Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Moim zdaniem ten buff Cho nie będzie przegięty. Sprawi grę Cho ciekawszą, a przy okazji gracze będą mieli większą ochotę, żeby mieć cały czas te stacki Feasta, więc może rotacyjni gracze nie będą tak słabo grać. Ten patch dla Cho będzie bardzo pozytywny, w końcu może stanie się popularniejszy, bo postać fajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlecast Cho będzie kosztował 975 RP, a przynajmniej tyle na PBE jest wart. Na pierwszych lvl'ach jest on tak śmiesznie malutki co wydaje mi się nie było zamierzone przez Riot.

@smartcast

Ja używam tego tylko na Ryzie albo Anni, którymi gram bardzo rzadko oraz na summoner spellu, który mam pod literą D, czyli zwykle smite (ile razy nie mogłem tego użyć bo musiałem kliknąć 2 razy i ktoś mi kradł buffy) /ignite/exhaust.

@up

Lux mimo buffów trochę odstaje od reszty AP carry w late. I ma 424 hp na start dzięki czemu większość randomów zaczyna z doran ringiem x.x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie buff jest, to fix, tak powinno być od zawsze...

a czy jest jakiś sposób żeby poprzełączać smartcasty szybko? żebym nie musiał przed każdym meczem ustawiać, tylko mógł włączyć/wyłączyć? bo na shift+klawisz na pewno grać nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwie, czemu tak mało ludzi na randomach Lux gra. Toć lazor idealny do dobijania i ks ^_^

Bo ma za duże cooldowny, przez co po zużyciu skill w TFie przez spory czas jest useless. Meta z sustain dmg ją wyparła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże CD mówisz... z Morello i buffem golema wcale tak tego nie czuć, a zawsze można przecież budować drugiego morello, ząb nashora albo kupić Ioańskie zamiast Obuwia Maga. Ja tam nie narzekam na cd 26 sekund na ulti, zwłaszcza, że ma olbrzymi zasięg i obrażenia ~900 w late game (i to nawet nie przy pełnym buildzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże CD mówisz... z Morello i buffem golema wcale tak tego nie czuć, a zawsze można przecież budować drugiego morello, ząb nashora albo kupić Ioańskie zamiast Obuwia Maga. Ja tam nie narzekam na cd 26 sekund na ulti, zwłaszcza, że ma olbrzymi zasięg i obrażenia ~900 w late game (i to nawet nie przy pełnym buildzie).

Po kiego ci Nashor na Lux? To nie Kayle, Teemo...

Żeby Lux była bardziej użyteczna w tfach, by musiała zbudować max CDR lub DFG i ciągle campić blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz nudna rotacja. Przewidywany tydzień: Zlot Karthusów.

Caitlyn jak Graves, co chwile w rotacji, Alistar też dopiero co był. Jak i np. Sejuani. Riot nie stara się w tej kwestii i rzuca co chwile tych samych championów. Szkoda, trzeba czekać na następny tydzień, może Leonę dadzą. :D

PS: Szukam kogoś, kto chciałby dzisiaj pograć ze mną i z moimi znajomymi. Serwer west, piszcie na PW. :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@larres

Nie mówię że JA składam Ząb, tylko mówię, że ktoś sobie może złożyć, jak mu cd nie pasują. Ja osobiście robię taki build:

Start butki + 3 potki; Rabbadon, Obuwie Maga, Morello, Kostur Pustki, Klepsydra i Różdżka Wieków (prawie nigdy mi się buildu nie udaje skończyć, ale co tam). Już przy Void Staff mam ~360 AP, przy Klepsydrze będzie prawie 500, a w praktyce - niemal double dmg z ulti.Kombinowałem, czy by zamiast RoA nie dać drugiego Rabbadona, ale nawet w late game go nie złożę, bo żeby mieć te 18k na uzbierane, trzeba wymiatać, a Lux w 1vs1 za dużo szans nie ma na niższych poziomach, a potem wiadomo - tf)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po pierwsze, rod of ages (czy tam Różdżka Wieków) powinna być składana w przedziale minutowym 10-30, gdyż rzadko się zdarza, aby gra trwała więcej niż 45 minut.

