Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hellspawn

Uncharted 3: Drake's Deception

Polecane posty

Rzecz dzieje się w pierwszym rozdziale- "Jeszcze jedna kolejka" / "Another Round". W chwilę po tym, jak zaczynam tłuc się z kolesiami w barze na parterze, wyłącza się muzyka. Kiedy ja i Sully uporamy się już z problemem i wszystkie draby leżą nieprzytomni na podłodze...nie dzieje się absolutnie nic. Drake i Sully dalej trzymają pięsci w górze, jakby został jeszcze ktoś do naparzania, ale pomieszczenie jest już puste. Wygląda to trochę tak, jakby jakiś skypt nie bardzo chciał zaskoczyć. Muzyka nie wraca, powrót do menu czy też wczytanie ostatniego save'a jest nie możliwe, bo ekran robi się albo czarny albo wczytywanie nie ma końca. Po wyjściu do menu Playstation zaś sama konsola się zawiesza. Kombinowałem już ze zmianą języku menu konsoli oraz zmianą ścieżki audio w grze ( z polskiej na angielską i odwrotnie) będąc przekonanym, że to "nasi" znowu coś poryli przy okazji pracy nad wersją PL ( jak to było za starych czasów przy okazji Splinter Cella). To nie rozwiązało jednak problemu. Dzisiaj premiera, więc internet milczy, patcha również nie widać. Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim problemem? Uniemożliwia to totalnie grę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja obecnie wygląda tak:

Wczoraj, jak za dotknięciem magicznej różdżki, przy wyborze wczytania ostatniego save'a wszystko poszło jak po maśle- gra się załadowała, muzyka podczas bójki w pierwszym roździalne nie wyłączyła się, skrypt zaskoczył i mogłem kontynuować rozgrywkę. Wszystko było ok aż do 11 roździału (jakieś 54% ukończonej gry) - podczas jeden ze oskrypotwanych scen pościgu muzyka ponownie się wyłączyła. Jako że psuło to cały efekt, postanowiłem wczytać ostatni chceckpoint, z nadzieją, że gra w ten sposób sama się "naprawi". Niestety- save się nie wczytał i zakończyło się starndarodwą zawiechą i restarem konsoli. Co gorsza, nie pomogło już przeczekanie problemu- save nie wczytał się dzisiaj w równie cudowny sposób co i za pierwszym razem, nie pomogło również rozpoczęcie całego roździału od początku bądź wczytanie tego poprzedniego- na ekranie wczytywania muzyka również nagle się wyłączy i można restartować konsolę. Za twoją radą, pousuwałem wszystkie save'y - niestety, i to nie pomogło. Problem urósł właśnie do tego stopnia, że nie posiadając żadnych save'ów, byłem zmuszony rozpocząć grę od nowa- to zaś okazało się nie możliwe, bo problem z wczytywaniem pojawia się już na samym początku, po wyobrze poziomu trudności- nie docieram nawet do intra. Pierwszy raz coś takiego widzę. Dodam, że jednocześnie gram w Dark Souls, Dragon Ball Z Burst Limit i Batman Arkham City i żadna gra takich kłopotów nie sprawia- musi więc być to wina samego Uncharted.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przedmuch", z tego, co mi wiadomo, istnieje tylko w PS3 Fat z dyskiem 40GB. Inne wersje, a tym bardziej slimy, nie mają takiej opcji. W dodatku to wina samej gry, a nie konsoli. Jedyną opcją staje się chyba ponowne zainstalowanie gry, a jeśli błąd będzie dalej występował to czekanie na patcha lub reklamacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tej opcji z przedmuchem, mam "fata" (chociaż wolę nazwę "classic" ;) ) 80 gb więc a nóż przejdzie.

Dzisiaj nastąpił kolejny Cud nad Wisłą - stworzyłem nowego save'a, rozpocząłem grę od nowa i wszystko było ok - przynajmniej jak dotąd. Zobaczymy co się będzie działo dalej.

Przez moment myślałem, że problem spowodowany może być odciskami paluchów na blu-rayu; nic z tych rzeczy. Nawet po dokładnym wyczyszczeniu płyty gra i tak się nie uruchomiła. Mam nadzieję, że jakiś patch się w końcu pojawi, chociaż jak na razie nie znalazłem nikogo z identycznym problemem- reklamacja może być kłopotliwa, bo zakupiłem "Edycję Odkrywca"- nie bardzo wiem, co miałbym im więc zwrócić- całą skrzynię i wszystkie gadżety, czy tylko pudełko stylizowane na notatnik Drake'a - wtedy w wymianie musiałbym otrzymać jakąś nienaruszoną "edycję kolekcjonerską".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo, co co chodzi- całe watahy innych nabywców najnowszej części Uncharted mają podobne problemy. Gra nie jest winna- spotkałem się już z dwoma przypadkami wymiany 4 (!) kopii gry w sklepie i ta dalej nie działała. O co więc chodzi? Jak się okazuje, przy produkcji Uncharted 3 użyty został jakiś dwuwarstwowy dysk blu-ray - podobna akcja wykonana została przy Killzone 3 ( i tam również natknąć się można było na podobny problem). Jak się okazuje, niektóre laserowe czytniki w naszych "peestrójkach" nie są wystarczająco silne, by tą płytę odczytać- jedni gubią dźwięk (jak ja), inni nie dotrą nawet do menu (jak limonek). W najbardziej drastycznych przypadkach konsola w ogóle płyty nie zauważy. I co teraz? Któż to wie. Podobno problem dla niektóych rozwiąże update systemu- mnie to jednak nie pomogło. Innym wystarczyło, że spauzowali wszystkie "pobierania" działające w tle. Ponownie, zero efektów dla mnie. Pozostaje jedynie czekać na odzew Naughty Dog. Pozostaje pytanie, czy patch potrafi zlikwidować, jakby nie patrzeć, techniczą wadę samego sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...