Jump to content

Recommended Posts

Co do Jade Empire to mam aż 3 oryginały: kupiona gre w 2007 roku, potem z CDA :D oraz dziś z Originu. Jak dla mnie to był świetny RPG od BioWare, bardziej mnie zasmuciło to, że nigdy ta gra nie dorobiła się kontynuacji, a mogli z tego zrobić świetny świat, z dużymi możliwościami, a nie tam jakieś ME / DA, kiedy mogli mieć jeszcze JE.

Aye - mogliby się skupić i na tym. Kiedyś chyba nawet plotki latały, że powstaje/ma powstać JE2... niewątpliwie byłoby miło.

Jade Empire jest od wczoraj za darmo na Origin, ograłem już z 2 godziny i jak na razie gra się bardzo przyjemnie, tylko polonizacja jest trochę drewniana.

A da się może bez polonizacji grać, czy znowu nas uszczęśliwiają na siłę jak przy Inkwizycji?

A czy spolszczone nie były tam jedynie napisy? Wspomnienia mam mgliste, ale wydawało mi się, że jak w to grałem to właśnie z oryginalnymi głosami.

Tam było spolszczenie ino kinowe, więc raczej nie będziesz miał problemu :D Przynajmniej tak miałem w pudełkowej wersji gry z 2007, którą mam do dziś.

Tak, gra miała jedynie spolszczenie kinowe, więc jeszcze "pół biedy". Szkoda, że nie można podejrzeć, jaka wersja językowa jest w bibliotece, szczególnie, że Origin/EA mają akurat dziwny system - kiedy rejestrowałem na Originie Mass Effecty dostałem wybór polskiej wersji językowej albo multijęzykowej ale bez polskiego...

Zupełnie nie interesowałem się czy można zmienić język w grze, bo lubię układ oryginalny dubbing+polskie napisy, chociaż czasami to tłumaczenie w Jade Empire brzmi strasznie nienaturalnie, jakby ludzie od polonizacji nie do końca wiedzieli jak ładnie przetłumaczyć niektóre zdania i dodali takie surowe tłumaczenie.krecka_dostal.gif

Edited by Makoko

Prawdę mówiąc to od polonizacji kinowych bardziej nie znoszę tylko wersji z lektorem (a idź w anomalię, Stalker). Cały problem w tym, że angielski znam na tyle dobrze, że przy zestawieniu angielskich głosów i polskich napisów najzywczajniej widzę, gdzie tłumacz się rąbnął, a po kilku takich wpadkach najzwyczajniej w świecie tracę zaufanie do całokształtu danej polonizacji. Dlatego na przykład muszę ze sobą walczyć, żeby Inkwizycję odpalić.

To się ponownie zapytam - da się zmienić język napisów, czy uszczęśliwiają nas na siłę?