Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

The Dark Knight Rises (2012), Christopher Nolan

Polecane posty

Dark_knight_rises_poster.jpg

The Dark Knight Rises


Osiem lat po zakończeniu poprzedniej części Batman musi wrócić do Gotham aby odkryć prawdę na temat enigmatycznej Seliny Kyle - czyli Catwoman ;] - oraz powstrzymać Bane'a w jego planie zniszczenia miasta...

Znów, jak w przypadku Avengersów, opis fabuły nie wydaje się jakoś specjalnie ciekawy jednakże Nolan już pokazał, że potrafi tworzyć epickie oraz klimatyczne filmy z superbohaterami w roli głównej. Dotychczasowe informacje a zwłaszcza trailery pokazują, że Nolan raczej nie zawiedzie i szykuje się naprawdę potężne zwieńczenie trylogii... a kto wie, może nawet z jakąś niespodzianką ^_^ Mam nadzieję, że film nie zawiedzie a w przyszłości uniwersum DC dostanie coś o podobnej klasie jak sam Nolan oraz rozmachu rodem z kinowego uniwersum Marvela ;) A jak wy? Zamierzacie wybić do kina na premierę?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już temat :krecka_dostal: Cóż "Początek" był średni, "Mroczny Rycerz" za to był bliski ideału, ale ta część będzie niestety pozbawiona genialnego Ledgera, choć po trailerze wnioskuję że nudzić się nie będę choćby za sprawą efektów specjalnych, ale boję się o resztę. Niemniej film zobaczę na pewno, bo dzieła Nolana są, że tak powiem nieco inne niż wszystkie i dzięki temu zawsze dobrze się je ogląda (wspomina Incepcję) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na kolejny film o Batku, bo dwa poprzednie były bardzo dobre, ale "Mroczny Rycerz" był kapitalny. Joker Ledgera, niesamowity. Szkoda tego aktora, ale cóż. Z przyjemnością wybiorę się do kina na tę część przygód Batmana, bo jestem ciekaw tej Catwoman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej udam się do kina, tego filmu nie można przegapić. Szykuję nam się piękne zakończenie epickiej trylogii Nolana, szkoda tylko, że nie ma Heath'a Ledgera i jego genialnej kreacji Jokera. Ale fantastyczny Bane mimo wszystko wynagrodzi mi. Ja już ostrze ząbki, jestem tak podniecony zwiastunem Batmana, że w tej chwili oglądne sobie Batman Początek i Mroczny Rycerz biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym forum nie ma fanów Batmana? Ja wiem - Nolanowski Batman jest inny. Ale według mnie genialny. Mało tego - według mnie to jedna z najlepszych trylogii jakie powstały, i można się nie zgadzać, ale to moja opinia. A "The Dark Knight Rises" będzie genialny, jestem wręcz tego pewien.

Jest to jedna z nie wielu adaptacji, które zostały naprawdę urealnione i niosą ze sobą jakiś głębszy sens, nie tylko efekty specjalne. Zresztą Nolan sam w sobie to dla mnie świetny i bardzo niedoceniony reżyser. Może dlatego, że jest względnie młody, ale ma niesamowite hmmm.....możliwości.

Stara się łączyć kino rozrywkowe z relatywnie ambitnym. Generalnie jego filmy nie są odmóżdżające, a przy tym są rozrywkowe i zarabiają miliony dolarów. W dzisiejszych czasach to naprawdę sztuka.

-------------------------------------------

Co do ostatniej odsłony serii -> wszystko zapowiada, że będzie naprawdę świetnie. Muzyka, scenariusz i oczywiście dwie główne postacie BATMAN i BANE, który może nie wygląda jak komiksowy, to na pewno będzie miał głębie jaką miał Joker w The Dark Knight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie oberzałem ,,Początku", aczkolwiek jakies 2 lub 3 dni temu miałem wielką przyjemność zobaczyć ,,Mrocznego Rycerza". I choć pokazanie batmana było za przeproszeniem do d**y(gdzie batlina, gdzie batarangi? A kostium zamiast skóry i materiału to sam plastik!! I Kill Nolan!!), to Joker był niesamowity. Gdy oglądałem film czułem jakby ,,siedział" tam jakiś szaleniec. Wielkim plusem były także ,,plany" Jokera(

bomba w ciele tego gościa, ,,pomylenie" ulic, ładunki na promach, I like it wink_prosty2.gif

