Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Konfigurator

Polecane posty

Witam!

Mam kompa z następującymi częściami:

karta graficzna-Radeon 9200 SERIES

pamięć ram-512 MB

procesor- AMD Athlon XP 2500+

dysk twardy-80 GB

płytę główną-Asus A7V8X-X.

Mam pytanko! Co można wymienić w tym kompie aby "może" poszły nowe gry ( mam nadzieje na Crysis-a i Assasin's Creed-a :)) aby zmieścić się w około 1500 zł? Liczę na szybką odpowiedź. Pozdr.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kompa z następującymi częściami:

karta graficzna-Radeon 9200 SERIES

pamięć ram-512 MB

procesor- AMD Athlon XP 2500+

dysk twardy-80 GB

płytę główną-Asus A7V8X-X.

Mam pytanko! Co można wymienić w tym kompie aby "może" poszły nowe gry ( mam nadzieje na Crysis-a i Assasin's Creed-a :)) aby zmieścić się w około 1500 zł? Liczę na szybką odpowiedź. Pozdr.

Piotrek

Po peirwsze dokupić ramu (najlepiej 2GB DDR400 CL2 w dualu po 1GB). Po wtóre: karta graficzna - x3850 powinien styknąć. Po trzecie: podkręcić proca o tyle, ile się da - być może trzeba będzie kupić lepszego sapa, żeby proc się nie ugotował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio przegladalem gazetke z jakiegos sklepu komputerowego i zobaczylem nastepujacy komputer:

ADM Athlon 64 X2 5000+

pamiec 2 gb RAM

ATI HD3450 512 mb ddr3

dysk twardy 250 GB

+

monitor 19" ViewSonic VA1903WB

Wszystko kosztuje...999 zl

Tu moje pytanie: czy ten komputer jest warty swej ceny i czy na cos sie nadaje??

(GeForce wydawalby sie lepszy prawda??)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak, może nie. Ja używam GeForce'a od jakichś 2 lat, bo inne (tzn. ATI właśnie) ciągle mi się paliły. I to bez podkręcania/złej konfiguracji w porównaniu z resztą osprzętu. Nie mam pojęcia natomiast co do monitora, nie podałeś firmy... Ale nawet viewery z "Made in w tajwańskim garażu" czasami lepiej się sprawdzają od firmówek. Wiem co mówię, bo mam już głośniki jakiegoś SuperBlastera (nazwa firmy) 6 lat i żadych usterek. A Smgowi i Allorowi chciałbym podziękować, bo kuzynkowi 6-letniemu oststnio sprawiłem z ojcem komputer ( Eco V.2 5/08) i mu chodzi większość nowych gierek (nawet Assasin's Creed i NFS: PS!). I życzę wszystkim 180 lat ciężkich robót w CDA na stanowisku, jakie najbardziej lubicie. Może to być nawet parzyciel kawy, jak to ukazał jeden z czytelników w swojej grze Dead Line. Naprawdę polecam! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, jaki procesor AMD nadaje się do komputera dla gracza?

Czy trzyrdzeniowce są ze wszystkich procków AMD najlepsze pod kątem używania w grach i jaką płytę główną do nich dobrać?

Planuję połączyć to z kartą graficzną Zotac GF 260 GTX AMP2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, jaki procesor AMD nadaje się do komputera dla gracza?

Czy trzyrdzeniowce są ze wszystkich procków AMD najlepsze pod kątem używania w grach i jaką płytę główną do nich dobrać?

Planuję połączyć to z kartą graficzną Zotac GF 260 GTX AMP2.

Ja używam AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.61 GHz i jestem w 100 % zadowolony z niego. A jaką kartę graficzną byście mi polecili tak do ok. 300 - 400 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytawszy "Konfigurator" z ostatniego CDA, wpadł mi do głowy pewien pomysł.

Przy "Najbardziej opłacalnym zestawie" Eco (VIII O/C) pojawiła się informacja: "Przy obecnych cenach można się pokusić o zamianę procesora na nieco szybszy E5200".

Pomysł - zamiast dalej katować Eco VIII O/C, można by go lekko zmodyfikować i powstałby Eco VIII O/C + - różniący się tylko nieco szybszym procesorem :)

To byłby rzeczywiście "Najbardziej opłacalny zestaw" :P

Można by tak zrobić również w innych zestawach i w przyszłości - pod warunkiem, że cenowo byłoby korzystniej, a modyfikacja byłaby niewielka (tylko jeden z podzespołów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze kompa musze wymienic a nie znam sie na podzespołach wiec prosze o pomoc:p

Proc: Intel Core 2 Quad Q6600 4x2,4ghz

Płyta główna GA-G31M-S2L IG31 S775 BOX

Dysk twardy: 500GB SataII 7200 32mb cache

Nagrywarka: DVDRW 20x z funkcją Light Scribe

Karta graficzna: GeForce 9500GT 1024MB

Pamięc 4096 MB 800 Mhz - 2 x 2GB (dual chanel)

Dysk twardy - 500GB SATAII 7200 32mb cache Seagate

i zasilacz jakis 500 watowka

obudowa chyba I-box LION 604B

cena 1549 zł

brac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być komputer do grania to kup znacznie słabszego procka i znacznie lepszą grafikę.

