Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Jade Empire

Polecane posty

Pierwszy. :) Nowa gra BioWare Corporation zapowiada się na świetną grę cRPG. Mam nadzieję, iż spodoba mi się antyczny świat Jade Empire oparty na chińskich mitach i legendach. Grę w Polsce wydaje ekipa CD-Projekt - więcej informacji na ten temat http://www.gram.pl/gra.asp?id=849

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra BioWare Corporation zapowiada się na świetną grę cRPG. Mam nadzieję, iż spodoba mi się antyczny świat Jade Empire oparty na chińskich mitach i legendach

Podzielam Twoje zdanie. To będzie naprawde niesamowita gierka. Szczególnie, że na równi z RPG-ami uwielbiam takie właśnie chińskie klimaty. Grałem troche w Silkroada i z chęcią powróce do starożytnych Chin. Zwłaszcza, że już będę znał trochę demonów i będę wiedział jak je traktować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z poprzednikami, a więc: zgadzam się z poprzednikami ^^ ale czy tylko ja mam wrażenie, że nazwy "zaciśnięta pięść" i "otwarta dłoń" brzmią nieco dziwnie i nie zmieszczą się w ramkach? :scratch:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z poprzednikami, a więc: zgadzam się z poprzednikami ale czy tylko ja mam wrażenie, że nazwy "zaciśnięta pięść" i "otwarta dłoń" brzmią nieco dziwnie i nie zmieszczą się w ramkach?

A co lepiej by było praworządny dobry i chaotyczny zły?? Według mnie to bardzo pasuje do chińskiej mitologii. Ale fakt, że ciężko będzie to umieścić w ramkach :D CDP będzie musiał się postarać tym razem. Ale jak ich znam to będzie 8,8+ a może nawet więcej. Ale teraz mam dylemat: czy kupić Jade Empire na gram.pl i wydać 45 wPLN ale zyskać kolejne 35 czy czasem nie kupić tego w sklepie zarejestrować i mieć 80 wPLN na Assasin's Creed :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asassin's Creed będzie w okolicy maja a Jade Empire moze wyjść w marcu może wcześniej. Jak chcesz to czekaj...ja i tak czekam na Assasina (w końcu to wnuk Księcia :P, podejrzewam, że następny zlodziejaszek, zabijaka pojawi się w czasach konkwistadorów :P). Natomiast sam Jade Empire...hmmm...ciezko mi cokolwiek o tym powiedzieć. klimat wydaje mi się podobny do kotora którego przeszedłem nie raz i nie dwa i mam do niego sentyment. W końcu zabiera się za niego ta sama firma - trza będzie wypróbować :P W sumie to chyba jest to sequel bo jedynka wyszłą tylko na konsole? Wybaczcie, jeśli coś nie tak powiedziałem ale wydaje mi się, że już w 2003 roku były newsy w stlu "Jade Empire na PC?"

Poczekamy, zobaczymy. Powinno wypaść dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra BioWare Corporation

Ekhm... że jak proszę? Nowa?! Toć to stary rzęch z pierwszego Xbox'a z ledwie kilkoma dodatkami oraz poprawkami... Szczerze mówiąc nawet na swoim X-klocku nie chciało mi się tego tykać, tak więc tym bardziej na PC się nie skuszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra BioWare Corporation

Ekhm... że jak proszę? Nowa?! Toć to stary rzęch z pierwszego Xbox'a z ledwie kilkoma dodatkami oraz poprawkami... Szczerze mówiąc nawet na swoim X-klocku nie chciało mi się tego tykać, tak więc tym bardziej na PC się nie skuszę...

Moze czlowieku nie zauwazyles, albo do ciebie nie dociera, ze rozmawiamy o wersji pecetowej Jade Empire (wiec jest to nowa gra Bioware; bo wole napisac tak niz "nowa konwersja Bioware"). No wow, dzieki ze mi powiedziales, ze od dawna jest na x-pudle. xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki LOL! Wersja PC czy nie PC, nie zmienia to faktu, iż jest to gra stara a nie jakaś super nowość! Gdyby Nintendo zrobiło oficjalną konwersję Super Mario Bros z NES’a to też byś się jarał że „Nowy mega hit” nadchodzi? :/

A i nie jest to "nowa konwersja Bioware" a po prostu konwersja starocia z starej konsoli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie jest to "nowa konwersja Bioware" a po prostu konwersja starocia z starej konsoli...

