Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MartinMortyry

Kleszcz [The Tick](1994-1996)

Polecane posty

the_tick_1994-show.jpg

Witam!

Zapewne wielu z was pamięta tą świetną kreskówkę.

W Polsce wyemitowano 25/36 odcinków.

Film opowiada o przygodach superbohatera przebranego za niebieskiego kleszcza(?), oraz jego pomocnika, Artura, przebranego za ćmę.

Kreskówką imo świetnie parodiowała filmy o superbohaterach. Dziwaczne postacie(Jeż Kanałowy...?!; Nietoperz, wspaniała parodia Batmana), a szczególnie antagoniści(Krzesło Czipindel, człowiek, który zamiast głowy miał krzesło, czy "Suwak", który miał w szyi... zamek od kurtki...) spowodowały, że Kleszcza prawdopodobnie nigdy nie zapomnę. :D Przyczynią się do tego także odcinki z kapibarą, która będzie prawdopodobnie zaliczona do 10 największych traum z dzieciństwa...

Jeżeli był już taki wątek, to jest zapewne tak stary, że aż żal odkopywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie ma, to nie ma problemu.

Pamiętam to ! :D Szkoda tylko że serial był produkowany dwa lata, ale za to miał odjazd akcje ! :D Podobał mi się ten gość z krzesłem zamiast głowy, chyba się on zwał. Ch'a albo coś. :D

W jednym odcinku zaprosił całą śmietankę złoczyńców, by wyryć swe imię na księżycu. Doszło do epickiej biby nie ma co, tylko Kleszcz wszystko popsuł

Ale i tak najbardziej lubiłem jeża i nietoperza ! :D Oni się tak nawzajem droczyli, że było epickie.

Jeż - Śmierdzisz.

Nietoperz - Nie ty śmierdzisz !

Jeż - Nic nie czuje !

Odjazd. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był już taki wątek, to jest zapewne tak stary, że aż żal odkopywać.
Mniejszy żal odkopywać, niż obserwować swoje posty w koszu za dublowanie tematu ;)

"Kleszcz" jest jednym z moich ulubionych pastiszów kreskówek z superbohaterami (Artur, Amerykańska Pokojówka) i superłotrami (z Krzesłem-W-Stylu-Chippendale na czele). Kiedy trzeba - humor prostacki, kiedy indziej - bardzo subtelny. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto wychował się na Lidze Sprawiedliwych, Spider/Bat/Supermanie, X-menach, Kapitanach Planetach i wszystkich innych bohaterach z majtkami na wierzchu :)

Łyyyychaaaa! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, że też wcześniej tutaj nie zajrzałem :D Jest to jedna z najbardziej pokręconych kreskówek jakie kiedykolwiek widziałem będące totalną parodią/pastiszem czy tam jak to chcecie nazwać tematu o superhero a pomysły na postacie... jedna lepsza od drugiej choć z nazw i wyglądu to moim faworytem jest Krzesło Czipindel. Zresztą ostatnio oglądanie Nostalgia Critic przypomniało mi o tym starym i klasycznym tytule ^_^

Łychaaaaaaa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...