Skocz do zawartości
Gość kabura

Warcraft (seria)

Polecane posty

Trochę zmienię temat...

Czy ktoś z Was grał może w W3 po angielsku? Ja uczciwie zaznaczam że pomimo bogactwa naszego języka, ja po prostu w tę grę po polsku nie mógłbym grać. Czegoś by nagle zabrakło... te konstrukcje zdaniowe, ten język, nieco archaiczny, słownictwo... ja doznaję "ekstazy" na widok/dźwięk pięknego języka angielskiego, a W3 jest źródłem takiego języka... naprawdę zazdroszczę ludziom, którzy potrafią się takim językiem swobodnie posługiwać :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze W3 po angilesku gra sie 100 razy lepiej niz po polsku, te glosy sa piekne... zeszta ja gram praktycznie w szystkie gy po angielsku tylko cRPG biore po polsku... jedak jest juz bardzo ciezki angielki, a niektorych zwrotow to bym pewnie w slowniki nie znalazl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze W3 po angilesku gra sie 100 razy lepiej niz po polsku, te glosy sa piekne... zeszta ja gram praktycznie w szystkie gy po angielsku tylko cRPG biore po polsku... jedak jest juz bardzo ciezki angielki, a niektorych zwrotow to bym pewnie w slowniki nie znalazl :)

Ale to właśnie o to chodzi, najpierw zauważymy jakiś zwrot, potem po dłuuugich przeszukiwaniach słowników wreszcie dowiadujemy się co on znaczy i nie dość że mamy (no, ja mam) z tego wielką satysfakcję to jeszcze można poszpanować :); Ja zawsze gram w angielskie wersje gier oprócz tych, gdzie język nie ma specjalnie znaczenia, np. Traffic Giant albo Worms i jeszcze pare innych...

PS. Camilo, polecam Cambridge'owy słownik English-English, rzadko się zdarza, że czegoś nie mogę w nim znaleźć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Camilo i o to chodzi ! crpg po ANGIELSKU ! wiesz ile Landgłydża się nauczyłem przechodząc Fallouta 1 i 2 po angielsku ! Mógę to porównać z półrocznym kursem przyspieszonym (chche i poznałem dużo "mocniejszych" zwrotoof)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uber Soldar

Tak jest! Z gier można nauczyć się bardzo zaawansowanego angielskiego! I to nie jakieś tam bzdury (czasy), tylko gadaniny. Wkurzają mnie łosie którzy myślą że są zaawansowani, a wszystko co umieją to tylko wkute czasy. Słówek w ogóle nie znają. :?

A wracając do Warcrafta - jego angielska wersja była świetna. Głosy były bardzo dobrze dobrane, a w polskiej co mamy? Kaszanka Zone wita :)

A ja mam jeszcze pytanko: kiedy będzie oficjalna premiera Frozen Throne?? Grałem przez chwilę w qmpla (ofkoz pirat :x ) i stwierdzam, że jest odlotowe! Kiedy będzie?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na stronie CD Projectu premiera jest pojutrze, ale ja sobie zamówiłem wcześniej i będę miał dzisiaj (mam nadzieję)... a znając mnie i mój stosunek do W3 to skończę to zanim oficjalnie się w Polsce pojawi... :) Nie widziałem tej gry jeszcze na oczy (poza oczywiście artykułem w CDA), ale po tym co zobaczyłem w W3 kupuję FT w ciemno, bo nie da się chyba tego spaprać... :) Pozdrowionka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety :shock: ... właśnie zobaczyłem (na stronie głównej CDA rzecz jasna) że kilka osób odeszło z Blizzarda... ja prostestuję... to na pewno trochę osłabi firmę, a jak ona upadnie?? Ja chcę Warcrafta IV :) I nie zgadzam się by Blizzard "odszedł" :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziadek Żniwiarz