A czy to źle? Nie wiem jak ty, ja bardzo popieram konwersje wyśmienitych gier konsolowych na PC. Nawet jak wyszły rok, dwa lub trzy lata wcześniej na konsoli. I nie przesadzajmy. Jak dla niektórych "starocie" to gry, które pojawiły się rok temu... No cóż, to pozostanę przy swym systemie oceniania żywotności produktów.

Wracając do Jade Empire. Produkt królów cRPG, który będę miał okazję zobaczyć na ekranie swego monitora. Pozostaje mi tylko czekać na wymagania sprzętowe gry, zamawiać i cieszyć się grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu tak tak tak Jade Empire jest/będzie wielkie ;]. Jest to najbardziej przeze mnie wyczekiwana gra RPG ad 2007(nooo może zaraz po Wiedźminie :P ). Zaczekam aż ogłoszą skład EK i zamawiam ;]. Boje się jednak jedynie o klimat...O ile reszta gier Bioware umieszczona była w uwielbianym przeze mnie świecie D&D, czy SW to japońskie klimaty mi nie podchodzą...Ale znając fachowość i klasę produkcji BW to będzie dla mnie HIT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to MY ostrzmy sobie klawiaturę i mychę, bowiem - jak już to podkreśla wielu na tym forum - spędzimy przed nią trochę czasu, zagrywając się na Amen... :wink:

To będą piękne chwile. Właściwie to "śliniłem" się na tą grę od początku (czyli zapowiedzi, a potem premiery na pierwszym X-Pudle). Ech... Tak bardzo chciałem mieć Jade Empire, że byłbym gotów wydać kasę na konsolę(nie żebym uważał zakupu konsoli za zły pomysł, po prostu byłoby to znacznie droższe, niż kupienie samej gry). Na szczęście twórcy przypomnieli sobie o graczach PeCetowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to MY ostrzmy sobie klawiaturę i mychę, bowiem - jak już to podkreśla wielu na tym forum - spędzimy przed nią trochę czasu, zagrywając się na Amen... :wink:

To będą piękne chwile. Właściwie to "śliniłem" się na tą grę od początku (czyli zapowiedzi, a potem premiery na pierwszym X-Pudle). Ech... Tak bardzo chciałem mieć Jade Empire, że byłbym gotów wydać kasę na konsolę(nie żebym uważał zakupu konsoli za zły pomysł, po prostu byłoby to znacznie droższe, niż kupienie samej gry). Na szczęście twórcy przypomnieli sobie o graczach PeCetowych...

Aaa to tak samo jak ja ;] czekałem, czekałem, czekałem i co :?: Only for XBox :/ .

oO gra będzie super ;]. Premiera ma być w pierwszym kwartale 2007, czyżby konkurencja dla rodzimego Wiedźmina :?: Grał już ktoś w JE na pierwszego iksa :?:(cwany-lisie czekamy na twe wrażenia :D ) Może by napisał czy gra godna jest marki BioWare ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnien ta gra moze wyznaczyc nowo droge w grach rpg choc na prawdziwy przelom musimy czykac do premiery ME a tak a propos pytanie do forummowiczow- co jest lepsze gothic 3 czy moze JE ????? nara czekam na opinie

Jaką nową drogę w RPG?? Gra jest z Xpudełeczka z przed (chyba) roku. Więc jakby miała "wyznaczyc nowo droge w grach rpg" to już by to dawno zrobiła. A jeśli chodzi ci o nową drogę RPG na PC, to pisz ściślej swoje posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, niecały rok temu grałem w wersję x-boxową, może kogoś to zainteresi :cat: oto co swego czasu pisałem na konsolowym forum neo+

obcując z ta rewelacyjną grą.

