Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

No ja zaczalem pogrywac Anivia, bo uwazalem ja za moj najgorszy zakup:P I juz mi nia idzie calkiem-calkiem, aczkolwiek gram troche noobowsko bo zeby cokolwiek ugrac musze:

1) kupic regeneracje many z generatorem kasy

2) specjalizacje mam ustawione na maksymalna predkosc

3) kupuje buty szybkosci

Poprostu jej powolnosc jest dla mnie przeszkoda nie do przeskoczenia

Jedno pytanko, wiadomo juz czy bedzie reset elo po sezonie? Mam nadzieje ze tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aiden, dzięki za linka, zaraz oblookam. Polecam Eve na midzie. Sam na midzie nie gram, ale to co niektórzy wyczyniają tym assassinem to bajka. Niewidzialność + burst + mózg = zabójcza kombinacja.

Reset będzie na pewno, lecz nie wiadomo jak będzie wyglądał. Przypuszczalnie będzie to soft reset, tak jak po sezonie 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hard reset to obniżenie rankingu ELO każdego gracza do 1200. W 3 sezonie każdy startowałby z tej samej pozycji.

Soft reset polega na tym, że ranking każdego gracza zostaje obniżony do pewnej granicy. Działanie to ma na celu uniknięcie sytuacji, gdy gracze lepsi po resecie grają razem ze słabszymi. Dokładne przedziały nie są znane. Przypuszczalnie może to wyglądać tak:

znajdujesz się w przedziale 1100 - 1300 = po resecie masz 1200.

znajdujesz się w przedziale 1301 - 1500 = po resecie masz 1300.

1501-1700 = masz 1400 itd...

Jednak dokładnych danych RIOT nie podał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotacja

Wygląda to całkiem ciekawie. W zasadzie interesuje mnie tylko Nautilius, ale może i kogoś innego się sprawdzi.

@ZymDeQuad

Nasus to trudna postać ze względu na stackowanie jej Q. Musisz umieć dobrze last hitować. W dodatku w early i mid game ssie on niemiłosiernie. W late jest za to maszyną do zabijania. Imo jest dużo lepszych champów.

@makemebad

Nocturne i Shyvana byli jakoś w wakacje, od siebie powiem, że oba champy są warte zakupu.

@ELO

Wiecie kiedy jest dokładny koniec sezonu? Brakuje mi 40 punktów do wyższej rangi.

@Easter Eggi w LoL'u

*Na Prima Aprilis miał wyjść walenio/orko podobny champ, choć nigdy się nie pojawił, to jego duch czasem pojawia się w jungli.

*Akali pielęgniarka i Shen lekarz mają ze sobą wspólną odzywkę.

*Jeden ze skinów dla Leony ponoć dodaje jej jakiś bonus, gdy ta siedzi w krzakach.

A jakie wy znacie? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@womis

W ogóle proponuję zajrzeć na ten kanał na YT, facet wrzuca tam filmiki pokazujące, do czego nawiązują tańce poszczególnych czempionów. Niektóre są dość zaskakujące smile_prosty.gif

Nigdy nie myślałem, że aż tyle nawiązań można znaleźć w tańcu :D fajnie, że riot umieszcza tyle nawiązań w LoLu.

Nie zauważyłem, że Ezreal tańczy jak Haruhi, chociaż Volibeara nikt nie przebije :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie miałem pojęcia, że taniec każdej postaci ma gdzieś swój "żywy" pierwowzór :) No cóż, grając nawet przeszło 2 lata, człowiek codziennie dowiaduje się nowych, zaskakujących rzeczy.

BTW Już tylko 1,5 tygodnia do mistrzostw świata!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sposób - polecam granie w jungli.

yhm... gdzie na niższym elo ludzie nie potrafią dać dobrego pula, nie potrafią dobrze przygotować się do ganga. Najłatwiej jest się wybić midem - farmiąc i roamując na bot/top'a. To jest najprostrza droga do wybicia się. FLord nawet stwierdził, że gdyby grał na innej lini to nie wbiłby 3k elo. Również grając AD mamy duży wpływ na rozgrywkę - tak naprawdę wystarczy to, że nasi offtankowie + sup nas obronią w tfie i tyle..

btw jeżeli ktoś nie widział:

Epic xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj to stwierdzenie:

yhm... gdzie na niższym elo ludzie nie potrafią dać dobrego pula, nie potrafią dobrze przygotować się do ganga.

do podanego później:

tak naprawdę wystarczy to, że nasi offtankowie + sup nas obronią w tfie i tyle..

Ludzie, którzy nie potrafią wykonać tak elementarnej czynności jak pull, z pewnością wiedzą, że w teamfighcie należy chronić swojego ad carry... A co do samej idei wybijania się ad carry; jest to rodzaj postaci, która pazurek pokazuje dopiero w late gamie, gdy zdobędzie odpowiednie itemy. Do tego czasu przeciwne linie mogą niestety znacznie przybrać na sile. Nie twierdzę tym samym, że gra jest z góry stracona, bo wiem, że los beznadziejnej gry można odwrócić i przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

Nie wierzę, że na 1200 elo ludzie nie potrafią pulnąć ci buffa. Rozumiem jakieś elohell 500, gdzie nie dociera nawet światło, ale powyżej średniej (gdzie średnie elo wszystkich graczy wynosi ok. 1100) należy oczekiwać już posiadanie jakiegoś pierwiastka inteligencji u swoich sprzymierzeńców.