Po drugie, nie powinno się składać więcej niż jednego rabadona mimo, że daje dużo AP to pasyw liczy się tylko raz przez co można kupić inny item.

Po trzecie i podobne co wyżej, nigdy, ale to nigdy nie składać 2 Morello, bo jest do zwyczajnie strata kasy.

To teraz może podam jak ja składam Lux

-butki: jeżeli dostajemy blue to bierzemy sorci/merce, jeżeli mają dużo CC to merce, a jeżeli dobrze nam idzie to sorci/ionianki

-sheen/chalice

-rabadon

-kończymy lich bane/athene

-klepsydra

-kończymy to czego nie wzięliśmy wcześniej

-ostatni item do wyboru: abyssal/void staff/rylai/dfg

Tylko z pierwszymi 5 itemami, które kosztują 14k golda (biorąc pod uwage, że lux świetnie farmi jest to mało) mamy (bez run): 590 ap, 130 armora, 100mresa, 1700 hp i many, 414ms, 34% cdr (bez blue/elixira).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem, czy by zamiast RoA nie dać drugiego Rabbadona

omg

Po cholerę ci dwie rabadony, skoro pasywy się nie stackują? Zamiast Morello, już dużo lepiej złóż DFG -> większy burst, cdr.

Imo nie ma sensu składać RoA, bo jak masz padnąć, to i tak padniesz, zresztą nie potrzebne ci survi (zresztą, jak gołe ok. 600 hp można nazwać survi, w late 1-2 aa ad carry), bo twoje spelle mają duży zasięg. Co innego taki Singed czy Ryze.

Zamiast RoA lepiej złożyć Wotę dla sv albo Lich Bane dla zwiększenia dmg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raxen

Po kiego grzyba ci Rylai na Lux? Klatka z Q unieruchamia całkowicie więc nie wiem po co jej do tego spowolnienie, tarcza nie zadaje obrażeń, kulka pod E i tak spowalnia a ulti ma dobijać. Już lepej to RoA zbudować.

Bardzo mi się podoba ta rotacja i wysyp Karthusów - biorę wspomnianą Lux i mam free IP. Ewentualnie Akali. Rzucę zasłonę i może mnie sobie bombardować na ślepo. Ostatnim razem coś takiego przyniosło mi staty 24/1. Ten 1 zgon był przez moją zbytnią brawurę i dało się go uniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę spuścić z tonu, zanim sytuacja się pogorszy i moderatorzy będą musieli was uspokajać.

Nie ma z czego- spokój był i jest...tylko "mondrości" więcej niż argumentów... Ale na prawdę spoko- sprawa wygląda na wyjaśnioną.

a czy jest jakiś sposób żeby przełączać smartcasty szybko? żebym nie musiał przed każdym meczem ustawiać, tylko mógł włączyć/wyłączyć? bo na shift+klawisz na pewno grać nie będę.

Podpisujęsię pod tym pytaniem- sam na PBE próbuję okiełznać te smartcasty, ciężko jak dla mnie... A wkurzające jest przestawianie, czy resetowanie ustawień... Co do Cho- to ktoś gdzieś pisał, że ten screen ze zmianami zasięgowymi uto była propozycja jakiegoś gracza... Raczej tego nie wprowadzą. Ostatnio jednak trochę plotek narosło- jedni wspominali o wprowadzeniu efektów pogodowych na SR (deszcz,pioruny), inni o nagrodach za drugi sezon ( skórki do Poppy, Wukonga i jeszcze kogoś tam...)... Jakby w ciągu dwóch najbliższych patchów wprowadzili najnowszą mapkę do matchmakingu w opcji All Random, byłbym prze szczęśliwy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu gdzieś Kruzd?

Coraz więcej widzę Akali na TT, w early bez problemu rozwalała mnie nawet po nabyciu butów i Wit's End (Cho'gath, btw Battlecast wieje mi Holywoodem i Mechagodzillą, Gentleman lepszy, o wiele), ładnie snowballuje, trafiła do tier 2 Elementza na soloq, to też może do niej wrócę. Zaleca się kombinowanie z buildem? Dotąd budowałem się raczej HG, buty, Rylai, RD/LB (staram się kupić oba). Mam nadzieję, że to nie były jej ostatnie bufy. ^^

@laress

Kapelusze w dużej części stackują się. 140 AP piechotą nie chodzi i nie spada z nieba. Gdy nie potrzeba przedmiotów z utility, drugi RD to bardzo dobry wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na TT trochę ciężko coś zdziałać grając Akali. Ja osobiście nie widzę miejsca dla niej w teamie. Dla magic damage jest wiele bardziej przydatnych picków.

