Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

@kyuu1

Akali miałaby coś do powiedzenia w tej kwestii. Ba, jest nawet taki jeden gracz, któremu jak pozwolono grać na topie akali to wycarowywał dowolną grę z dowolnym setupem.

Where is your god now? :P

@TheDunkMaster - zgadzam się w 100%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP to jak mi to wyjaśnisz ze wickd (którego ulubioną postacią jest Irelia i gra nią na pewno lepiej niż wszyscy z tej strony) gdy widzi kontrę na Irelię automatycznie sobie ją odpuszcza? Irelia jak każdy champ ma swoje kontry i ma ich sporo i są one skuteczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mainowanie postaci

Jak dla mnie dobrze sobie znaleźć po jedną postać na daną pozycję i naprawdę dobrze ją opanować. Znać wszystkie numery, jakie można nią wykręcić, wyczuwać wszystkie skille, umieć robić buildy i dostosowywać się do sytuacji. Sęk w tym, że ja przez "mainowanie" nie rozumiem "gram TYLKO tą postacią", a "opanowałem tą postać". Wtedy nawet jak ktoś cię skontruje, to cały czas możesz do pewnego stopnia walczyć lub choć nie przegrać (za bardzo). Ciągle jednak warto mieć jakieś zamienniki na wypadek bana czy konkretnej kompozycji drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tej grze już chyba rok temu słyszałem, ostatnio też ten topic śledziłem wczoraj grę ściągnąłem i widzę, że jest trudna i skomplikowanai ta mnogość różnych ustawień jest świetna ale też powoduje, że długo trzeba się uczyć tego wszystkiego.

Dla was to łatwe ale dla mnie trudne (przynajmniej narazie), czasu też dużo nie mam żeby grać bo praca i dziecko w domu więc zanim do rankedów dojdzie to trochę minie (plus się jeszcze trzeba będzie w końcu odważyć).

Coraz bardziej się skłaniam na Annie na 99% ją kupię (wiem, że głupio argumentuję ale mnie anniebot rozwalił w 1,5 sekundy zadając ponad 1,5k obrażeń to chyba coś :P)

Teraz grałem tym czasowo darmowym amumu i nawet fajnie się nim gra nawet sobie w dżungli siedziałem :P (ded na wilkach od razu to niezłe noobowstwo nie?) ale właśnie dlatego gram z AI, żeby się poduczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam 18lvl na lolu i już przymierzam się do kupna runek od 20lvla. Do tej pory nazbierałem 6000PZ, czy za taką sumę da sie uzbierać coś dobrego? Jeżeli nie to ile jeszcze muszę dozbierać i czy jest coś o czym powinienem wiedzieć w sprawie tych run? :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam 18lvl na lolu i już przymierzam się do kupna runek od 20lvla. Do tej pory nazbierałem 6000PZ, czy za taką sumę da sie uzbierać coś dobrego? Jeżeli nie to ile jeszcze muszę dozbierać i czy jest coś o czym powinienem wiedzieć w sprawie tych run? chytry_prosty.gif

Zależy. Robisz postać pod tanka, ap, czy ad? A może uniwersalną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno ważne uniwersalne runki to mres/lvl na niebieskich i armor flat na żółtych. reszta jest zależna od postaci. na większość ad będą to jakieś flat ad quinty i armor pen czerwone, za to na ap flat ap quinty i magic penetration żółte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mainowanie postaci, to raczej nie powinno się wybierać postaci popularnych, tylko rzadko grane, albo eksperymentalne, na które ludzie nie będą potrafili grać. Ja np. gram Kayle na midzie i rzadko zdarza mi się przegrać z mojej winy, a wycarryować tym mecz bardzo łatwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayle w sezonie 2 grana była na topie, grał nią m.in Dyrus. Po IEM Katowice stała się strasznie popularna i nie jest już rzadko grana :P. Ale brawo dla Ciebie, że grałeś nią zanim wszyscy spostrzegli, że jest mocna.

Mój kumpel tak ma. Daawno temu mówił, że Lux jest 2Stronk i w ogóle. Potem co turniej nią grali. Jeszcze wcześniej ta sama sytuacja z Gragasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PostrachWsi

Na start masz 2 strony na runy, proponuje przygotować 1 zestaw dla ad postaci a 2gi dla ap.

Najbardziej uniwersalny zestaw dla ad to Czerwone-Arm.pen, Zółte-Flat Arm, Niebieskie-M.res per LvL, Duże-Flat AD

łączny koszt 6970IP (uwzględniłem to że na 20 poziomie nie wszystkie miejsca na runy masz odblokowane, na 30 lvl całkowity koszt to10455)

Dla postaci ap proponuje Czerwone-Magic pen, Żółte-Flat Arm, Niebieskie-AP per LvL, Duże-Flat AP

Łączny koszt 8200 na 20 lvl 12300 na 30 lvl.

Dodatkowa strona na runy kosztuje 6300IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aliven

Nie przypominam sobie żeby którakolwiek z tych postaci była "shitem" faktycznie Urgot jest dość rzadko spotykany ale reszta od początku jak została wypuszczona (poza gragsem) była pickowana raczej po turniejach zmienia się postrzeganie postaci w konkretnych ramach jednego zastosowania tu patrz fiddle jungle a nie np. fiddle mid jako cp na anivke (np.).

