Jump to content
Bethezer

League of Legends v.3

Recommended Posts

Tak czytam ten wątek siedzę cichutko i się nie odzywam ale teraz chyba coś we mnie pękło. Może zróbmy 2 tematy o lolu? W jednym mógłby pisać każdy a w drugim trZeba by się pochwalić co najmniej złotem I. No litości. Fakt warto wspomnieć że coś się sprawdza tylko do pewno poziomu ale no litości trochę szacunku do siebie nawzajem. Forum actionum od kąd pamiętam miał wysoki poziom i merytoryczny i kultury i szacunku dla innych osób. A ten wątek niestety wybija się negatywnie od tego.

A żeby nie było kompletnego offtopu. Jaki jest najlepszy bulid dla kayle pod ap i as?

Edited by lunatyx

Wczoraj ostatnią grę grałem w okolicach północy i pewnie w ogóle już nie myślałem. Ownił nas przeciwny garen, dochodziło do tego, że biegał po naszej bazie za kimś i strach było podejść, pół mojej drużyny go okładało a on sobie nic z tego nie robił. Gdy zobaczył mnie (Ashe) to normalnie miałem strach bo włączał spin i co tam jeszcze i mnie ściągał w 5 sekund. Jak tank może być taki mocny? Mocniejszy demejdż niż ja miałem. Czy Garen nie jest trochę za silny jak na tanka? I zgaduję, że mieliśmy wszyscy kupić BotRK? Proszę o jakieś podpowiedzi, bo Garen miażdżył nasz zespół.

Poza tym siedzę w srebrze II, co z tego?

Nie gram w tę grę już od wielu miesięcy. Czy to prawda, że w nowym systemie po promocji na wyższy tier, niemożliwe jest już zdegradowanie do niższego (np. ze złotego na srebrny?).

To byłaby niesamowita głupota i raj dla taxi.

O ile się nie mylę, to degradacja jest możliwa tylko wtedy, gdy przez dłuższy czas nie grasz. Innej możliwości chyba nie ma.

Kayle:

1. Buty Berserki

2. Nashor's Tooth

3. Malady

4. Guardian Angel

5. Rabadon

6. Warmog

Ja grałem tym buildem tylko na midzie. Ale poczekaj aż wypowie się ktoś z "niesrebra".

A ten item który daje ad i ap oraz się stakuje dodając as (komplenie zapomniałem jak jak się nazywa) nie jest potrzebny?

Czy opyla sie kupować Riven ? (wcześniej grałem Warwickiem,Dariusem,GP Wukongiem i Vi i niewiem czy postać mi sie spodoba czy sie odbije jak miałem tak np z Zedem wiem że postać dobra ale poprostu nie ogarniam jej).

@lunatyx

Guinsoo's rageblade. Razem z Hextech Gunblade dobry wybór, również Lich bane i Zhonya. Ona naprawdę może się budować na dużo sposobów, tak ją chyba budował Alex Ich, kiedy lane'ował przeciwko Zedowi Bjergsena (Zhonya, Lich Bane, Nashor's, Rabdaba). Masz kogoś z niesrebra =D

(ofc Lich Bane jest tu głównie do pushowania, jak go masz to powinieneś się chociaż częściowo skupiać na szybkim braniu kolejnych wież)

@up

Na pewno nie będzie Ci za trudno, Riven polega głównie na skakaniu dookoła i autoatakowaniu. Niesamowity fun z gry, no i jest potworem na linii, ze strasznie dużymi obrażeniami ok. 3 lvla. Plus dobrze zagrana poradzi sobie na topie z każdym.

Edited by Spike217

Up@ dzięki za bulid wyprubuje go.

Lecz muszę się nie zgodzić co do tego że riven "biega do okoła i auto atakuje". Przecież ona właśnie aa prawie nie używa. Tylko przy combie z q żeby wykorzystać pasywke.

Riven jest strasznie łatwa, przyjemna i łatwa, dosyć łatwo ją jednak skontrować jakimś dystansowanym champem. Na solotopa kupił bym Yoricka, gniecie early i jest dośc bezpieczny.