Tatal! Total Annihilation! O boshe! Na widok tej nazwy rozpływam się! Poznałem Go lata temu u kolegi, gdy jeszcze nie miałem komputera. Przesiadywałem u niego godzinami młócąc w tę boską Grę. Dzień, w którym ujrzałem TA w CDA był jednym z najszcześliwszych dni w moim życiu. W żadnym innym RTS-ie nie połączono tak doskonale realizmu z fascynującą fikcją i grywalnymi uproszczeniami. A muzyki z płytki słuchałem często także wtedy, gdy komputer był w naprawie. TA jest Wielki i żal tyłek ściska, że już dawno w CDA nie pojawiła się żadna gra dorastająca Mu chociaż do pasa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety :shock: ... właśnie zobaczyłem (na stronie głównej CDA rzecz jasna) że kilka osób odeszło z Blizzarda... ja prostestuję... to na pewno trochę osłabi firmę, a jak ona upadnie?? Ja chcę Warcrafta IV :) I nie zgadzam się by Blizzard "odszedł" :(

No niestety - Bill Roper, frontmen, odzszedl, chyba byl wywiad z nim w ktoryms CDA, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety :shock: ... właśnie zobaczyłem (na stronie głównej CDA rzecz jasna) że kilka osób odeszło z Blizzarda... ja prostestuję... to na pewno trochę osłabi firmę, a jak ona upadnie?? Ja chcę Warcrafta IV :) I nie zgadzam się by Blizzard "odszedł" :(

No niestety - Bill Roper, frontmen, odzszedl, chyba byl wywiad z nim w ktoryms CDA, nie?

no był, a nie wiecie co teraz Bill bedzie robił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałęś reakcje tego pana na TA ! więc pograj w niego troszku dłużej może też zrozumiesz ^_^

Bwahahah ja mam w domu teraz 3x TA 1 oryginalny pudełkowy i 2x CDA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no właśnie miałem go już skończyć bo miał "przyjść" 1-go lipca, potem napisali że wyślą 4 lipca, teraz piszą że 7-go... nic tylko siąść i płakać... ale wiesz co - nie wiem nic o tej grze ale naprawdę radzę Ci ją kupić, bo ma coś wspólnego z W3 :) Mi to wystarczy jako argument za kupnem, Ty zdecyduj sam (albo zdaj się na mnie :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Venasque

dzieki - kupie, ale nie wiem czy starczy mi tez forsy na "Post Mortem" bo to muuusze kupic (najlepiej w wer. kolekcjonerskiej :D ) - coz trzeba bedzie wyzebrac od babci :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytor to faktycznie świetna rzecz, można w nim zrobić dosłownie wszystko... gdyby tylko mi się chciało posiedzieć kilka dni... Jest to cholernie czasochłonne zajęcie, ale nadal uważam że lepszego edytora do jakiejkolwiek gry (w ktorą grałem, oczywiście) nie wymyślono :) Ale mówię, jestem zbyt leniwy, żeby się całości "nauczyć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytor jest skubanie prosty ! Łatwiejszy od tego ze Stara a tu sam se skrypty możasz robić ! nauczyłęm się obsługi w 5 godzin... ale moze dlatego że byłem niezłym maperem do sc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tlatla

A ja chyba FT nie kupię. Co prawda W3 kocham, ale jakoś nie mam ochoty wydawać kupy worsy na dodatek, który rzuce w kąt po 2-3 dniach. Szkoda chajsu, lepiej kupić inną grę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba FT nie kupię. Co prawda W3 kocham, ale jakoś nie mam ochoty wydawać kupy worsy na dodatek, który rzuce w kąt po 2-3 dniach. Szkoda chajsu, lepiej kupić inną grę

Hm... a skąd wiesz co byś zrobił po 2-3 dniach? Jesli FT jest chociaż w połowie tak wciągające jak W3 to ja i tak go skończę choćby nie wiem co. Z resztą mają być jakieś nowinki, tj. statki (no z tego się akurat nie cieszę) i nowe jednostki, w tym bohaterowie... jak na mój gust, będzie fajna zabawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...