Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Mam tak sugestie. Dlaczego zmieniliście formulę konfiguratora , morze i trafiony jest pomysł z opisaniem dokładnym procków i kart graficznych ale taki opis nie będzie się znacznie zmieniał w przeciągu miesiąca wiec będziecie musieć pisać to samo, co mija się z celem. Inna sprawa jest usuniecie od konfiguracji ich tabelek z wydajnościami co dla mnie było bardzo przydatne ponieważ wiedziałem jak dany konfigurator jest szybki i mogłem go porównać z innymi konfiguracjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z odcinków Konfiguratora mógłby być poświęcony komputerom do montażu video?

Ida wakacje, wiec moze to na osobny artykul temat...? :P

Tutaj sytuacja jest akurat prosta: cztery rdzenie, 4 GB, do tego co najmniej 2 dyski twarde (a lepiej 3 - na system, dane wejściowe i wyjściowe) i tyle. Karta graficzna może być słaba (w 2D i tak sobie poradzi), reszta dowolnie, byle dobrych firm, więc można się posiłkować tym co w Konfiguratorze.

Mam tak sugestie. Dlaczego zmieniliście formulę konfiguratora , morze i trafiony jest pomysł z opisaniem dokładnym procków i kart graficznych ale taki opis nie będzie się znacznie zmieniał w przeciągu miesiąca wiec będziecie musieć pisać to samo, co mija się z celem. Inna sprawa jest usuniecie od konfiguracji ich tabelek z wydajnościami co dla mnie było bardzo przydatne ponieważ wiedziałem jak dany konfigurator jest szybki i mogłem go porównać z innymi konfiguracjami.

Na razie zakończyliśmy współpracę z Komputronikiem, do momentu rozpoczęcia nowej Konfigurator w starej formie niestety nie powróci. A co do powtarzania się - nie jest tak źle, nowych rzeczy jest całkiem sporo, a i ceny wcale w miejscu nie stoją, więc z tą powtarzalnością źle nie powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiedzieć, że bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem brak kolejnych zestawów i tabelek z dziwnymi wynikami na stronach Konfiguratora. Nie wiem jak to się działo, że Radeony zawsze miały dziwnie słabe wyniki w grach w przeciwieństwie do tego co się działo w 3dmarkach. Na serwisach typu pclab.pl czy benchmark.pl jest zupełnie inaczej. (na korzyść radeonów oczywiście) Moim osobistym zdaniem poprzednia forma tego działu była jak wysyłanie chleba do afryki, tam go zjedzą i dalej zero poprawy losu. Należy tamtych ludzi nauczyć jak rozwijać rolnictwo, żeby sami sobie produkowali żywność, hodowali zwierzęta i wykorzystywali atuty terenu. Podobne jest z Konfiguratorem należy nauczyć czytelników jak się składa komputery, jakie komponenty dobierać, aby otrzymać jak najlepszą wydajność w jak najniższej cenie. Zapoznawać z nowościami, recenzować więcej podzespołów, rozwinąć NDSN i jak najwięcej uczyć. Takie jest moje zdanie. Sorry za wywód, ale liczę na odzew ze strony innych użytkowników no i Allora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby tak zostało. Te tabelki z konfiguracją, które różniły się czasem tylko ilością pamięci na karcie graficznej niczemu nie służyły. taka forma jest o wiele lepsza. I bardzo dobrze też, że komputronik nie macza już w tym swoich palców. Może w końcu będzie coś z innymi podzespołami. A nie tylko tymi promowanymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego współpraca z owym sklepem się skończyła?

Bo ze względu na kryzys nie była już możliwa na dotychczasowych warunkach.

Jak wyjdzie Assassin's Creed 2, to właśnie on powinien trafić do Konfiguratora. Już teraz wygląda świetnie, a i wymagania będą sporawe pewnie.

Pomysł dobry, ale pod warunkiem że gra będzie miała wbudowany benchmark (lub możliwość nagrywania i odtwarzania demek) i nie będzie tak zabugowana jak np. GTA IV. A tego niestety póki co nie wiadomo...

Chciałem powiedzieć, że bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem brak kolejnych zestawów i tabelek z dziwnymi wynikami na stronach Konfiguratora. Nie wiem jak to się działo, że Radeony zawsze miały dziwnie słabe wyniki w grach w przeciwieństwie do tego co się działo w 3dmarkach. Na serwisach typu pclab.pl czy benchmark.pl jest zupełnie inaczej. (na korzyść radeonów oczywiście) Moim osobistym zdaniem poprzednia forma tego działu była jak wysyłanie chleba do afryki, tam go zjedzą i dalej zero poprawy losu. Należy tamtych ludzi nauczyć jak rozwijać rolnictwo, żeby sami sobie produkowali żywność, hodowali zwierzęta i wykorzystywali atuty terenu. Podobne jest z Konfiguratorem należy nauczyć czytelników jak się składa komputery, jakie komponenty dobierać, aby otrzymać jak najlepszą wydajność w jak najniższej cenie. Zapoznawać z nowościami, recenzować więcej podzespołów, rozwinąć NDSN i jak najwięcej uczyć. Takie jest moje zdanie. Sorry za wywód, ale liczę na odzew ze strony innych użytkowników no i Allora.