@Up Hmm spróbuje i tak mam 1 monete zwrotu i moge spróbować.O Yoricku słyszałem różne rzeczy ale raz kozi smierć.

Łatwo skontrować riven kimś na dystans? No litości dash z e stun combo z q i pogadane.

Ja osobiście dawałem sobie radę Riven z Teemo oraz - grając oczywiście nieco defensywnie - Kayle.

Ponieważ wchodzi mi to w nawyk to sprowokuję kolejną dyskusję. Co sądzicie o Malzaharze jak również o Liandrys Torment na nim? Ja sam przyznam, że to jak dla mnie najprzyjemniejszy mider a istną rewolucją dla mnie było przeczytanie jednego zdania na jego temat w poradniku kogoś tam, pamięć zawodzi. Te zdanie to - NIE używaj ulti chyba, że konieczne.

Jeden z najlepszych przedmiotów dla niego. A ulti jak najbardziej używaj tylko w sytuacji gdy jesteś pewien, że nikt ci go nie przerwie. Z Tormentem i np. WotA diała bardzo ładnie. Nie dość, że zadaje bardzo duże obrażenia to jeszcze się leczysz. Ulti jest dobre np. podczas ganku albo gonienia kogoś. Czyli w sytuacjach gdy robi się 2 vs 1. W 1 vs 1 też jest bardzo fajne.

Dash z E jest żaden, ten "speed" czy jak to tam ktos chce nazywać to cos z Q to także nic. Ma DMG, wystarczy jej nie dopuścic po siebie. Widzisz, ja akurat zawsze biore chomika na nią, i nigdy nie przegrałem ;)

Co do Kayle to polecam budować Nashora po zerkach a potem jak najszybszy rush rabadona. Rageblade i Hextech IMO za mało dają, rabadon za mocno owni ;)

Riven jest mocnym championem ale to chyba kolejny caster AD pokroju pantheona. AA to Ty używasz albo dla pasywki albo jak wszystko inne jest na cd :P Wg championselect najlepsze kontry to Olaf i Garen.

Garen będzie zdecydowanie dobry na riven przez silence. Bez skili riven nic nie zrobi. A do olafa to nie wiem co może za bardzo czemu to contra. Może przez topór?

Edited by lunatyx

Wydaje mi się, że Olaf jest w stanie wygrywać duele z Riven. Jego E zadaje od Ch i ciut ciut true dmg.

Poza tym nie zapominajmy, że kontra nie znaczy "przejadę po niej jak buldożer lol" a np fakt, że nie dasz się jej nachapać jak głupiej. Np kontrą na Singeda jest Kayle - Singed wygrał linię jak nie dał więcej niż 1 killa Kayle i nie stracił do 20 min wieży. O zabiciu jej w pojedynkę może sobie pomarzyć.

@czarnydar37

Polecam Ci ją, mocny champion, aa ona używa razem z pasywem po użyciu któregokolwiek skilla, nie tylko Q.

@BcSeed

Yorick mocno gniecie Riven na początku, ale jak szybko nie zniszczy jej turreta, to już będzie miał lipę. 10-11 lvl Riven już sobie zje Yoricka.

@aliven

Nie mam Pantheona ale z tego co grałem nim jak był w rotacji, czy jak ktoś inny nim grał to on nie jest AD casterem jak Riven, ona używa aa po każdym użyciu skilla. Nie wiem jak Ty nią grasz, że masz "wszystko inne" na cd.

Z tym, że Garen ją kontruje się nie zgodzę, oczywiście silence na Riven i ona ma nieciekawie, ale tu bardziej chodzi o skilla i znajomość postaci zarówno Riven jak i Garena przez obu graczy.