. Film był dzięki tem genialny. Żałuję iz tak wspaniałego aktora nie ma juz wśróg nas sad_prosty.gif. To, plus niezwykle klimatyczny zwiastun, który wczoraj obejrzałem w kinie(byłem na Niesamowitym Spider-Manie, świetny film biggrin_prosty.gif) sprawiły, że faktycznie zastanawiam się czy nie iść na ten film(Mroczny Rycerz Powstaje) do kina biggrin_prosty.gif. Wkurza mnie natomiast to jak przedstawiono Bane'a(intelekt jest, fajnie wink_prosty2.gif, ale gdzie do diabła jest jad/venom?!). Wygląda na to, że szykuje się spektakularny film smile_prosty.gif, powiedzmy sobie jednak szczerze, tak wspaniałej gry aktorskiej i pokazania złoczyńcy jak w ,,Mrocznym ..." nie uświadczymy na pewno w ,,Mroczny Rycerz Powstaje". Mimo to na film czekam biggrin_prosty.gif

EDIT Ogromny plus tego filmu - Anne Hathaway jest NAPRAWDĘ Śliczna diabelek.gif!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus

Generalnie czepiać się za bardzo nie zamierzam, bo post odnosi się także do powstając właśnie części Batmana, o której można dyskutować właśnie w tym temacie, ale - jeśli mnie pamięć nie myli wink_prosty.gif - część z Jokerem ma swój kącik gdzie można podzielić się opinią. Generalnie starajmy się trzymać jakiś porządek ;p Natomiast co do Dark Knight Rises nie mam osobiście żadnych wątpliwości, że będzie to wielki film godnie wieńczący trylogię i kto wie - może dzięki niej wejdzie do absolutnej topki najbardziej kasowych serii kina jeśli już tam nie jest =]

@Norbi77

Post z suchym linkiem zamiast komentarza wyleciał. Nie lubimy tutaj takich postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na ten film już od samej zapowiedzi, oczywiście idę na polską premierę uciekając w międzyczasie od wszelkich spojlerów :) Soundtrack jest niezwykle klimatyczny, można go z resztą posłuchać za darmo tutaj http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=89249 Zastanawia mnie tylko kwestia potężnego Bane'a odbiega on całkowicie od komiksowego stereotypu jeśli chodzi o wygląd, jest sprytnym, charyzmatycznym geniuszem zła, ale może to dobrze, że obędzie się bez "cyfrowych" postaci na rzecz skóry i kości. Przy każdej nowej produkji ufam Nolanowi bezgranicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, jeśli napiszę, że będzie mi brakowało Ledgera, aczkolwiek po prostu muszę to napisać. Jokera wykreował lepiej niż kapitalnie! Owszem, pierwszy Joker z filmu Burtona, grany przez Nicholsona, nie był zły, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że był dobry, ale Ledger poszedł krok dalej od tego, co powszechnie nazywamy aktorstwem. Przez te kilkanaście miesięcy zdjęć, on Jokerem po prostu był. Niestety to go zgubiło. Mimo to uważam, że nie ma co dramatyzować. Dajmy szansę Hardy'emu, w końcu Bane jest równie ciekawą postacią (choć fakt faktem, że charyzma Jokera przebija wszystko...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś walnie niezasłoniętego spoilera nt. fabuły filmu a zwłaszcza zakończenia ma tygodniowy wylot z forum, obiecuję biggrin_prosty.gif

Na końcu zabójcą okazuje się Bane! :D

Też czekam na premierę, ale jakoś bez trzęsących się nóg. Raz, że Bane IMHO nie ma w sobie potencjału poprzednich big badów (jeśli nolanowski quasi-realizm nie zrobi z niego ekstremisty-rewolucjonisty, to będę zdziwiony); dwa, że poprzednia odsłona postawiła zbyt wysoko poprzeczkę; trzy, martwi trochę PG-13, poprzednie filmy były od 17.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, od 13 jest? Ja sprawdziłem na heliosie i pisze, że jest od 15 tongue_prosty.gif Zgodzę się, że TDK postawił poprzeczkę baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wysoooooooooooooko, więc nie ździwię się jeśli TDKR będzie filmem ,,tylko" tak dobrym jak TDK. Co do spoilerów to: Prawdziwa tożsamość Batmana to Bruce Wayne biggrin_prosty.gif

EDIT Nie wiem czy mogę o tym pisać, ale: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Strzelanina-na-premierze-Batmana-10-osob-nie-zyje,wid,14776842,wiadomosc.html

To jakaś tragedia, co się dzieje na tym świecie, się człowiek za dużo Batmana chyba naoglądał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście lubię Batmana, ale tylko tego growego plus Nolanowskiego. Na film się wybieram, ale nie na seans o północy, a raczej coś zaraz po południu następnego dnia. Co do Mrocznego Rycerza to jak dla mnie Heat Ledger mocno podciągnął poziom filmu do góry. Szkoda, że oskara otrzymał już pośmiertnie. Zobaczymy jak sobie poradzą bez niego. Już sam fakt rezygnacji z 3D brzmi obiecująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up A można podciągnąć w dół?

