Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 02/2012

Polecane posty

Ja nie mogę... czytam te komentarze i naprawdę ludziom to trudno dogodzić. PoP był teraz wyjątkowo za 8,7 w wersji digital na muve przez TRZY dni, a tak stała cena to 25. Poza tym mamy dodatkowe dwie gry. Jak dla mnie to ŚWIETNY numer, który na pewno kupię i wcale się nie zniechęcam tym, że nie ma Batmana czy Fallouta 3. Doceńcie to, że chociaż jedno czasopismo o grach jest w naszym kraju, z którego można być dumnym. Numer 200 to TAKI SAM numer jak każdy inny. Powstaje tak samo i tak samo jak pozostałe jest jedyny i niepowtarzalny. Nie ma co gderać, że pełniaki słabe itp. bo poziom pełniaków regularnie trzyma WYSOKI poziom. Nie ma się co oszukiwać, ale skoro czasopismo kosztuje 15 zł, to nie może oferować gier, które obecnie kosztują po 120... Na pewno gry z trochę wyższej półki będą w urodzinowym numerze (tj. kwietniu), ale naprawdę... to dziwny zwyczaj, by z takiej okazji dawać, zamiast być nastawionym na branie ;) Mass Effect czy Gothic 3 ZE padły ot tak o bez okazji. Nie wypada więc teraz mówić, że słaby numer. Po prostu każdy numer jest dobry.

Edit: Tak nawiasem mówiąc to teraz było OD GROMA różnych wyprzedaży, więc nie ma co demonizować CDA i szukać powiązań z muve. Była cała masa przecen na steamie, także była akcja 2 w cenie 1 cenegi, co muszę przyznać z obserwacji "mojego" Empika- ostro przetrzebiło półkę z PKK i Batmana czy Bioshocka uświadczyć nie mogłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze CDA się popisało i mnie zaskoczyło. Pomimo, że SR2 nie przypadł mi do gustu, to miło go było dodać do mojej kolekcji steam. takie gry są dość ekscentryczne w naszym kraju i dlatego miło, ze znalazły się w gazecie(w wersji steam ofc, bo wtedy kartoowe pudełko z płytką może polecieć do kosza). Inna sprawa, to umieszczanie "klasyków", które już wiekszość graczy posiada. Po co komu Mass Effect czy Tomb Rider w kartonowym opakowaniu. Już ładniej prezentowałoby się pirackie pudełko z grą na szawce ni te "oryginały" z CDA(które mają tylko tryb SP). Dlatego wolałbym więcej gier z MP i w wersji na steam na przyszłość:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Plakat ładny ^^

-Supreme Commander: Forged Alliance - mnie nie interesuje :P

-The Next BIG Thing - planowałam zakupić, ale teraz już nie musze :)

-Prince of Persia - przeszłam u kuzyna, co prawda gra mnie mocno rozczarowała, ale i tak planowałam kiedys zakupić i dołożyć do kolekcji, tak więc znowu zaoszczędze trochę kasy :)

Więc jeżeli chodzi o gry jestem bardzo zadowolona :) Z resztą to jubileszowy numer, czyt. muszę mieć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to niektórzy wylewają takie żale, jakby ich ktoś co najmniej z batem przymuszał do kupna tego numeru, jak i jakiegokolwiek innego. To wasza wola czy go kupicie, czy też nie. A taka żałosna krytyka jest nie na miejscu. Owszem - można ponarzekać. Są jednak jakieś granice, które wielu przekracza. Chcieliby trzy niesamowite gry za 15zł. No litości. Jest coś takiego jak EKONOMIA i PRAWA RYNKU. Niektórzy chyba się nie interesują tym, że CDA musi też na jakiś PLUS wyjść. Nie jest to instytucja charytatywna, choć wiele razy się tak zachowywała -> Mass Effect no najlepiej pokazuje. Tak samo ostatnio Saints Row 2 :-)

To tak jakby FAKTu się czepiać, że na ostatniej stronie ich brukowca nie ma fajnej laski. Właściwie to nie wiem czy ostatnio w ogóle jest jakaś, bo nigdy ich nie czytałem ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przypasowały mi gierki z numeru 200, szkoda. Grałem w jakiegoś PoP, to wyłączyłem po godzinie, strasznie wkurzająca gra. Zainstaluję tego nowego, ale myślę, że nie ma u mnie szans. Niestety muszę przyznać, że rozczarowaliście mnie tym numerem pod względem pełnych wersji na płycie. Nie rozumiem dlaczego akurat taki zestaw złożyliście w tym wyjątkowym numerze, bo można było wybierać w świetnych grach z poprzednich ekszynów.