Chociażby grając Riven, dobrze wiedzieć o Garenie, że jego pasyw ma te 9 sekund cd, pilnować tylko, żeby miał go jaknajmniej włączonego i Garen ma lipę, druga sprawa to to, że ulti Garen zadaje MAG DMG tym większe im mniej hp ma przeciwnik i nie modyfikowane przez AP, czyli nie kupować na niego więcej hp, a raczej magic resist, tutaj bardzo dobrze sprawdza się Hexdrinker (wiele razy miałem taką sytuację Garen sobie myśli : "ult i mam killa ;D" a tu lipa, Riven żyje a Garen "ocb !?" także znajomość postaci i przedmiotów tutaj wygrywa), później ulepszony w MoM.

Co do Riven vs Olaf, to toporek Olafa ona bardzo łatwo ominie, true dmg z E sobie zablokuje tarczą, ten jego lifesteal z W może troszkę denerwować, ale tutaj plusem Riven jest brak many, a Olafowi się kiedyś skończy.

Bardziej niż Yorick to jednak będzie denerwował ją Pantheon, ta tarcza co chwilę co pozwala mu po kupieniu trochę hp (np. Phage) na bezpieczny tower dive, z pomocą junglera to Riven ma jeszcze gorszą sytuację, no i spamowanie z dzidy.

Edited by xXxKWASNYxXx

Obecnie Olaf nie jest w stanie wiele wygrać, trzeci najniższy win rate w grze (41%).

W grze Riven chodzi o to, żeby wykorzystać jest masywny damage ok. 3/4 poziomu. Wtedy ranged topy, jak Vlad, Kayle, Elise zostaną zniszczeni, bo nie będą jeszcze zbyt silni. To o autoatakowaniu co tam napisałem to oczywiście nonsens, chodziło mi chyba o to, żeby pamiętać o autoatakach między umiejętnościami (pasyw).

Właśnie sobie pyknąłem normala 5v5 full premade.

Przeciwnicy nie mieli jungli, byłem na topie Riven vs Garen + Nunu.

Zmiotłem ich obu bez większych trudności. Pozostali przeciwnicy także niewiele prezentowali, więc postanowaiłem trochę przytrollować - kupiłem na Riven Zhonye, potem Rabadona. Koniec gry miałem staty 10-1-10. Te 2 itemki + Baron dało 364 AP, przeciwna Lux miała 401 AP. Dodam, że Riven nie ma z niczego AP przeliczników.

ulti Garen zadaje MAG DMG tym większe im mniej hp ma przeciwnik i nie modyfikowane przez AP, czyli nie kupować na niego więcej hp, a raczej magic resist, tutaj bardzo dobrze sprawdza się Hexdrinker (wiele razy miałem taką sytuację Garen sobie myśli : "ult i mam killa ;D" a tu lipa, Riven żyje a Garen "ocb !?" także znajomość postaci i przedmiotów tutaj wygrywa), później ulepszony w MoM.

Toś teraz dał do pieca i przy okazji popisał się "znajomością postaci". Garen z 3 skilli 2 skilli zadaje PHYSICAL dmg, jego główną bronią jest judgment, który zadaje (niespodzianka) PHYSICAL dmg, a ty radzisz kupować przeciw niemu m-res z powodu jednej umiejętności, którą ma dostępną co 160-80sec? Ludzie jedna prośba: zanim coś tu napiszecie pomyślcie! Garena kontruje armour, ciągły poke, duży zasięg, do pewnego stopnia również hp.

@Patjak zanim przyjdzie tu jakiś moderator ja się w niego pobawię a co! Forum to nie chat, więc jeśli nie rozbudujesz swojego posta, zapewne zostanie on skasowany, dodatkowo jeżeli popełnisz recydywę, możesz dostać ostrzeżenie a nawet bana.

Edited by glorfindel3

A gdzie napisałem że jest inaczej? Jego ulti to tylko jeden skill z dużym CD, który odpalamy gdy pozostałe umiejętności (zadające obrażenia FIZYCZNE) ochlaną 4/5 albo i więcej hp przeciwnika. Kupowanie m-res przeciw Garenowi, ma taki sam sens jak kupowanie m-res na Pantheona czy GP.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...