Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Redspirit

Rozwiązany: Komputer nie reaguje na przycisk POWER

Polecane posty

Witam

Wczoraj po błędnym podłączeniu dysku komputer uruchomił się, lecz na monitorze nic się nie pojawiło. Więc chciałem wyłączyć komputer, przytrzymując przycisk POWER. Trzymałem dwukrotnie przez 5 sekund a komputer nie zareagował, więc wyłączyłęm prąd przełącznikiem na zasilaczu.

Zmieniłem podłączenie dysku i chiałem uruchomić znów komputer, efekt- NIC!

Dociskałem kable, zmieniałem miejsce podłączenia wtyczki do kompa, wróciłem nawet do starego dysku. Nadal nic...

1. Próbowałem trzymać POWER przez minutę- nic.

2. Sprawdzałem bezpiecznik w zasilaczu- wydaje się być dobry, o ile mogłem sprawdzić.

3. Wyłączając i włączając przycisk na zasilaczu dostarczający prąd, słychać przy wyłączeniu dźwięk "uchodzącego" prądu, więc zasilacz prąd dostaje, ale widać gdzieś dalej występuje kłopot..

4. Kable od przycisku POWER wydają się być całe. Podłączałem je jeszcze raz- nic. Próbowałem zewrzeć wtyki od tych kabli śrubokrętem, jednak nic się nie stało, ale zapewne po prostu źle to zrobiłem :P

TL;DR

Wyłączyłem prąd przyciskiem na zasilaczu, teraz komputer nie reaguje na przycisk POWER. Sprawdzałem kable- dociskałem i ponownie podłączałem. Nic nie pomaga..

Mam nadzieję, że jest to rozwiązywalne. Możliwe, że jest to wina zasilacza, ale zanim dostanę inny, zamienny, chciałbym posłuchać Waszych opinii.

Bardzo proszę o porady..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj konfigurację: zasilacz, płyta główna, procesor, karta grafiki, kości RAM - im więcej szczegółów tym lepiej (ale z numerami seryjnymi się powstrzymaj ;) )

Na czym polegało to błędne podłączenie dysku, bo nie bardzo rozumiem jak można błędnie podłączyć dysk... Czy możesz jaśniej?

Proponuję rozkręcić zasilacz (jeśli po gwarancji) i sprawdzić czy nic nie śmierdzi i nie wygląda podejrzanie (wybrzuszone, spalone) i tak samo obejrzeć płytę główną (zwłaszcza przyjrzeć się elementom przy gniazdach od zasilacza... Jeśli nic nie zobaczysz, wyjmij RAM i KG oraz wszystko inne - poza procesorem i zobacz co się dzieje, jeśli ruszy po kolei wkładaj części - może coś po prostu "nie styka"... Sprawdź czy rzeczywiście dobrze wpiąłeś wszystkie kable i czy np. nie zapomniałeś o jakiejś zworce, którą wsadziłeś na mobo w międzyczasie...

A może właśnie trzeba zresetować ustawienia BIOS'u? Koło baterii na płycie głównej powinny być odpowiedzialne 2 piny, na nie załóż zworkę - tylko pamiętaj żeby ją zdjąć po chwili, ewentualnie wyjmij baterię z PG na kilkanaście sekund (tylko wciśnij ją tam przed uruchomieniem)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset BIOSu to ciągle jakieś wyjście, ale wolę sie powstrzymać jeszcze.

2 kości GOODRAM 1 GB DDR2

GeForce GTS250 1024MB

zasilacz IBOX DR-8400BTX

GIGABYTE GA-EP35-DS3 rev. 2.1

procesora nie znam.

Co do dysku- Jak jest ten jednokolorowy kabel od dysku do płyty, to na płycie są trzy "komplety" takich podpięć, każdy dodatkowo po dwa miejsca na kabel. Stary dysk byl podlaczony do jednego z nich, razem z nim czytnik DVD. Ja podlaczylem kabel do innego "kompletu", w dodatku o innym kolorze niz tamten, więc nie jestem pewien czy powinno działać. No ale fakt faktem komputer wtedy działał, a teraz na starym dysku podlaczonym jak trzeba- nie.