Obecnie prawdziwą bestia na mapie 3v3 jest Nunu. Support/Jungler praktycznie bez wad. Szybkie czyszczenie campów, niesamowity steryd dla naszego ad carry i slow niszczący wszystko co jest przez attack speed boostowane jak Jax czy Irelcia. No i dodatkowo trollowanie śmiechem Nunu Bota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laress

Kapelusze w dużej części stackują się. 140 AP piechotą nie chodzi i nie spada z nieba. Gdy nie potrzeba przedmiotów z utility, drugi RD to bardzo dobry wybór.

Błagam, przestańcie gadać głupoty, bo ktoś inny nie myślący logicznie posłucha. Drugi RD jest kompletnie bezsensu. Jest Zhonya(OP active, survi i sporo AP), jest Void(to 40% penetracji często zwiększa dmg bardziej niz dodatkowe 100 AP) , Abyssal(survi, AP, przydatna aura), WotA(80 AP, spellvamp, bardzo przydatna aura), Lich bane(100% AP do nastepnego autoataku po użyciu skilla, survi, ap, movement speed), Rylai(CC nigdy za wiele, AP, survi), Deathfire(cdr, mocny active). I jeszcze cos sie znajdzie. Drugi RD NIGDY nie będzie mądrym zakupem. Nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem - gdy nie potrzeba więcej utility. Gdy masz tak zgrany team, że ten przykładowy Abyssal nie jest ci potrzebny, bo caster nawet ciebie nie dosięgnie. Drugi RD może być dobrym, ale sytuacyjnym wyborem, to nie jest głupota. Przy kupowaniu przedmiotów płaci się głównie za statystyki, więc złożenie drugiego RD daje takiego samego boosta do obrażeń jak złożenie pierwszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi RD nie może być dobrym wyborem, i owszem, to jest głupota. Nie ma sytuacji w której inny item z AP nie przydałby się bardziej- nawet jeśli chodzi o nieco większy dmg, są itemy które mogą zapewnić większy jego wzrost, a to przez redukowanie magic resista, a to przez magic penetration, CDR, pasywy i aktywy. Większe utlity czu survi - jego pozbycie się nie jest warte kupowania drugiego RD- to jest taka sama głupota jak stackowanie Infinity Edge na AD Carry! A jak już wspominasz o płaceniu- kupując drugiego RD płacisz 1140 golda za 20 AP. Lepiej kupić któryś z innych itemów, zyskać 80-100 AP(plus bonus z RD) i do tego sporo innych przydatnych statystyk i utility.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego kapelusza w ekwipunku: ja osobiście (też?) uważam to za idiotyzm...

Jeżeli mylę się w cenach, to mnie poprawcie, ale: jeżeli jakiś mag ma np. Sorcerer's Shoes, Rylai's Crystal Scepter, Rabadon's Deathcap, Rod of Ages i Void Staff to po co mu kolejny "Czepek" dający 140 AP za 3600 golda? Przykładowo Zhonya's Hourglass za 3100 golda da ci 40 AP mniej, ale za to: 50 armoru, dobry aktyw, a za zaoszczędzone 500 golda można kupić sobie miksturkę, która doda ci brakujące 40 AP ( taki build to tylko rozpatruje się przy lategame), czyli już jesteśmy na równi z drugim czepkiem... +10 % cd.red. i jeszcze ci zostanie $$$ więc możesz odpalić sobie np. miksturkę na hp, albo przy dodatkowym goldzie, zdobytym podczas gry odpalić oracle... Ja nie widzę sensu w podwójnych czepkach :S

BTW: http://na.leagueofle...ust-patch-notes Cieszy mnie ten patch: Nerfy Rumble'a, Yoricka i Xina najbardziej, zmiana u Eve baaaardzo ciekawa... no i RIOT pozmienia też na najnowszej mapce- Słit!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...