Skocz do zawartości

Polecane posty

Chciałbym założyć konto na Allegro ale boję się że ktoś może wykraść moje hasło i się podszyć pode mnie co może doprowadzić do tragicznych dla mnie skutków. Czy jest programik który uniemożliwia przechwycenia mojego hasła podczas jego wpisywania przez niepowołane osoby ?

logowanie na allegro jest szyfrowane, więc nikt nie "podsłucha" Twojego hasła.

jeśli obawiasz się, że w domu ktoś może się dobrać do Twojego konta, to nie zapisuj nigdzie hasła, również nie korzystaj z takiej opcji w przeglądarce.

trzecia sprawa to odpowiednie hasło - nie może to być wyraz, conajmniej 8 znaków, zawiera: cyfry, litery (duże i małe), niestandardowe znaki (czyli np % & < itd).

jeśli nie jesteś pewny (pod kątem obecności keyloggerów) komputera z którego chcesz się zalogować, po prostu się nie loguj.

nie wiem jak wygląda zarządzanie hasłami przez allegro, ale podejrzewam że łatwo wydostać się ich nie da, nawet w wypadku włamu.

a jeśli już ktoś niepowołany dostanie w swoje ręce Twoje hasło, to żaden program go nie powstrzyma.

ale bez paniki - bardzo wielu ludzi korzysta z allegro i raczej niewielka część zabezpiecza się tak jak wyżej opisałem, a jednak egzystują i nikt ich nie chce zjeść:) więc bez obaw :).

Też żadnych przygód z kradzieżą konta/hasła z allegro nie miałem. Jeśli się o to boisz, to regularnie skanuj dysk jakimś aktualnym antywirusem, anty-spyware'm, oraz używaj jakiegoś dobrego firewall'a 8)

Aha, możesz jeszcze okresowo zmieniać hasło, na coś dosyć długiego, składającego się z liter i cyfr 8)

"TLS v1.0 128 bit ARC4 (1024 bit RSA/SHA)" - tak jest szyfrowane połączenie. i przy tym enigma to zabawka.

wyobraź sobie klucz o długości 128 znaków - zakładając że wykorzystujesz w szyfrze litery (małe i duże), cyfry i dla ułatwienia jakieś 2 inne znaki to daje (26+26+10 +2)^128 = 64^128= 2^768 (64 możliwości dla 1 znaku, 64*64 dla dwóch znaków itd). zakładając że procesor będzie w stanie wypróbować 2^30 (1074*10^6, raczej znacząco przesadziłem z tą mocą procesora, ale to i tak bez znaczenia) kombinacji na sekundę, to sprawdzenie wszystkich kombinacji zajmie około 2^738 sekund - nasze słońce istnieje jakieś 2^58 sekund... wnioski pozostawiam Tobie.

powiedzmy, że mnie przekonaliście i chciałbym założyc konto na allegro ale mam problem z wypełnieniem formularza rejestracji. Są tam trzy pola

Adres

ulica, nr domu, mieszkania

Kod Pocztowy

Miejscowość

I teraz mam pytanie. Czy pole "miejscowość" tyczy się kodu pocztowego czy mojego adresu ?

nie wiem czego nie rozumiesz w tym formularzu...

masz pole kod pocztowy gdzie wpisujesz ten kod i masz pole miejscowość gdzie wpisujesz nazwę wioski w której mieszkasz.

w polu adres wpisujesz tylko ulicę i numer domu (i ewentulanie mieszkania).

powiedzmy, że mnie przekonaliście i chciałbym założyc konto na allegro ale mam problem z wypełnieniem formularza rejestracji. Są tam trzy pola

Adres

ulica, nr domu, mieszkania

Kod Pocztowy

Miejscowość

I teraz mam pytanie. Czy pole "miejscowość" tyczy się kodu pocztowego czy mojego adresu ?

Raczej powinieneś wpisać miejscowść do jakiej należy kod pocztowy... ja zrobiłem tak:

26-800 Białobrzegi

a mieszkam w miejscowości Sucha (1 200 mieszkańców), oddalona o 3km od Białobrzegów.

I z dotarciem przesyłek nie ma problemu! Nie wpisując miejscowości w której mieszkam... jeśli zajmiesz się kupowaniem przedmiotów, możesz podawać w ten sposób:

Carlos Jonson

Liberty City, ul. Gracza 3d

13-666 San Andreas

Przykład chyba zrozumiały :D

Co do bezpieczeństwa... konto mam od 1,5 roku, kupuję sporadycznie, ale jednak ;) ... kożystam z komputerów w pracy, szkołach, kafejkach, u kumpli i nigdy nie było problemów z hasłem... poprostu: gdy się logowałem zaznaczałem "nie zapamiętuj hasła",a gdy kończe siedzienie w necie klikam "wyloguj". Naprawde - nie potrzeba mieć talentu hakera, by bezpiecznie żyć w necie.