Aha- monitor się świeci, tak dla pewności. Wtedy, przy wlaczeniu, monitor nadal mial swiatelko 'w stanie spoczynku', tj. nie odbieral sygnalu, ze cos ma wyswietlac.

Teraz rowniez myszka sie nie swieci. Jest na USB, ale mysle ze powinna dzialac jesli bylby prad..

EDIT

Zaden z kondensatorów się nie wylał, a w zasilaczu o ile moglem stwierdzic, to nic zle nie wygladalo, ani nie pachnialo jakbym mogl rybę uwędzić.

Odlączylem kable zasilania od wszystkiego procz procesora i plyty glownej, myslac ze tak tez moze byc, ale nic nie dziala. Jesli to za malo to odlacze od wtykow, bo teraz nie chcialem sie w to bawic..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że reset biosu to najprostsza i często pomagające w takich problemach rozwiązanie. (Choć nie wydaje mi się aby to była wina biosu.) Nie masz gdzieś tzw. przebicia? Może coś dotyka obudowę i robi się przepięcie? Weź podłącz wszystko, weź coś co przewdozi prąd np. śrubokręt i dotknij tak aby złapać te piny na płycie głównej do których są podłączone kable od przycisku power. Stawiam że zasilacz poszedł do nieba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor na 100% masz od Intela (pod LGA775) - zasilacz chyba do najlepszych nie należy (a może i na pewno - więc to on może być winowajcą)

Komputery i znaczna większość rzeczy z nimi powiązanych nie ma prawa działać bez prądu, więc myszka i inne też... Proponuje jednak zresetować BIOS - chyba że zasilacz Ci się zjarał to nic nie pomoże na to oprócz nowego... Ale na pewno nie PC nie padł przez to gdzie podłączyłeś dysk (kolor jest inny, ale to jest ten sam rodzaj gniazda - nie bez powodu wtyczki i gniazda są standaryzowane) - a dysku mogło nie rozpoznać, bo pewnie w BIOS'ie masz wyłączone właśnie kontroler od tych gniazd... Proponuję jednak zresetować BIOS - czyli przywrócić ustawienia fabryczne... Nie jest to to samo co reinstalacja systemu operacyjnego (Windows) możliwa m.in. poprzez format dysku...

Na załączonym obrazku Twoja PG, masz na myśli pomarańczowe i fioletowe gniazda "na dole" obok podłużnego jasno zielonego...

ftp://download.gigabyte.ru/manual/motherb...s3r(ds3)_pl.pdf - a to jest instrukcja w języku polskim, tam znajdziesz info jak się resetuje BIOS (Patrz str.16, pozycja 21 - rzeczone piny, na nie załóż na chwilę zworkę (lub w ostateczności zewrzyj jakimś sensownie wyglądającym metalowym czymś co przewodzi prąd, lub wyjmij na kilkanaście sekund baterię - poz. 12. Dokładny opis na stronie 21 - pkt. 12, lub strona 26 pkt. 21).

post-460036-1324552986_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to te gniazda. Musiałem to napisać, bo taki jestem, kazdy szczegol wolę uwzględnić.

NoNamePL- próbowałem to zrobić, jednak bez efektu.

Za parę minut dostanę zastępczy zasilacz i dam znać.

P.S. zedytowałem poprzedni post (piszę dla pewności).

OK, resetuję BIOS.

EDIT

Chryste........ Temat nieważny.... Podczas podłączania dysku ruszylem kabel bodajze od wiatraczka od karty graficznej. Taki malutki, na dwa wtyku, i myslalem czy skads wypadl.... Znalazlem obok dwa miejsca na taki wlasnie kabelek, i podlaczylem.......

Okazalo sie ze to byl wlasnie reset biosu... I dlatego nie chcialo zalaczyc....

Jest mi tak glupio.. No ale chociaz wiem, co się stało. Nigdy nie resetowalem BIOSu, wiec co poradzić.

Dziekuje za pomoc, przepraszam za stracony czas, i do diabla, czas poczytac manuale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...