Zapewne szybko zapomnę o zawartości płyty i wciągnie mnie samo pismo :) Gratuluję dotrwania do tych okrutnych czasów, wysokiego pułapu i pozostania przez wiele lat na fotelu lidera wśród tego typu czasopism. Życzenia złożę przy okazji 'urodzin' pisma, bo teraz to trochę niezręcznie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie trafilo na covera i tak zawsze bedzie narzekanie. Odkladajac kwestie kosztow i polityke wydawcow na bok, wyobrazmy sobie teraz, ze w urodzinowym numerze w kwietniu na coverze znajda sie ponizsze gry. Komentarze bylyby takie jak obok tytulow:

Assassin's Creed - niezle, ale juz to mam i daaaawno temu przeszedlem

Need for Speed The Run - ta gra jest slaba

GRID - nie lubie takich scigalek

Red Orchestra 2 - slabo, ta gra jest strasznie zabugowana i co gorsza nie jest to COD/BF

Call of Duty: Modern Warfare 2 - juz to mam i przeszedlem 10 razy/ale nedza, to nie jest BF

Wiedzmin 2 - niezle, ale juz to mam i przeszedlem (jak 3/4 polskich graczy)

Cliffs of Dover - nie kreca mnie symulatory lotnicze

Batman AA - juz to mam/kupilem ostatnio w taniej serii

Super Meat Boy - nie lubie takich gier

Empire Total War - nie gram w strategie

Homefront - ta gra jest badziewna

Bejeweled 3 - co to za beznadzieja dla kazuali?

Alpha Polaris - zal, znowu jakies klikadlo...

Ja nie mam jakichs wygorowanych oczekiwan co do pelniakow, bo jedynym powodem, dla ktorego plyty CDA wkladam do napedu sa smieszne screeny/tapety, a pozniej krazki laduja w szufladzie. W ciagu roku instaluje moze z jednego pelniaka i na tym sie konczy.

A jaka gre najchetniej bym zobaczyl dolaczona jako pelna wersja do CDA? Zadnego wielkiego hiciora pelnego fajerwerkow graficznych. Ucieszylbym sie z niszowego Limbo, bo demko bylo bardzo fajne. A poza tym w zupelnosci wystarcza mi zawartosc CDA zlozona z tych malych literek wydrukowanych na papierze. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale w dzisiejszych czasach sporo ludzi zwraca uwagę na to co jest dodatkiem w gazecie. Większośc pism o grach, które to zaniechało już zbankrutowało. Widać postęp w ostatnich latach jaki CDA zrobiło jeżeli chodzi o pełniaki dodawane do numerów, jak i zmniejszona cena czasopisma. CDA wypracowało sobie miano topowego czasopisma o grach w Polsce i ma szeroka bazę fanów, którzy zakupią je bez względu na to jakie dodatki dostaną do gazety. Ja jako gracz, nie fan CDA, oczekuję czegoś więcej niż tylko "świeżego" tekstu, który mogłem wyczytać na miesiąc przed w internecie(oczywiście miło jest czasem poleżeć i poczytać gazetę- głównie publicystykę, ale za 16zł nie oczekuję tylko tekstu i gry sprzed 10 lat w papierze toaletowym). Nie można trafić w gusta wszystkich dlatego kupuję CDA w kratkę. Teraz dałem tylko osobiste sugestie w jakiej formie(steam) i typie chciałbym widywać dalsze wydania gier w tej gazecie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skad brac gry nie bedace w Tanich Seriach i to w ilosciach masowych, o wszechwiedzacy? I zeby jeszcze byly znane i hitowe? Dystrybutorzy sie wycwanili i NAJPIERW daja gry do takich serii a potem dopiero sprzedaja na cover. I co im zrobisz? Nie kupisz? No to co dasz wtedy?

Smuggler, tak jak piszę ja jestem bardzo bardzo uradowany z numeru 200, starałem się tylko zrozumieć narzekaczy ;) Tym bardziej, że czasowo nieszczęśliwie się złożyło z tą promocją 2 za 1, gdyby np. była ona dopiero za parę tygodni to super, a tak serio boję się, żeby nie wpłynęła negatywnie na sprzedaż nowego numeru ("aaa bo kupiłem PoP w promocji, to po co mi CDA" albo "aaa nie opyla mi się, dołożę 14 zł i kupię sobie dwa pełniaki jakie chcę" albo "aaa liczyłem, że dadzą Modern Warfare 3" itd.). Ja jestem zadowolony.

W każdym razie - jako Wasz stały czytelnik od-numeru-44-a właściwie-to-i-wcześniej, jeszcze raz gratuluję i życzę sobie (Wam też) kolejnych 200 numerów!

Odkladalismy go na taka okazje, ale tak sie zlozylo, ze poszedl wczesniej. I tyle.