To prawda, ogarnięty mider jest w stanie poprowadzić swój team do zwycięstwa, lecz ja sam opisuję własną drogę przez zawiłe ścieżki gier rankingowych na przykładzie grania junglerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad carry to rodzaj postaci, który pazurek pokazuje dopiero w late gamie, gdy zdobędzie odpowiednie itemy.

kupa prawda, bo sila ezreala, corkiego i gravesa lezy w early i midgame. gdyby wszystkim chodzilo o late game, graloby sie tristana, caitlyn kogiem i vayne nonstop.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sposób - polecam granie w jungli.

yhm... gdzie na niższym elo ludzie nie potrafią dać dobrego pula, nie potrafią dobrze przygotować się do ganga. Najłatwiej jest się wybić midem - farmiąc i roamując na bot/top'a. To jest najprostrza droga do wybicia się. FLord nawet stwierdził, że gdyby grał na innej lini to nie wbiłby 3k elo. Również grając AD mamy duży wpływ na rozgrywkę - tak naprawdę wystarczy to, że nasi offtankowie + sup nas obronią w tfie i tyle..

Padlem:D Sposob na wyjscie z tego elo? Szczescie albo takie umiejetnosci, ze sam wygrywasz gre. Na 1200 ani granie jungli, ani mida nie daje Ci jakis relatywnie wiekszych szans na wygrana. Bo co zrobic, jak miazdzysz Gragasa na midzie, a raz po raz przychodzi jungler w jabardziej "odpowiednim" momencie i daje mu free kille? To samo jest z kazda linia. Bolaczka junglerow poza zwalaniem winy na niego? Brak inicjajci, kazda linia czeka az pierwszy sie wbijesz z gankiem, a oni dopiro wtedy za toba pojda. granie AD? Sorry ale na 1200 jak nie masz kumpli w teami to nikt Cie nie obroni przed focusem.

Takze mowie, albo jestes pro i dasz rade wygrac sam, albo nie i gnijesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy nie potrafią wykonać tak elementarnej czynności jak pull, z pewnością wiedzą, że w teamfighcie należy chronić swojego ad carry. A co do samej idei wybijania się ad carry; jest to rodzaj postaci, która pazurek pokazuje dopiero w late gamie, gdy zdobędzie odpowiednie itemy. Do tego czasu przeciwne linie mogą niestety znacznie przybrać na sile. Nie twierdzę tym samym, że gra jest z góry stracona, bo wiem, że los beznadziejnej gry można odwrócić i przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę.

Wybijałem kilka kont kumpli z poziomu 800/900 do 1300-1400 i powiem Ci tak, jak im się podlinkuje main acc, zobaczą że ogarniasz i tłumaczysz im co mają robić to uwierz, że 90% ludzi będzie Cie słuchać i dadzą się poprowadzić do zwycięstwa. Jak im się napisze aby Cie chronili bo masz 5 kili sporo farmy i robisz największy dmg to to zrobią. Wystarczy z ludźmi rozmawiać i się dogadać, pisać timingi, podpowiadać - to naprawdę zaprocentuje w grze.

Sry.. ale jak się gra z myślą "eh siedzę na 1200, kur.. przegrywam przez debili jak tu wyjść? Przecież mam troli i afkerów ciągle grze.. Ah nie mam szczęścia" i nie potrafi przeanalizować gry oraz ulepszyć swoich umiejętności, to tak dalej można zwalać winę na innych.

Do wybicia się z Elo H są potrzebne dwie rzeczy:

1) skill

2) mózg

PS

Owe zabiegi nie działają w przypadku kiedy w teamie mamy graczy

a) z Rosji... z 90% się po prostu nie dogadasz (chyba, że są z Moskwy albo z Petersburga i umieją posługiwać się angielskim)

b) z Francji - gracze dla których surrender to coś, z czego są zawsze dumni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, święta prawda, tak samo można napisać, by zapodali mocnego pulla, by przygotowali się, bo zaraz gankujesz mida czy też dlatego, że za minutę respi się drake.

Należy wziąć całą odpowiedzialność i ciężar gry na siebie. Większość gier zależy w głównej mierze właśnie od ciebie. Powinno się bardziej dostrzegać swoje błędy, a następnie je eliminować, niż próbować nawracać towarzyszy. Skup się na własnej grze, a zobaczysz, że elo samo będzie rosło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie, nie można. Tylko 5vs5 i chyba Dominion.

Właśnie zagrałem pierwszy mecz Nautilusem. Graliśmy 4vs5, ale po prostu zowniliśmy przeciwników. 7/4/20 w pierwszym meczu - not bad. :D Ogólnie lvl 1-3 to katorga, ale potem gank=kill. Champem z tak silnym CC jeszcze nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@womis Taa jasne, o ile nikt Cię nie zje na początku, bo potem jesteś obiadem dla wrogów, Annie ma też ciężka przypadek "im dalej w las tym gorzej" :/, na linii kosi, w TF bez boskiego demage, żeby móc zabić kogoś z samego W lub R jesteśmy mało przydatni(no chyba, że mamy te boskie obrażenia i stuna, to możemy wszystkich zestunować i załatwić miśkiem)

Poprosiłbym o jakiś dobry poradnik do Singeda i Nautiego(co do tego drugiego to build na solo topa ;-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annie jest jedyną z tzw. postaci "easy to play, hard to master". Niesamowity burst, łatwa farma, aoe stun oraz prostota grania czyni z niej dobry wybór na mid lane.

Hard to master? Przecież Annie to jeden z największych facerolli wśród casterów. Gra nią opiera się na naładowaniu stuna i walnięciem miśka w jak największe skupisko przeciwników. Potem dorzucasz tylko resztę spelli i tak oto w magiczny sposób wygrałeś TF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...