Mam na sejvie 11 godzin, gra mnie tak mocno safascynowała jak niemalże w połowie Shenmue (a to znaczy że bardzo wysoko ^^ ), gram tzn. "liżąc ściany", załatwiam wszystkie questy, robię co się da i pakuje moją postać fightera (tego z tauażem na plecach - nazwałem go Ling Shenfa, taki ukłon do przygód Ryo Hazukiego XD )

Sterowanie jest banalnie proste a pomysł ze stylami walki świetny i cudownie wykorzystany - dragon sword wymasterowany, żywioł ognia tuż, tuż a potem inwestuje we wszystkie style uderzane jakie znajde i kupie, ot taka pasja, nawet kick boxing jest w postaci tiger style

Klimat niesamowity - Jade Empire ma tak dopracowane uniwersum, że można by się pokusić o książki i komiksy rozgrywające się w tym świecie. Mnóstwo tu smaczków dla fanów azjatyckiego kina - w jednym z questów chowamy kości potopionych dzieci by ich dusze zaznały spokoju, gdzie indziej zabijamy (chociaż nie koniecznie) fałszywych mnichów-kanibalów a w Imperial City wdajemy się w socjologiczno-naukową dyspute/batelek z obcokrajowcem.

Na chwilę obecną oceniam tą gre na 9+ czyli jakieś 9.6/10 Jedna z najlpeszych gier w jakie dotąd grałem i jeden z najciekawszcyh exclusivów x boxa ...

Dobrze że powstaje część druga na x360 .

i

Gre skończyłem wczoraj, ma sejvie 20 godzin i 40 minut, 23 poziom doświadczenia i ...

Po załatwieniu wszystkich questów w Imperial City (a tych jest całkiem dużo i są ciekawe), kupienia wszystkich pożytecznych rzeczy i zaliczeniu mini gierek poleciałem do Pałacu Imperatora. Tu następuje niezły przewrót w fabułe (zaskoczył mnie nieźle, bardziej niż "przełom" w Kotorze I) i gra dostaje niezłego kompa . Przez pozostałe 3 rodziały przelatujemy jak dziki rex, wszystko sprowadza się do kilku długich dialogów i bardzo intensywnych walk które momentami robią z Jade Empire zwyczajną diablo-siekę Doświadczenie leci jak deszcz w czasie ulewy i nasza postać wręcz ekspresowo podbija swe staystyki - o ile niektóre questy w Imperial City dawały nam po 300-2000 exp tak tu pałęta się mnóstwo przeciwników dających nam minium pół tysiąca punktów ....

Od 6 rodziału gra nie daje nam wytchnienia, nie ma już czasu na utrwalanie znajomości w drużynie, szukanie bonusowych postaci a o dodatkowych questach w dalszych rodziałach możemy już pomarzyć . Zaliczam to na minus i to spory, gra przez to sprawia wrażenie robionej w pośpiechu od pewnego momentu (vide Kotor II :/ ) i ma niewykorzystany potencjał .

Tak więc ostatecznie oceniam ja na 8.6/10

Reasumując : pecetowy port jako, że bedzie dopieszczony [bioware wyda go kiedy bedzie gotowy, nie jak w przypadku x-boxa pod naciskami microsoftu p[odano nie do końca pełen produkt] z grafika pod pecetowa rodziałke monitorów to szykuje się gra rewelacyjna, na bank 9 jak nie 10 w CDA i znak jakości, rzekłem, kłaniam się i żegnam XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde opóźnienie to kolejny krok ku doskonałości piecowego porta XD

3mam kciuki i liczę na to że ostatnie rodziały gry zostaną mocno rozbudowane. A na osłodę i jeszcze wieksza zajawkę moja recenzja z forum star wars - holonet.pl :cat:

Jade Empire

Gra lada chwila zawita pod strzechy komputerów osobistych. Posiadacze konsoli x box mogą się nią cieszyć już od blisko półtora roku a jest czym gdyż jest to tytuł twórców Kotora. BioWare po ogromnym sukcesie gwiezdno wojennego crpga mogło pozwolić sobie na zrealizowanie własnego projektu.

Uniwersum gry wzorowane jest na czasach starożytnych Chin i fedualnej Japonii. Dochodzi do tego cała mitologiczna otoczka tych rejonów w postaci żabich demonów, gejsz-wampirów czy też mnichów-pseudokanibalów. Pozatym technologicznie tutejsze Cesarstwo jest troche do przodu i za pomocą magii ma do dyspozycji swego rodzaju latające sterowce. Wiąże się z nimi mini gra i dodatkowe questy robione na wzór arcade shootera.

Kto oglądał azjatyckie kino a szczególnie serię "Pewnego razu w Chinach" i "Chińskie Duchy" to poczuje się jak w domu. Fabuła gry podobnie jak Kotor jest ciekawa i nie pozwala na nudę. Tu też następuje gwałtowny zwrot akcji, moim zdaniem jeszcze bardziej zaskakujący niz akcja z Revanem ale cicho sza ;) kto zagra ten oceni.