@runy

uniwersalne runy to zło.

imho armor i m res per lvl + osobne quinty i marki pod ap/ad/supp na start

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych postaci była Shitem przez duże S w oczach graczy bo topka nimi nie grała. Wybacz, tak działa community lola. Czym gra topka tym gra reszta świata. Nawet jak topka postanowiłaby trollować zaraz by się namnożyło "strategy guidów" opisujących ze szczegółami geniusz graczy z topki.

EDIT: Jeżeli Twój przeciwnik nie ma stuna/podrzutu/silenca/odrzucenia to śmiało możesz brać Fiddla. Wszamasz go na surowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond się wzoruje na topce topki, najlepszym budowniczym i strategu świata, sivie hd -

swoją drogą ciekawe, że musiał zagrać akurat ze skinem northern storm ^^

@runy

na ap postaci flat armor to nonsens XD żółte totalnie powinny być hp/per level.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mainowanie postaci jest dobre, ale na normalach, żeby wytrenować daną postać. Na rankedach, trzeba być uniwersalnym. Bo w przypadku ostatniego picka trzeba wziąć to co drużyna potrzebuje. A mam takie pytanie, znacie jakąś stronę gdzie streamuje Alex Ich, jeśli wogóle streamuje. Jednak, jest to jeden z lepszych graczy mida, więc chętnie bym go pooglądał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast ostatnio przekonałem się do Udyra. Po jego przecenie w końcu zdecydowałem się na zakup i nie są to pieniądze wyrzucone w błoto ponieważ gra się nim dość przyjemnie. Mam pytanie jakie polecacie Buildy na niego ?

Sam po mniej więcej 3-4 grach zacząłem grać w następujący sposób. Zaczynam z Maczetą i potionami. Maksuje styl żółwia a następnie Styl niedźwiedzia. Dlaczego tak ? Styl żółwia zapewnia doskonały sustine i można siedzieć w jungle i farmić nie tracąc czasu na zbędne recall'e. W dodatku pozwala częściej gangować. Wyobraźmy sobie : Wykonałeś gang , ledwo co udało ci się przeżyć ( uratowała cię duża tarcza ) następnie wracasz do jungle i po 2-3 campach masz ponownie ponad połowę hp. Styl niedźwiedzia potęguje siłę gangów oraz pomaga w counterjungle - jeśli zostaniesz wykryty i tak dość łatwo możesz uciec z opałów. Dlaczego nie maksuje Q lub R ? Ponieważ sama pasywka zapewnia dość wysoką prędkość ataku i pozwala w przyzwoitym czasie czyścić obozy.

Co do runek to standardowy Bruiser : Glify na MagicResists per lvl , seal na armory , znaki na armor penetracja oraz esencje na attack.

Itemy buduje sytuacyjnie ale zazwyczaj:

- buty na magic resists

- trinity force

- frozen heart

- wit's end

- spirit visage

- warmong

Co myślicie ?

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uch powiem Ci, że Udyr to mój niespełniony champion. Mimo usilnych prób, z 10 poradników przeczytanych do niego, nigdy nie udało mi się nim zagrać na większym poziomie niż przyzwoity. Zarówno w jungli jak i na linii. Nie wiem nawet dlaczego, champ nie jest skomplikowany, w jungli wręcz łopatologicznie prosty w obsłudze tongue_prosty.gif

Po pierwsze musisz się zdecydować czy grać Feniks udyrem czy Tygrysem, czy też połączyć oba te w jedno. To są kompletnie 3 różne buildy i np dla Feniksa trinity jest średnio opłacalne. Ganki udyra to też nic specjalnego bo musisz dobiec do przeciwnika, żadnych slowów, dashów, czy czegokolwiek poza + do mvm speeda nie masz. Stun też jest krótki IMO.

Ale graj jak Ci pasuję smile_prosty.gif Widziałem nie raz dawnymi czasy jak Udyry ciągnęły gry i zamieniały porażkę w zwycięstwo. Tutaj masz najbardziej aktualny chyba poradnik do niego w jungli, nie wiem czy jest dobry, nie gram Udyrem od wieków - http://www.solomid.net/guides.php?g=30605-ahtembraz-udyr-build-guide

Z innej beczki. Często u Was banuję się Blitza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@runy

Poczekaj aż będziesz miał do kupienia runy tier 3 i dopiero wtedy kupuj. Strony na runy to inna sprawa. Ja mam jedną z czerwonymi ad wymiennie na armor penetration (płaskie), fioletowe na ad, żółte na armor (obie płaskie) i niebieskie na magic resist/level. Na drugiej tonie mam czerwone na magic penetration, żółte na regenerację many, filetowe i niebieskie ap (wszystko płaskie). Tej strony używam dla casterów z maną jak Lux czy Gragas. Do postaci typu Ruble, Katarina czy Vladimir (choć jego akurat nie mam) mam osobną stronę run i w niej zmieniam żółte z regeneracji many na armor. Bo co mi po mana regen. na tych postaciach. Tobie też polecam zrobić coś takiego jeśli chcesz grać tymi postaciami oraz jakieś osobne masteries do nich. Mam jeszcze specjalną stronę dla Akali i junglerską, ale te są opcjonalne. Na początku możesz junglować używając tej pierwszej strony z runami ad i armor. Na junglerskiej mam fioletowe na move speed i niebieskie attack speed żeby szybciej czyścić campy z autotaku. Planuję kupić jakąś specjalnie dla supportów z przyrostem złota i czymś jeszcze. Nie zdecydowałem jeszcze jak to będzie wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...