Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ryba2111

Visual Basic 2010-instrukcja warunkowa If-Else

Polecane posty

Witam. Mam problem z instrukcją warunkową If-Else w VS 2010. Chce stworzyć prosty ekran logowania. Program składa się z jednego Buttona, dwóch Labeli i dwóch TextBox'ów. Oto co stworzyłem:

Public Class Form1

Private Sub btnLoguj_Click(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btnLoguj.Click

If txtLogin.Text = "Michał" Then

If txtPassword.Text = "12345" Then

MessageBox.Show("Witaj w systemie", "Logowanie poprawne", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)

ElseIf txtLogin.Text = "Ola" Then

If txtPassword.Text = "78965" Then

MessageBox.Show("Witaj w systemie", "Logowanie poprawne", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)

End If

End If

End If

End Sub

End Class

No i nie działa mi komenda ElseIf, ponieważ po wpisaniu odpowiedniego loginu i hasła nie wyskakuje komunikat o poprawnym logowaniu. Dla imienia "Michał" działa poprawnie, dla "Ola" już nie chce. Proszę o pomoc. Wiem, że to podstawy podstaw, ale dopiero zaczynam się uczyć obsługi tego programu. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to wykładowca nie może się pomylić ;) ?

Jak dlamnie brakuje jednego End if, ponieważ teraz jest tak (zakładjąc, że to działa tak jak to sobie wymyśliłem, bo nie posługiję się tym językiem):

Sprawdz login:

michał?

Sprawdź hasło: <albo dobre albo zle

sprawdź login:

Ola ? <---- I tutaj jest błąd. Przecież login to michał, więc jak może to być ola ?

haslo dla oli

reszta programu

Edit:

Heh, ja sie "naspacjowałem, żeby zrobić wcięcia a mi zeżarło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...