Skocz do zawartości
COREnick

Kiedyś komercyjne, dziś dostępne za darmo.

Polecane posty

Nie - tylko strona się zmieniła.

W sprzedaży jest remake.

Stara gra nadal jest dostępna za darmo.

For a touch on nostalgia you can download the original Death rally for free

BTW

Na Wikipedii jest lista gier których temat dotyczy.

List of commercial video games released as freeware

BTW

Nareszcie dokończono przebudowę strony Cinemaware i stare gry tego producenta ponownie są oficjalnie dostępne.

Edytowano przez Placio74
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację o stronie Cinemaware. Po tym, gdy ostatni update miał miejsce 10(?) lat temu, to kompletnie zapomniałem o tym legendarnym developerze. Cieszy też to, że kultowy Wings (na Amigę) jest do ściągnięcia legalnie i za darmo. Defender Of The Crown również. Oby zrobili kiedyś remake wyżej wymienionych pozycji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Problemem jest ustalenie, które programy są naprawdę abandonware. Najlepszym sposobem jest skontaktowanie się z ostatnim właścicielem praw majątkowych lub organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i spytanie się go o status gry. Jak odpowie, że wolna, to spoko.

Przypomniała mi się pewna zabawna historia z Clashem i jedną z polskich stron abandonware'owych. Jej admin próbował dopytać się o możliwość umieszczenia Clasha na swojej stronie. W końcu "dokopał" się do... Nie pamiętam dokładnie, ale chyba do Leryxu Longsoft (albo do jakiegoś "spadkobiercy"), spytani o Clasha byli zdziwieni, że oni zrobili taką grę :D Ale koniec końców się zgodzili, gdyż stwierdzili, że "to już dawna historia i nikt nie pamięta, o co chodzi". Historia sprzed kilku lat, ale mnie wciąż się ona podoba :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wielkim sukcesem było przejście Star wars the old republic na tryb free2play. Fakt, że na darmowym koncie jest dużo ograniczeń i czasem dajesie to odczuć ale to nie przeszkadza. Sam gram i muszę stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych tytułów mmo na rynku, dający niesamowitą ilość zabawy w eksplorowaniu universum star wars. Samych questów jest od groma, co dla mnie jest bardzo istotne bowiem jestem graczem pve, a sama gra zachęca do wykonywania misji grupowych co jest przeprowadzone wręcz bosko. Nawet społeczność graczy jest przystępna, nie spotkałem się z żadnym przejawem wulgarnego zachowania, trolowania i innych rodzajów złego zachowania w grach (w LoLu jest to na porządku dziennym).

Gorąco więc polecam tytuł smile_prosty.gif

Edytowano przez traton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallen Earth

mmorpg po apokalipsie które przeszło na free to play. Naprawdę ciekawa gra. Trochę taki fallout w online. Wiele opcji craftingu, pojazdy, tpp i fpp, brak klas. Nie ma też wielkich ograniczeń dla darmowych graczy.

Edytowano przez Shadowez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...