Questy są świetne, doskonale obrazują ajzatycką mitologie i klimaty np. ciskając się przez cmentarz natrafiamy na duchy dzieci które to zginęły w powodzi. A ponieważ ich szczątki nie zostały należycie pochowane, nie mogą zaznać spokoju i dyszą zemsta do ojca który ich opóścił w potrzebie. Mamy podobnie jak i w całej grze kilka możliwych opcji wyboru które uczynią nas neutralnymi, złymi lub dobrymi.

Menu, interfejs i system dialogowy są żywcem przeniesione z Rycerzy Starej Republiki natomiast twórcy wprowadzili dosyć istotne zmiany w systemie walki. Mianowicie rozgrywają się one w czasie rzeczywistym a my za pośrednictwem pada sprawujemy pełną kontrolę nad swoją postacią. Towarzyszyć może nam jeden kompan który zależnie od ustawień może nas wspierać lecząc albo aktywnie bić po mordzie oponenta. My mamy do dyspozycji blisko ponad 60 stylów walki począwszy od stylów uderzanych, władania bronią białą, magią, transformacją w demony tudzież po wypełnieniu specialnego questa posługiwania się prototypową bronia palną.

Walki są widowiskowe i bardzo przyjemne. Wszystkie przyciski na padzie zostały rozdysponowane z głową tak więc gra to czysta przyjemność i wygoda. (czego wam pecetowcom życze jak odpalicie porta na klawiaturze :) ) Możemy w czasie pojedynku przełączać się między stylami. Za doświadczenie podbijamy statystyki w wybranych przez nas umiejętnościach, mamy tu pełną swobode. Ja np. jako miłosnik kickboxingu wymasterowałem pokrewną mu technikę "tiger style", boskerski odpowiednik "iron fist", technikę pjanego mistrza (musicie zobaczyć ją w grze !) i kilka innych mających swe odbicie w realnym świecie.

Grafika nadal jest piękna. Takie miejscówki jak Imperial City czy też pałac Imperialny albo ryżowe pole otoczone lasami i wodospadami robią niesamowite wrażenie. Muzyka wzorowana na wschodnich klimatach doskonale komponuje z reszą i potęguje klimat tej uroczej pozycji.

Minusy - gra je ma niestety. To że nie można stworzyć własnej postaci nie jest szczególną wadą bo mamy do wyboru kilka różniących się od siebie postaci a ich kustomizacja w trakcie gry daje mnóstwo możliwości.

Największą bolączka jest czas gry i bardzo niski poziom trudności.

Wypełniając wszystkie questy i dosłownie "liżąc ściany" zobaczyłem napisy końcowe po niespełna 22 H ! to oznacza że średni czas gry to crica 15-18 godzin. Mało tym bardziej, że gra wciąga.

Mieszane uczucia budzić może również budowa gry. Bo ta dzieli się na rozdziały. O ile pierwsze 4 to rozbudowane części, pełne questów tak też w pozostałych gra dostaje niezłego kopa, jakby twórców goniły terminy.

Przez ostatnie 3 rodziały dosłownie przelatujemy przez ważne dla fabuły zdarzenia a rozgrywka momentami przeradza się w masowe mordobicie. Te 3 ostatnie chaptery nie trwają nawet tyle co połowa czwartego ! Troche psuje to ogólną ocene gry która mogła być jeszcze bardziej dopieszcona i dłuższa. Tutaj BioWare zostało wyraźnie przyparte do muru przez wydawcę i musiało pójść na skróty. Mam nadzieje że w porcie to naprawią.

Jest to jedna z najlepszych gier na x boxa i jedna z najlepszych w jakie grałem. W moim rankingu przebija Kotora systemem walki i urzekającym uniwersum. Warto zagrać, a sequel już w drodze na x360.

9-/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra BioWare Corporation zapowiada się na świetną grę cRPG. Mam nadzieję, iż spodoba mi się antyczny świat Jade Empire oparty na chińskich mitach i legendach

Podzielam Twoje zdanie. To będzie naprawde niesamowita gierka. Szczególnie, że na równi z RPG-ami uwielbiam takie właśnie chińskie klimaty. Grałem troche w Silkroada i z chęcią powróce do starożytnych Chin. Zwłaszcza, że już będę znał trochę demonów i będę wiedział jak je traktować :D

Ja takze podzielam zdanie. Gra zrobila na mnie wielkie wrażenie więc zamiast Tony'ego Hawk'sa kupie se Jade Empire....