A co z zapamiętywanym hasłem? No ja sobie wybrałem prostą, 8 znakową kombinację na klawiaturze, by niczego nie zapomnieć, nosze w portfelu taką karteczkę, gdzie mam zapisany login i część hasła. Może podam przykład jak można to zrobić:

Powiedzmy, że obrałem sobie:

Login: Nekketsu87

i Hasło: 1q2a3z4w

widzimy, że hasło jest zrobione z prostej kombinacji na klawiaturze. Wystarczy że na karteczce napiszemy sobie:

||Allego.pl || Nekketsu87 || 1q****4w ||

i wszytko jasne dla nas, a dla tego co zobaczy - czarna magia :)

I nie zapisuj sobie lepiej żadnych haseł na komputerze, szczególnie jak używasz jakis programów peer to peer, gdyż moga one udostępniąc zawartośc twojego całego dysku innym użytkownikom.

Postanowiłem założyć to konto ale mam najpierw pytanie na inny temat. Skanuje dysk programem PC Security Test 2006 v4.5 w celu wyszukania wirusów i spyware ale przy każdym skanowaniu wykrywa plik C:WINDOWSsystem32virus2.com którego uważa za plik szkodliwy. Czy tak rzeczywiście jest czy to jest jakiś błąd programu ?

Osobiście nie mam takiego pliku w Windzie, więc możliwe, że to jakieś zło i szatan :evil:

Poza tym nazwa też coś sugeruje... bo chyba nikt normalny nie nazwał by tak jakiegoś ważnego dla systemu programu... chyba :roll:

Możesz zmienić nazwę pliku i jeśli Win się uruchomi i będzie działał bez problemów, to usuń ten plik i po kłopocie 8)

A właśnie tego pliku nie da się usunąć. Usuwam go programem PC Trend Micro PC-cilin Internet Security ale po ponownym uruchomieniu windy plik znowu się pojawia.

problem.png

Gdy program znajduje ten plik włączają się na pasku te dwa programy: "system32" i "cmesys"

ja w allegro mam jedno hasło od 2 lat 6LITEROWE bez znaków specjalnych tylko z 1 na końcu i nie mam problemów ^^ nie martw sie zakładaj konto hehe... :rotfl:

Nie popadajmy w panikę... Z tego co sam widziałem/słyszałem to "włamywacze" mieli hasła i loginy z powodu naiwności użytkowników. Jak napisał wies.niak - nikt nie będzie łamał hasła metodą prób i błędów bo to nie osiągalne. Zakłada się keyloggery, trojany, wirusy, a nawet pyta samych użytkowników podając się za administrację. Gdzieś widziałem reklamę książki o Mitnicku "Łamałem ludzi, nie hasła" (czy jakoś tak). Każdy kto będzie uważny i pewny "czystości" swojego komputera nie powinien zostać złamany.

Witam!

Mój ojciec ma konto na allegro i jak szperałem to zauwazyłem

zakładkę "Rachunki" a w niej "Saldo -8,45 zł" na zielono.

Mój kolega ma tam "Saldo - 11,20 zł" na czerwono.

Co oznaczają te kolory??

Aha. To jak będe miał rachunek wiekszy badz rowny 10 zł to musze im zaplacic.

A jak bede mial ciagla 8 zl to nie musze im nic placic? :D8)

Niekoniecznie, zależy, ile masz komentarzy, czy kiedyś zwlekałeś itp. Kumpla gonili listami z windykacji za pięć złotych, ja miałem -20 i nic nie mówili :D

A co do włamań - jeżeli już, to włamują się na konto pocztowe, allegro mówią, że zapomnieli hasła, dostają na maila i w danych allegro zmieniają adres e-mail, albo w tym ukradzionym hasło i pytanie pomocnicze. Pod tym względem lepiej jest chyba odbierać pocztę ze strony portalu, a nie przez program pocztowy, bo one nie obsługują SSL :? Tak mi się przynajmniej wydaje :wink:

one nie obsługują SSL :? Tak mi się przynajmniej wydaje :wink:

Każdy szanujący się program pocztowy obsługuje szyfrowane połączenia - TLS i STARTTLS.

Nie mówię, że nie, ale połączenia ze skrzynkami szyfrowane są za pomocą SSL, i kiedy włączę takie szyfrowanie (lub jakiekolwiek inne) nie mogę się połączyć, żeby pobrać pocztę :( Tak samo jest z bezpiecznym uwierzytelnianiem.

Sprawdź helpa swojego serwisu hostującego konta, niektórzy nie obsługują szyfrowanych połączeń.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.