Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla - zacina się, choć nie powinien


Polecane posty

Witam!

Stalker zacina się - problem w tym, że nawet gdy zmieniłem ustawienia na "minimalne" było... jeszcze gorzej.

Wbrew wszelkiej logice, gra chodzi "płynniej" (chociaż nie jestem pewien czy to odpowiednie słowo - później czemu) na wysokich, niż na minimalnych, co niestety nie zmienia faktu, iż grać się tak nie da... tu nie chodzi o fps, po prostu co kilka sekund, gra się zatrzymuje, kompletny brak kontaktu przez jakiś czas, i znowu, mogę sobie 5 sec pograć :).Z początku myślałem że to sprawka mego sprzętu (6 latek na karku...płycie?), lecz gdy zmiana ustawień dała efekt odwrotny od zamierzonego - kompletnie zgłupiałem (Piecyk leciwy, ale pociągnął Fallouta3 bez problemów, a wymagania niby spełnia - więc byle stalker nie powinien go pokonać ;) )

uzbrojenie dziadziusia (pieca)

1gb RAMu

procek, 1 rdzeń 1,81 (jakis stary athlon)

karta graf. radeon 1600x series

Dzięki za pomoc o_O !

EDIT: pogmerałem w necie...rozwiązanie nie znalazłem ale by wyjaśnic problem jako taki nieco jasniej 1sec ok/1 sec lag / 1 sec ok/ 1 sec lag...u mnie to ok 5 sec, ale to nie ma większego znaczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sterowniki są aktualne, przeinstalowalem, i przestało "lagowac" a zaczęło zacinać system do tego stopnia ze musze resetowac piecyk...reinstalowałem juz 3 razy -.- nie ogarniam..pogmeram w necie jak nie znajde to gram w pasjansa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Pasjansa na razie zostaw w spokoju ;) Później się będziesz mógł zastanowić na pasjansem, bo jest bardzo wciągający... :happy: Spróbuj jeszcze opcji "Przywracanie systemu", a jak to nie podziała, to chyba trzeba będzie zrobić formacik... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dokładnie jak kolega powyżej, procesor jest słabiutki. 1 rdzeniowy... za mało. Pomyśl nad kupnem nowego.

To nie będzie procesor. Ja mam ten sam problem. Od samego początku mam tak jak kolega. Zrobię parę kroków i gra wisi przez kilka sekund. Moja konfiguracja to C2D 8200 @ 3,6Ghz, HD6870 1Gb, 4Gb ram, Win 7, próbowałem też trybu zgodności ale problem nie znika. Jak sprawdzam temperatury to wszystko jest ok. Próbowałem też z detalami, rozdzielczością, ustawieniami grafy i nic. Pokusiłem się nawet na format i instalowałem na czysty system (to był już chyba akt desperacji). Instalkę mam już z najnowszym patchem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie mam na dysku żadnych pobranych plików bo dysk był po formacie. Zainstalowałem tylko sterowniki z oficjalnych stron, a później grę z płyty CD Action. Avast mi nie wykrywa żadnego syfa. Na tym sprzęcie powinno śmigać z ustawieniami na full. Crysis 2 przed formatem śmigał mi bez przycięć na wysokich detalach, a jest nieco bardziej wymagający niż STALKER.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...