tak musi być." I w takich przypadkach karta to GF 9500 GT, który do gier nie nadawał się specjalnie już w momencie wydania i zasilacz, który jako tako uciągnie konfigurację i jest tani, a w przypadku zasilaczy tanie najczęściej równa się gorsze. ;)

PS

Na forum ktoś w sygnaturce miał listę firm produkujących podzespoły, których należy unikać. Polecam się zaznajomić, gdyż mądrze owy ktoś prawi. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pereirez

Ja już kompa z tym zasilaczem mam od grudnia 2007 i z zasilaczem nie miałem jeszcze żadnych problemów :P I mam nadzieje, że nie będe miał... Ostatnio postanowiłem rozwiązać problem kompa z blue screenami, i myślałem, że to przez zasilacz, a jak się okazało to procesor bardzo i to bardzo się grzał, przez co dałem kompa na czyszczenie :)

A co do tego gościa co ma nazwy tych firm w sygnaturce to widziałem go, ale nie pamiętam nicku xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając nowy numer i przewracając kartkę z konfiguratorem doznałem tak jakby jakiegoś deżawu. ocb? Wszystko to samo? No to myślę sobie, nieee, to niemożliwe. Przecież nie mogli tak sobie zwyczajnie przepisać artykułu. No to wziąłem się za czytanie. I się okazało, że słowo w słowo co prawda nie przepisali, ale napisali to samo. Innymi słowami. No dobra, wiadomo, trochę zmian (kosmetycznych) może i jest.

I tu się pytam. Jaki jest sens co numer pisać to samo? Po co marnować te dwie strony? Myślałem, że nowa forma konfiguratora wniesie jakiś powiew świeżości. Myślałem, że będzie można co numer coś ciekawego poczytać o różnych podzespołach. A tu niestety nici z tego.

Panowie. Apeluję. Wywalić, przepędzić na cztery wiatry tego konfiguratora! Niech wróci coś w stylu NDSN, ale konfiguratora pogonić! A argumenty, że to pomaga nieznającym się na kompach złożyć dobry zestaw można między bajki włożyć. NDSN spełniało tą funkcję o wiele lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arnoldo

Też się zdziwiłem, że jest zupełnie to samo :/ Mam nadzieje, że w przyszłym numerze będzie nowy artykuł i oferty... Ale przecież w tym numerze co teraz wyszedł i tak za bardzo nie można było zmieniać coś, bo żadne nowe podzespoł nie weszły na rynek i w ogóle nie można było robić nowych konfiguracji i zmieniać ich bo myślę, że te są porządne i nic lepszego złożyć się nie da... Moooże w następnym CDA będzie coś nowego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie dochodzimy do sedna. Nie da się co numer pisać o wszystkich podzespołach razem, unikając monotonii i powtórzeń. Dlatego jestem za przywróceniem NDSN, lub utworzeniem jakiegoś działu, który mógłby go zastąpić. Wtedy można by pisać o różnych podzespołach. Co miesiąc o czymś innym i tematów by nie zabrakło. No i jestem też za wywaleniem konfiguratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu wywalać? Gdy nie ma materiałów na konfigurator to można dać np. NDSN. I wtedy wszyscy by byli zadowoleni:) Przynajmniej mam taką nadzieję:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94

A mi się obecna forma Konfiguratora nie podoba. Słabo znam się na sprzęcie, a niedługo mam zamiar kupić nowego kompa. I to co było wcześniej dużo bardziej mi pomagało. Właściwie to zwykle patrzałem na ilość fps-ów w Crysisie na max detalach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się obecna forma Konfiguratora nie podoba. Słabo znam się na sprzęcie, a niedługo mam zamiar kupić nowego kompa. I to co było wcześniej dużo bardziej mi pomagało. Właściwie to zwykle patrzałem na ilość fps-ów w Crysisie na max detalach :P

Zapytaj sie tu na forum albo na pclab.pl to ci cholopaki doradza najlepiej.

Jakoś nie moge znaleźć konfiguratora z numerze sierpniowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NDSN to Nie daj sie nabrac, cykl felietonow o sprzetowych przekretach i naciaganiu ludzi na "nowe rewolucyjne technolgie" Po za tym czesto bylo o sytuacji na rynku płyt głównych czy procesorów, co kupować czego nie. Bardzo dobre uczace artkuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miedziak

Teraz już wiem :biggrin: Napewno przydatne i ciekawe były takie felietony. Można było sie dowiedzieć, co kupić, co nie, co jest kłamstwem, a co prawdą. Coś przypominającego Konfigurator to chyba jest. Tylko w inny sposób i w innym stylu przedstawione...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W o wiele lepszym stylu wypada dodać. Konfigurator to tylko sucha wyliczanka i wyniki testów. Czyli gotowe zestawy podane na tacy, nie zawsze zresztą najlepsze. Ani to pouczające, ani ciekawe. A już kon przygotowywany razem z komputronikiem to zupełna porażka.

A NDSN to były naprawdę dobre teksty. To właśnie z nich wyniesiona nauka pomogła mi złożyć dobre zestawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś to powróci... Fajnie by było. Ja bardzo lubie czytać o sprzęcie i sie interesuje kompami :D A jak mówisz NDSN dużo uczyło itp. to pewnie było to naprawde świetne i lepsze od Konfiguratora. A tak w ogóle, to kiedy przestało to istnieć? Były tak ceny, porównania, testy, alternatywy itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...