Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

almech

STEAM got hacked... czyli kolejna firma dała plamę...

Polecane posty

valve-official-info1.jpg

http://steamunpowered.eu/steam-got-hacked-pretty-bad

Jeśli zrestartujecie Steama pojawi się wam takie oto okienko z wiadomością od Gabe'a Newella, który opisuje iż w wyniku włamu z 6 listopada, na forum tejże usługi, wyciekła baza danych zawierająca:

nazwy użytkowników, hasła do kont (pół biedy, że istnieje Steam Guard...), lista transakcji, adresy bilingowe oraz dane kart kredytowych. Pisze iż nie mają dowodów aby dane identyfikacyjne kart zostały przejęte przez 'włamywaczy' lub zabezpieczenie ich zostało 'scakowane' lecz jednocześnie ostrzega by monitorować transakcje wykonywane na naszych kontach bankowych... Reszta informacji to standardowa śpiewka poszkodowanych typu wiemy, że mało kont zostało przejętych, zmiana hasła na forum będzie obowiązkowa, a tego do głównego konta usługi nie, jednakże warto by tego dokonać. I oczywiście sorry w stylu byłego CEO BP.

PS: Przepraszam modów jeśli to jest nieodpowiedni dział dla tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd macie informacje o darmowym portalu 2? Mógłby ktoś dać link?

Ja osobiście baardzo bym się ucieszył, bo czekam na jakąś promocje i zamierzam kupić tę grę.

Ale jakbym dostał za darmo, to byłoby jeszcze lepiej, bo obie części miałbym na koncie nic nie płacąc^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie ma żadnych jeszcze informacji. Nikt nic nawet nie mówił, że coś teraz dadzą, są to tylko domysły na podstawie wcześniejszych problemów Steama (np. Jak ludzie zostali nie słusznie zbanowani to dostawali gry). Co do tego Portala 2 to odniosłem się tylko do posta użytkownika kuba350.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mieliby dawać tak drogą grę to prawdopodobnie tylko tym, którzy kupowali kartą w ich sklepie. Taką osobą jestem ja, mam nadzieję, że z całej sytuacji wypłyną tylko korzyści i nikt nie obciąży karty paroma tysiącami złotych.

EDIT/ Oho, "społeczność" też pieprzła - http://screenshooter.net/7734823/pmipfbk .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych źródeł można się dowiedzieć, że włamu dokonali profesjonaliści. Ogólnie Valve, a przy tym Steam ma dobrą renomę, przy czym podejrzewa się, że ktoś zorganizowany włamał się do Steama, chcąc podważyć zaufanie do tej platformy. Choć oczywiście możemy mówić, że to była grupka hakerów, jak ci z Anonymous, jednak mi się nie wydaje, bo Steam(jak i teraz Impluse) opiera się na bazach danych w internecie i nic nie jest bardziej ważne, niż dane na tych serwerach. Jednak tych informacji nikt nie jest w stanie potwierdzić, bo nie są oficjalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam :P Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu i nie przekreślajmy Steama - do tej pory platforma mnie nie zawiodła a przy okazji ciągle wzmacnia swoją usługę czemu chociażby Steam Guard jest dowodem. Nie ma rzeczy "niezdobywanych" w świecie hakerstwa. Wystarczą odpowiedni umiejętności, sprzęt, dojścia itd. i równie dobrze mogą paść serwery Pentagonu albo CIA. Valve miało po prostu pecha, ale dość szybo poinformowało userów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i racja. Jakiś czas temu byłem wielkim wrogiem Steam, a teraz używam go codziennie. Przeglądam promocje, odblokowuję acziki i gram ze znajomymi w co-opa Borderlands. Kiedyś jak zobaczyłem, że jakaś gra wymaga Steama to się załamywałem, ale teraz z kolei wprawdzie nie załamuję się, ale jednak wolę jak mogę wpisać klucz i na zawsze dodać kolejny tytuł do swojej listy i chwalić się gdzie tylko się da (nawet machnąłem sobie do podpisu sygnaturkę). :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia się nie stała na szczęście. Lepiej, żeby zhackowali tak, a nie jak było w przypadku SONY ;) Ja karty kredytowej zarejestrowanej tam nie mam... bo mi to nie potrzebne. Ja wolę gry w pudełkach, a nie elektroniczną wersję. Znowu jakieś gno*ki zhackowali kolejny serwis i myślą, że to jest "cool" i że przez to zwiększy im się "Respect" :angry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie licz na darmowe gry... sprawa związana jest bardziej z forum niż z platforma transakcyjna. O ile ktoś był na tyle nierozsądny by mieć takie same dane i hasło na obu to może mieć problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...