Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elev8tor

Monitor wyłącza się, komputer działa

Polecane posty

Otóż mam dość poważny problem z monitorem/komputerem. Gdy gram sobie w niektóre gry (nie wszystkie!) to po pewnym czasie monitor się wyłącza, coś pika, natomiast komputer jakby nadał działał. Pomaga dopiero reset całego sprzętu.

Sprzęt: AMD 5600+ X2 2,9GHz, ATI Radeon 4850 1GB, 2GB RAM DDR2, iiyama prolite e2208hds, Chieftec CTP-400 (400W), Windows 7 64x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sprawdzę dzisiaj. Jeśli chodzi o wentylator to działa bez zarzutu, włączałem komputer z otwartą budowę i wszystko kręci się normalnie. Model pochodzi od asusa, wersja Glaciator.

Temp:

temp1: 36, temp2: 34, temp3: 81, HD0: 37, GPU: 51, Core: 17

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z kolegami, którzy zajmują się tego typu problemami i nakazali mi nałożenie nowej pasty termicznej. Może to będzie rozwiązanie?

Wiatrak był czyszczony kilka dni temu, ponieważ brałem pod uwagę zwykłe zakurzenie jako powód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprowokować sytuację, aby dokładnie poznać te dźwięki i się okazało, że to wcale nie są konkretne beep'y, lecz (mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi) - spotęgowane dźwięki z gry, czyli załóżmy że ktoś coś mówi to przy błędzie po prostu dźwięk zostanie powtórzony z ogromną częstotliwością, potem cisza, na monitorze wyskoczy, że nie wykryto sprzętu i potem stan czuwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, miałem to samo, gdy na starym komputerze podkręcałem grafikę zwiększając częstotliwość o 15%. Jednakże u mnie obraz się zacinał i dźwięk był taki, jak u Ciebie. Czy przetaktowywałeś kartę graficzną?

Możliwe, że to wina zasilacza, jednak prosiłbym, by ktoś bardziej obeznany w tym temacie się wypowiedział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam problem(ekran gaśnie/robi się czarny lub szary w linie, dźwięk się na chwile zacina, tylko reset pomaga)mam u siebie od kupna mojego HD5750. W niektórych lokacjach/sytuacjach w grach: Mass Effect 2, Deus Ex Human Revolution, Wiedźmin 2 i na wyższych ustawieniach cieni lub filtrowania anizotropowego w Skyrim. I bardzo rzadko w League of Legends. Mass Effect 2 na tych samych ustawieniach i starym hd3650 nie ma tych problemów, LoL prawdopodobnie też, reszty nie sprawdzałem z oczywistych względów.

Masz to od kupna karty, pojawiło się nagle po dłuższym czasie używania tej karty, czy nie wiesz bo wcześniej nie grałeś w bardziej wymagające gry?

Jak to pierwsze to pewnie wada fabryczna. Patrząc w googlach to problem szarego/czarnego ekranu na Radeonach z serii HD5xxx i rzadziej na HD4850 jest dosyć często spotykany.

Jak używasz monitora CRT to zobacz czy czasem nie masz ustawionego odświeżania na inne niż 60, czasem to może powodować problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przetaktowywałeś kartę graficzną?

Probowałem, ale wracałem do domyślnych ustawień.

Możliwe, że to wina zasilacza

W końcu przecież Chieftec to nie no-name.

Taki sam problem(ekran gaśnie/robi się czarny lub szary w linie, dźwięk się na chwile zacina, tylko reset pomaga)mam u siebie od kupna mojego HD5750. W niektórych lokacjach/sytuacjach w grach: Mass Effect 2, Deus Ex Human Revolution, Wiedźmin 2 i na wyższych ustawieniach cieni lub filtrowania anizotropowego w Skyrim. I bardzo rzadko w League of Legends. Mass Effect 2 na tych samych ustawieniach i starym hd3650 nie ma tych problemów, LoL prawdopodobnie też, reszty nie sprawdzałem z oczywistych względów.