I tym większa chwała dla Was, zawsze to parę miesięcy wcześniej. Zresztą gdy dowiedziałem się, że jest ME tak znienacka we wrześniu, byłem pod olbrzymim wrażeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazi - tylko, że za 15zł wiele nie da się zrobić. Rozumiesz? I nie dają gier z przed 10 lat, bo np. The Next Big Thing jest z 2011. I jest też wysoko oceniana.

Dlatego też, trochę pokory. I pomyślunku ;-) Hity to mogą być. Ale pisemko kosztować będzie 25zł-35złi co? Wtedy też będzie narzekanie bo ZA DROGO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakichś wygórowanych oczekiwań co do gier w CDA, ale ekpia rly? W grę zagram chociaż nie jest wyśmienita, ale ludzie TO JEST 200 NUMER. Nie narzekam, aczkolwiek spodziewałem się jakiejś pompy większej, nie myślałem specjalnie o grach (myślałem, że może jakiś ciekawy gadżet czy cuś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem życzyć całej redakcji i wszystkim osobą odpowiedzialnym za tworzenie i wydawanie CDA z okazji 2stówek na karku o lepszy rok niz ubiegły, więcej zbytu, więcej zysku :D,więcej prenumerat, grubszej gazety, smacznego jajka, lepszych pełników, wielu fanów, i wszystkiego innego co wpłynie na rozwój gazety, mam narazie tylko jeden egzemplarz :D z listopada, ale zapewniam, że będę kupować- sporadycznie, ale będę. Kolejnych 200 udanych numerów !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem wcześniej, bardzo się cieszę z powodu PoP'a. Ciekawe co będzie numerze, choć i tak zawsze się coś dla mnie znajdzie. Szkoda, że ludzie nie doceniają was. W końcu wydajecie ogromne pieniądze (nie zawsze pewnie jest to pismu na rekę) i wkładacie w to dużo pracy i pasji. Też myślałem, że w 200setnym numerze będzie wielkie bum, ale te gry mi wystarczą;] Dziękuję:D Życzę kolejnych 200 numerów:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze, że spora część osób narzeka na Płytke i jej zawartość.

Zobaczcie na inne gazety (konsolowe np.), kosztują one 10zł zawierają mniej tresci a jednak ludzie je kupują. A tu za 15 zł macie 130stron, plakat i dwie płytki na których są gry o wartości conajmniej 80zł oraz dema darmówki tapety i wiele więcej.. Więc za teoretyczne 5 zł macie dość dużo na tych płytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wyszła w Polsce w czwartek, a ja miałem w tym sammym tygodniu w sobotę. Chodzi naturalnie o Prince of Persia.

Co moze napisać fan tej serii?

Eksperyment z cell-shading'iem, zmianą bohatera (po rewelacyjnej Trylogii) i odejsciem od manewrowania czasem... udał się.

Gra jest śliczna, do dziś mozna się autentycznie zapatrzeć,. animacje obłędne. Co, ze kolorowa i, niesłusznie uznawana za dziecinną? Ważne, ze jest bardzo klimatyczna. Akrobacje dalej zachwycają, podobnie walka, która została względem poprzednich czesci kompletnie przemodelowana. Walczymy z jednym przeciwnikiem naraz, do tego wykonująć kombinacje klawiszy trochę przypominajace QTE. Jednak znowu brawa dla grafików, bo to, co robimy, wygląda bajecznie. Do tego jeszcze dochodzą cztery moce (w Epilogu piąta - tyle ze go na PC nie ma), "oczyszczanie", wszystko zaś przebiega w rytm wpadajacej w ucho oprawy audio. Fabularnie gra także stoi na poziomie, zaś bohaterowie są naprawdę interesujący. Czemu jednak to m.in. AC II i PoP: T2T stawiam wyzej nad tą? Grze brakuje czasami dynamizmu, poza tym moze też wydawać się strasznie łatwa (choć wystarczy wyobrazić sobie, ze każdy ratunek Eliki to nasza śmierć i wtedy to uczucie znika).

Nie mniej zagrać każdy MUSI!!! Rzekłem ;p .

P.S. Dubbing w tej grze wypadł naprawdę nieźle, szczególnie jeśli chodzi o Zakościelnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię upgrade kompa więc 500 zl pójdzie... będe spłukany i myślalem ze dzieki CDA wyżyje bez gier.... ALE NIE! BO NIE! ŻAL! pełniaki dobre ale nie dla mnie doceniam to ale na 200 numer gra z 2008 roku za 25 zl?