Film jest od 15 lat. Przynajmniej tak pisało w jednym z czasopism telewizyjnych, któremu zwykłem ufać. Poza tym chciałem jeszcze Was ostrzec, abyście nie czytali komentarzy pod najnowszym Batmanem, na najpopularniejszym filmowym portalu. Ja miałem to nieszczęście, że przypadkowo przeczytałem i jeśli to wszystko, co tam napisano okaże się prawdą, to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska premiera już w piątek, a ja mam pytanie. Jak Batman pokona tego Bane'a skoro on nie ma rurek? :D Przecież ilekroć Gacek walczył z Bane'm to dostawał, dostawał i dostawał, aż w końcu zapalała mu się żaróweczka i przychodziła do głowy genialna myśl - "Trzeba pozbawić go dopływu Jadu!" :P. Wtedy w 5 sekund robi nad nim salto, sięga ręką, wyrywa rurki z jadem i wygrywa walkę :). Więc jakim cudem wygra teraz skoro filmowy Bane nie ma rurek?? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny Bane (nie czytałem wywiadów i innych tego typu) to jego idealna quasi realistyczna forma - facet cierpiący na coś sprawiającego ogromny ból, ale zamiast Jadu w vformie płynnej "szprycuje" się gazem :)

(Oczyczwiście to przypuszczenia :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szczęście, że obecnie przebywam w Rotterdamie i gacka widziałem już przedwczoraj biggrin_prosty.gif

Co mogę powiedzieć - arcymistrzostwo. Oglądałem po angielsku, przez co z pewnością nie wyłapałem wszelkich faktów, ale film diabelnie mi się podobał. Ani na chwilę nie mogłem oderwać od niego wzroku. Genialna muzyka i zdjęcia, zaskoczenia w historii i głębszy przekaz.

Ciosy Bane'a zostały tak sfilmowane, że człowiek aż czuje ten ból.

Powraca mój ulubiony Crane, niestety bez maski.

Co do pytania - tutaj Bane nie używa żadnego "jadu". Ta maska to wynik.....e, nie zdradzę.

Mistrzostwo - po prostu mistrzostwo.

Jedyny zarzut, jaki mam do tego filmu jest taki, że całkowicie zapomniano tam o postaci Jokera. Zero wzmianki czy czegokolwiek w tym temacie. Przez to da się odczuć, że reżyser miał inną wizję na końcowy film, ale śmierć aktora pomieszała mu szyki. Szkoda, ale film polecam całym sercem i duszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielik42

...Jedyny zarzut, jaki mam do tego filmu jest taki, że całkowicie zapomniano tam o postaci Jokera...

Hmm jak sobie wyobrażasz Jokera w ostatniej części? bo ja niestety nie potrafię wymyśleć jak niby Nolan miał to rozwiązać. Nie wiem czy pamiętasz to aktor Heath Ledger grający Jokera umarł na zawał czy przedawkował. Uważam, że bardzo dobrze zrobili pomijając Jokera. Bo zatrudniając nowego aktora to całkowicie odpada, ale wiadomo szkoda mi bardzo Heath'a bo zagrał w kilku naprawdę genialnych filmach. Jego kreacja Jokera to po prostu mistrzostwo...

No to jak tam panowie i panie? wybieracie się do kina w weekend? u mnie w mieście jest nocny premierowy pokaz, ale idę dopiero z bratem i znajomymi w sobotę pod wieczór. Po prostu czuje, że będzie miazga! żadnym filmem nigdy tak się nie jarałem. Nie mogę się doczekać już hehe, jedna z najlepszych premier w tym roku na które muszę iść. Następnym i ostatnim filmem będzie Hobbit, i jeszcze Prometeusz biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a wydawało mi się, że czytałem gdzieś, że będą flashbacki z Jokerem granym przez Ledgera...ale chyba dobrze, że nie wzięli innego aktora. Ja wybieram się do kina ale raczej pod koniec przyszłego tygodnia, chcę poczekać aż przejdzie ta największa fala. Film na pewno pozamiata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...