U mnie identycznie. I to nie zależy wcale od wymagania gier. Wyłączał mi się od taki Wolfenstein, a GTA IV idzie cały czas normalnie na lajcie. :/

Jak to pierwsze to pewnie wada fabryczna. Patrząc w googlach to problem szarego/czarnego ekranu na Radeonach z serii HD5xxx i rzadziej na HD4850 jest dosyć często spotykany.

Nie - zaczęło się to dopiero od pewnego czasu. Wcześniej wszystko szło idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, GTA IV u mnie też nie robi problemów. Tak samo idealnie działa każdy Assasin's Creed czy

Dragon Age 2. W grach w których problem się pojawia nie ma żadnych artefaktów na ekranie, ani innych problemów z wyjątkiem tego opisanego.

To wygląda jakby to było powodowane przez jakąś konkretną sytuację. Kilka dialogów w Wiedźminie 2, w Mass Effect 2 to np. przelatywanie nad lawą w jednej lokacji tym pojazdem z dlc, w Deus Ex w mieszaniu głównego bohatera i w kilku innych lokacjach. Bez konkretnej przyczyny, często nawet bez żadnej specjalnej akcji na ekranie. No, jedynie w Skyrim to jest coś z wyższymi ustawieniami cieni i filtrowania, ale nawet na tych wyższych ustawieniach tych opcji problem nie zdarza się co chwile.

I testowanie różnymi programami obciążającymi kartę graficzną (czasem tez procesor i pamięć)też nie wykazało problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mamy identyczny problem. Zaczynam się zastanawiać czy to wszystko nie zaczęło się od zmiany systemu na siódemkę, ale nie jestem tego wcale taki pewny, lecz nie wykluczam takiej ewentualności. Z tym Skyrimem to jest o tyle dziwne, że gra mi idzie płynnie, bez żadnych artefaktów i nagle sobie gram i bęc!

Również mam tak, że dzieje się to tylko w konkretnych sytuacjach. W FIFIE 11 wyłączało mi się gdy edytowałem piłkarza, natomiast w trakcie rozgrywania meczu - nigdy, a to przecież dużo większe obciążenie niż edycja gracza, dlatego na pewno nie ma z tym nic wspólnego rzecz typu wymagania gry. Banalny przykład - nie wyrabiał mi NFS Underground 2, natomiast wspomniane GTA IV czy też BF: Bad Company 2 idą bez najmniejszego zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam rozwiązania z tym problemem. Mój kumpel ma to samo gra sobie spokojnie i nagle PSTRYK i brak obrazu a komp działa.

Nie wiem czy to wina system Win 7 bo on tak ma na XP. Co do gier to niekiedy monit wyłącza się na tych miej wymagających grach a na tych lepszych działa normalnie o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD, mimo że ten problem jest popularny, niewiele wie i zaleca standardowe oczywistości. Producent- VTX3D/Powercolor(nie wiem dlaczego to są oddzielne firmy, bios do kart obu producentów jest taki sam, a co zabawniejsze- kumpel jakiś tydzień temu wysłał emaila do supportu firmy Powercolor, ja wczoraj wysłałem do VTX3D- odpisała nam ta sama osoba, z tego samego emaila, innego niż podane na stronach obu firm) poprosił o zdjęcie karty z numerami seryjnymi, bo możliwe że mają nowszy bios tej karty, który ten problem rozwiązuje.

Szukając na wieeeelu stronach gdzie ludzie opisują ten sam problem dowiedziałem się tylko że prawdopodobnie jest to jakiś problem z napięciami. Niektórym udało się pozbyć się problemu zmieniając te napięcia, lub lekko obniżając taktowania karty.

AMD kiedyś stwierdziło, że prawdopodobnie jest to powodowane przez jakiś update Windows 7, tylko że wiele osób ma ten problem na XP(też miałem na xp, więc to nie wina systemu, przynajmniej nie w moim przypadku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Kilka lat temu miałem ten sam problem, co Wy, który poza podzespołami nie różni się niczym. Proponuję, jeśli masz takową możliwość (spytaj się tego obeznanego kumpla), spróbować wymienić zasilacz (choćby na chwilę). Mimo, że to Chieftec to jednak warto sprawdzić. ;)

Ewentualnie sprawdź napięcia zasiłki i zobaczymy, czy coś się nie zgadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...