Skonczyly sie czasy, kiedy w CDA dawano kosztowne nowosci. Kiedys kupujac CDA mozna bylo sporo oszczedzic, np. tamta gierka Bad Day L.A.. Nie dosc ze gierka nowa, to w dodatku za "grosze" + pismo + zawartosc plyt. Teraz wlasciwie co numer daja jakies odrzuty z tanich serii. Mam podobne zdanie do Twojego. Szalu obecne gierki nie robia, ani na reke graczom CDA tez nie idzie. Niby nie cena wyznacza jakosc, ale oczywiste jest, ze lepiej kiedy w CDA gra droga, niz tania.. oszczednosc. Brak tylko pudelka do kolekcji.

Niektore tytuly dodawane w ostatnim roku, mozna bylo dostac za kilka zlotych. Jesli ktos chcial, to pewnie juz je kupil. Wersja klasyczna (pudelko), lub download, jak kto woli. Wydaje mi sie, ze nikt (raczej) nie oczekiwal np. Stalkera w CDA, kiedy jego cena obecnie to <10zl.

Porownujac obcne numery do poprzednich odnosze takie wrazenie. Moj najstarszy to 11/2003 (92). Posiadam po kilka numerow, az do roku 2009 (1 numer). Potem zastoj, pusto. W sumie 38. Ostatni Numer to, Saints Row 2.

@Daedroth Nie oczekuje Skyrima, ani niczego takiego, gdyz wiem, ze jest to nierealne. Jest wiele gier, ktore mozna dodac, nawet i starszych, lub z wspomnianych tanich serii, tylko ja jakos ich nie widze (tych co by mnie interesowaly). Jest to, czego ja np. widziec, ani grac nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, zróżnicowany zestaw pełniaków. Nad kupnem PoP zastanawiałem się od dłuższego czasu, a tu proszę, taka niespodzianka :)

@ema

Ale to nie jest wina redakcji, że w obecnych czasach praktycznie każdy wydawca ma swoje tzw. tanie serie.

Wolą oni przeczołgać te gry przez te tanie serie, a dopiero później zarobić na tych grach sprzedając na nie licencje do czasopism.

W obecnych czasach ceny licencji na "nowości" są zapewne ogromne, zbyt duże jak na możliwości redakcji. Nie powinniśmy ich winić za to, że razem z czasopismem za 15zł nie dostajemy Starcrafta czy innego Skyrima. Warto też pamiętać, że w obecnych czasach wszystko drożeje, a w związku z czym w kasie CDA zostaje coraz mniej pięniędzy na zakupywanie coraz to lepszych pełniaków.

@down

I o tym właśnie mówie i ciągle nie mogę tego zrozumieć i nie pojmuję ludzi, którzy uważają że bardzo łatwo i tanio można dostać licencję na megahit zanim zostanie przeczołgany przez tanie serie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca Smuggler wielokrotnie pisał, że gry najpierw muszą "przeczołgać" się przez tanie serie i dopiero wtedy jest możliwość by je dodać do numeru. Redakcja nie może przecież powiedzieć: "O dzisiaj 200-setny numer więc damy Wiedżmina 2, albo Modern Warfare 3. Tak sie nie da!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia? Bardzo chętnie. Świetny pełniak, ale muszę przyznać, że moje oczekiwania były większe, spodziewałem się przynajmniej dwóch gier na takim poziomie. Chociaż w sumie są, bo zarówno PoP jak i SC: FA to gry z najwyższej półki (przynajmniej ta druga, bo w pierwszą nie grałem, ale z tego co widać po ocenach...) i gdybym nie miał SupComa, to pewnie lałbym w majty ze szczęścia :)

Tak czy siak, troszkę się zawiodłem. Zestawy z grudnia czy kwietnia były IMO dużo lepsze. Ale rozumiem też, że daliście najlepsze gry, jakie na ten moment mogliście.

Teraz wlasciwie co numer daja jakies odrzuty z tanich serii.

Hehe, a mnie to baaaardzo pasuje, bo w PKK i XK jest tyle wyśmienitych gier, że aż szkoda nie mieć, a odkąd zdecydowali się wprowadzić te paskudne pudełka, nie kupiłem z tych serii żadnego tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up

Mnie również to bardzo odpowiada. Generalnie staram się kupować gry w edycjach premierowych (taki mój fetysz), omijając niemal całkowicie tanie serie. A że fundusze mam ograniczone, siłą rzeczy sporo interesujących tytułów mnie omija.

Tak też jest z Prince of Persia z najnowszego numeru - gdyby nie CDA prawdopodobnie nigdy nie kupiłbym tej gry (zapowiada się nieźle, ale w kolejce do kupienia mam wiele innych gier), a tak - bardzo chętnie się z nią zapoznam. Jeśli mi się nie spodoba - cóż, żadna strata - CDA i tak kupuję przede wszystkim dla zawartości tekstowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...