Na procku oszczędzisz ze 300 zł (downgrade do C2D E7200) a za to wzmocnisz grafę do GF9800GTX lub ATi R4850. I nie pchaj się w kartę 1GB bo to niepotrzebne jeszcze. 512Mb wystrczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzkie oko wychwytuje obraz wyświetlany z prędkością 30 klatek na sekundę jako płynny czyli z punktu widzenia naszego oka nie ma to znaczenia czy masz 125 fps czy 30.

Tak jest teorytycznie w praktyce jak pograsz na 30 fps i przerzucisz się na 75 fps to widać sporą różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograj sobie na 15 FPS a później na 30 to teraz poczujesz różnicę:)

Konfigurator to świetny pomysł. Sam zbieram się do kupna zestawu Eco XI :)

Dobry dla tych którzy mają "ciemnie" pojęcie na temat doboru sprzętu, patrz---->JA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałbym się spytać, czy jest przewidziany na grudniowy numer, MEGAKONFIGURATOR który już zagościł na łamach cda w zeszłym roku, też dokładnie w grudniu. Wiem, że tajne są informacje o przyszłym numerze, jednak bardzo by mi to ułatwiło, bo przymierzam się do GAMERA X, ale chciałbym jeszcze zobaczyć kilka innych możliwości. ;)

Co do tego MEGAKONFIGURATORA to zamieszczone tam były nie 3 konfiguracje a 12 - po 4 z każdej kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym kompie?

#

PŁYTA GŁÓWNA MSI K9N6PGM2-V OPIS

PROCESOR DWURDZENIOWY AMD Athlon64 X2 5600+ 2 X 2.9GHz 1Mb S-AM2

CHŁODZENIE ORYGINALNY RADIATOR Z WENTYLATOREM AMD

PAMIĘĆ 2 X 1024MB/800 DUALDDR2

DYSK TWARDY SATA2 500GB 7200 32MB CACHE

NAPĘD OPTYCZNY DWUWARSTWOWA NAGRYWARKA DVD X20 +/-

KARTA GRAFICZNA NVIDIA GEFORCE 9600GT 1024MB 256BIT DDR3 TV/DVI/D-SUB (OBSŁUGA DirectX 10, OpenGL 2.1, Shader Model 4.0)

OBUDOWA DO WYBORU Z ZASILACZEM 4LifeHF 450W Premium PFC SILENT 12CM WOLNOOBROTOWY WENTYLATOR, BARDZO CICHA PRACA

KARTA MUZYCZNA ZINTEGROWANA 7.1 (8-KANAŁOWA)

KARTA SIECIOWA ZINTEGROWANA 10/100

DODATKI STEROWNIKI DO XP I VISTY, KABEL ZASILAJĄCY

cena- 1500zł

jeszcze moze link http://www.allegro.pl/item497953651_a64_2x...dvdrw_450w.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu ja bym zmienił procesor na któryś Intela np. Core2 Duo, a jeżeli za drogo to z serii Pentium Dual Core. Nowych Athlonów nie miałem, ale ja mam Core2 Duo i nie narzekam, a ponoć są szybsze od procków AMD.

Pzdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rewelacyjny pomysł, co mogłoby być w następnym numerze CD-Action w Konfiguratorze. Otóż jak czytałem recenzje GTA IV i zobaczyłem na jakich detalach chodzi w każdej rozdzielce w Konfiguratorze !Live, to zastanawiam się, czy zamiast World in Conflict albo Crysis dać GTA IV, by można było się dowiedzieć jak będzie chodził na tym komputerze, czy innym. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie związane z Konfiguratorem Live. Otóż w w recenzji GTA IV jego ustawienia detali były takie:

Maks: Texture Quality - High, Render Quality - High, suwaki na maxa.

Średnie: TQ - Medium, RQ - Medium, suwaki: 50,50,50,8.

Minimalne: TQ High, RQ - High, suwaki: 0,0,0,1.

Opcje Texure Quality i Render Quality w ustawieniach minimalnych są na high, choćna średnich są na Medium. Czy to jest zwykła pomyłka i chodzilo o ust. minimalne, czy tak właśnie testowaliście?

Jeśli można prosić, to chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób sprawdzacie wydajność kompów w Crysisie? Nie znalazłem w samej grze benchmarka, a zależałoby mi na porównaniu osiągów mojej nowej maszyny z tymi z Konfiguratora.

Jest w folderze Bin32. Dokładniej, to są nawet dwa - CPU i GPU. Aby uruchomić jakiś z tych, odpal plik wsadowy MS-DOS o nazwie Benchmark_CPU (dla testowania procesora), lub Benchmark_GPU (dla testowania karty graficznej), w zależności, co wybierasz. Gdy wyskoczy okienko, naciśnij dowolny klawisz. Musisz mieć w tym czasie płytę w napędzie. Sory, że napisałem tak łopatologicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje jeden drobny szczegół - 'przymusowe' dodawania do zestawów myszy i klawiatur Logitecha. Za 129zł IMO lepszym wydatkiem od MX 518 byłby Razer Deathadder, klawiaturę też można kupić lepszą a zarazem tańszą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...