Nie no, wywód ok :) Co do wyników - były jakie były, ze względu na szczupłość miejsca więcej testów nie mogło się pojawić, a te zostały wybrane ze względu na wbudowane benchmarki, dość duże wymagania i możliwość ściągnięcia dem, dzięki czemu każdy mógł za darmo sprawdzić, jak wypada w takich warunkach jego komputer. Z Radeonami jest niestety ten problem, że częściej niż w przypadku Nvidii mają problemy, co też na wydajność wpływa (a w kilku przypadkach w ogóle nie mogliśmy wykonać testów, sytuacja poprawiała się dopiero po wydaniu poprawionych sterowników, co czasami trwało i parę miesięcy).

Dobrze by było gdyby tak zostało. Te tabelki z konfiguracją, które różniły się czasem tylko ilością pamięci na karcie graficznej niczemu nie służyły. taka forma jest o wiele lepsza. I bardzo dobrze też, że komputronik nie macza już w tym swoich palców. Może w końcu będzie coś z innymi podzespołami. A nie tylko tymi promowanymi.

Z tym maczaniem palców to wcale źle nie było. Owszem, to często Komputronik dobierał konkretne modele kart / płyt, ale nie było problemu z ich dostępnością, a i ceny były niezłe. Do tego kompletne zestawy były tańsze, niż części. A dodatkowo jeśli komuś te konkretne karty / płyty / cokolwiek nie pasowały, to przecież mógł zamówić podobny zestaw w innym sklepie - ceny i sprzęt do porównań miał.

Więc tak ogólnie - źle nie było, ale teraz jest inaczej i mam nadzieję też dobrze. A jeśli lepiej - to tym lepiej :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym maczaniem palców to wcale źle nie było. Owszem, to często Komputronik dobierał konkretne modele kart / płyt, ale nie było problemu z ich dostępnością, a i ceny były niezłe. Do tego kompletne zestawy były tańsze, niż części. A dodatkowo jeśli komuś te konkretne karty / płyty / cokolwiek nie pasowały, to przecież mógł zamówić podobny zestaw w innym sklepie - ceny i sprzęt do porównań miał.

Więc tak ogólnie - źle nie było, ale teraz jest inaczej i mam nadzieję też dobrze. A jeśli lepiej - to tym lepiej :smile:

I właśnie o to mi chodziło. O te podzespoły, które "sugerował" komputronik. Coś takiego jak konfigurator ma służyć, jak słusznie zauważył Miedziak, nauczeniu ludzi prawidłowego doboru tych podzespołów. Jakichkolwiek, a nie tych, które dany sklep sobie zażyczy (bo ma umowę z dostawcą, profity ze sprzedaży konkretnych części i co tam jeszcze; whatever). Dlatego liczę, że zobaczymy w końcu coś innego niż Gigabyte + ASUS, albo dla odmiany ASUS + Gigabyte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ten nowy konfigurator podoba, jest lepszy od poprzedniego, ponieważ jest szeroki wybór najważniejszych podzespołów ważnych przy wyborze kompa do gier. Wybrane konfiguracja dalej są i teraz zajmują mniej miejsca, gdyż opisane są najważniejsze tylko rzeczy- dlaczego własnie taka konfiguracja a nie inna. Ogólnie fajnie jest, tylko szkoda, że tych wyników w benchmarku nie ma ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki powrócą jak tylko będzie to możliwe :)

Proszę niech nie wracają! Nie zrobicie tego porządnie jeśli nie poświęcicie im 3 stron (jedna na zestaw) a stąd tylko się biorą chybione porównania i porównania... Są serwisy testujące podzespoły i to moim zdaniem w zupełności wystarczy. Powiedzmy, że na słowo uwierzymy że wasze zestawy są trafione.

Jak możecie polecić strony z informacjami o biosach, ze sklepami oferującymi chłodzenie, odsyłać do innych stron po więcej informacji to wg. mnie możecie dawać linki do testów podzespolów. Co wielkiego? Przecież to nie wasza wina że macie tylko tyle miejsca na kofiguratora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki:) Czasem mnie dziwią wyniki w Crysisie z konfiguratora bo na moim rocznym kompie osiąga na full detalach (przerobiona grafa na a`la Vista - było napisane jak to zrobić w CDA wraz z recenzją) ok 30 fps. A mój brat na jakimś starym radeonie 512 MB na AGP, 1GB RAM i Athlonie 1,7 GHz na srednich detalach ma 25- 30 fps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam Allorowi: cóż, w przypadku Assassin's Creed 1 twórcy wykonali rzetelną robotę i gra była mało zabłędzona i dość solidnie zoptymalizowana, więc jeśli z "dwójką" będzie tak samo, to myślę, że będzie się idealnie nadawać.

Choć z benchamrkiem to rzeczywiście nie wiadomo.

Ogólnie, jeśli chodzi o opis Konfiguratora, to zacytuję Frashoot'a, bo dobrze o tym dziale napisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za starszym konfiguratorem. Ale czasy się zmieniają i konfigurator też:) Co zrobić...

A ja wprost przeciwnie :) Nowy konfigurator jest poprostu świetny. Samemu można teraz złożyć PeCeta dobierając właściwie podzespoły. Wcześniej były tylko gotowe kompy, a teraz oprócz nich są te opisy podzespołów, dzięki czemu właśnie teraz jest o wiele lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...