Wyobrażacie sobie pod koniec roku szkolnego...Jade Empire 2.... WoW!

No ale to (chyba) tylko marzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa gra BioWare Corporation zapowiada się na świetną grę cRPG. Mam nadzieję, iż spodoba mi się antyczny świat Jade Empire oparty na chińskich mitach i legendach

Podzielam Twoje zdanie. To będzie naprawde niesamowita gierka. Szczególnie, że na równi z RPG-ami uwielbiam takie właśnie chińskie klimaty. Grałem troche w Silkroada i z chęcią powróce do starożytnych Chin. Zwłaszcza, że już będę znał trochę demonów i będę wiedział jak je traktować :D

Podzielam wasze zdanie. Takze gralem w silkroada. Gra bardzo mi sie podobala i po przeczytaniu recenzji JE jestem pozytywnie nastawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmmm Nie mogę się doczekać tej gierki. Będzie cudowna! No i ważna informacja: Tarcza i miecz! Nie żaden joystick! Ach, te orientalne klimaty, sztuki walki, magia, smoki. To będzie wielkie (mam nadzieję, że wymagania takie nie będą) i wspaniałe. Dziękuję Bioware!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znana jest data polskiej premiery gry...

CD Projekt z przyjemnością informuje, że już 8 marca na półkach sklepowych pojawi się Jade Empire - rewelacyjna gra Action-RPG twórców takich hitów jak Baldur's Gate, Neverwinter Nights i Knights of the Old Republic.

W Jade Empire wcielimy się w postać młodego adepta sztuk walki, który zmuszony jest do wyruszenia w wielką podróż, w czasie której zetrze się z potężnymi wrogami, pozna wiele sztuk walki i odkryje najmroczniejsze sekrety Jadeitowego Imperium. Tylko osiągając mistrzostwo w walce i pokonując najsilniejszych przeciwników zdołamy zasłużyć na najwyższe uznanie.

Jade Empire oferować będzie ponad 40 godzin wspaniałe zabawy, w czasie których zwiedzimy ponad 70 rozległych lokacji, poznamy 7 widowiskowych stylów walki i 4 szkoły magii. Co więcej, polska edycja gry wzbogacona będzie o wiele ekskluzywnych dodatków, które ujawnimy już wkrótce.

Jade Empire ukaże się już 8 marca, w polskiej kinowej wersji językowej i w sugerowanej cenie 129,90 zł. Gra objęta będzie dożywotnią gwarancją CD Projekt, a w pudełku będzie można znaleźć Wirtualne Pieniądze na zakup innych gier.

1)Jeszcze niedługo :P

2)"polska edycja gry wzbogacona będzie o wiele ekskluzywnych dodatków" czyli ostatnio nic nowego, ale i tak miło :D

3)"w sugerowanej cenie 129,90 zł" :shock: :? hmmm te ekskluzywne dodatki będą musiały być na serio bardzo ekskluzywne...Lekkie przegięcie wg mnie co do tej ceny... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie kręcą mnie już zbytnio chińskie klimaty to wyczekuję z niecierpliwością... Dlaczego? Bo BioWare zna się na swojej robocie i zatrudnia specjalistów którzy lubią to co robią :) to wystarczy ^_^ Grę pewnie kupię jak tylko wyjdzie (oczywiście po wcześniejszym sprawdzeniu co najmniej 3 recek z czego najważniejsza oczywiście ta w CDA)

Choć większe nadzieje wiąże z "Dragon Age"(chyba taki był tytuł :P) które nieco bardziej odpowiada lubianym przeze mnie klimatom z miłą chęcią zajrzę do "Dziadek Empajer" (no tak to brzmi :P)

ps. Mam nadzieję że to całe "ulepszenie i roższerzenie" gry będzie lepsze niż w przypadku Fable które przecież właśnie takie było w stosunku do wersji x-box :P

EDIT:

Ale tam w tym BioWare to mają luzy...

W imieniu wszystkich użytkowników tego forum serdecznie dziękuję ci za twoją wyczerpującą i niezwykle głęboką wypowiedź drogi tawariszu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...