Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Poczytałem i z pewnością przydatne... ale nie dla mnie. Mam dopiero 13. lvl przywoływacza i większość miejsc na runy zablokowane, więc nie zda to egzaminu niestety (gościu sugerując taki build, pisał, żeby sobie konkretne itemy odpuścić, bo ich rolę spokojnie runy mogą udźwignąć, których ja długo mieć jeszcze nie będę). Nie ma może jakiegoś uniwersalnego niskopoziomowego buildu dla Lux i innych casterów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux buduj jak innego AP, tylko po pierwszym dużym itemie (Rabadonie) zbuduj jej jeszcze Lich Bane (dla auto-ataków). I już. Ja tak ją buduję od zawsze i się sprawdza świetnie. Oczywiście w late też czasem trzeba budować coś pod przeciwnika, ale to już sytuacyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mecz Zyrą 8/4/2 i przegrana przez drużynę. W TF gra się nią spoko. Ja robiłem na zmianę Q i E. Dwa Doublekille z czego jeden pośmiertny nie trafiłem pasywem ale chwast ładnie dobił. Zadaje spore obrażenia. Gra się nią spoko a nasiona dobrze kontrolują tłum, bo przeciwnik się spodziewa że będę w nie dawał Q i je obchodzi zazwyczaj. Jakimś cudem trafiłem raz całkowicie na ślepo w Ezreala i jakimś cudem padł a miał z 30%-40% życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem dwa mecze z Zyrą w zespole własnym i przeciwnika. I powiem szczerze po tym co zobaczyłem (Zyra AD? ocb?) nie czuję się do niej przekonany, niby fajna mechanika, niby wszystko ciekawie zrobione, ale w starciu z moim Viktorem została rozjechana, podobnie w kolejnym meczu nasza Ahri robiła z nią co chciała. Można to zapewne zwalić na świeżość bohaterki i czas niezbędny do jej opanowania, dlatego dla pewności z zakupem poczekam aż pojawi się w rotacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ocenię tego, jak ludzie grają Zyrą, bo to "żenuła". Sama w sobie postać ma na tyle przyjemną mechanikę, że gra nią to przyjemna odskocznia od np. Cassiopeiowego q+eeeee+q+eeeee+...=kill. Co mnie zdziwiło, w porównaniu z innymi AP midlanerami jej DMG w późnym late jest tragiczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawaim AD wojowniczkę, której historia będzie związana z Leoną (na arcie widać postać podobną do Leony w tle; ten witraż jakby. xD). I może okazać sie ciekawa. Ale zobaczymy w praniu jak to wyjdzie. Jeszcze z dwa tygodnie miną, zanim na PBE sie pojawi. W najlepszym wypadku tydzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyra jest maszynką do multi killi, taka moja opinia. spelle aoe, wielkie ulti, krzaki bijące co popadnie i zanim spojrzysz double. przybiegłem z połową życia na 3 gości na low na bocie, double, zabił mnie nocturne ze spell shieldem wybiegający i wbiegający do krzaków, dostał z pasywa, triple.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Leony, dziwię się, że tak mało ludzi nią gra. Albo ja na nią nie trafiam po prostu... Mi się świetnie nią supportuje. W sumie w innej roli jej nie próbowałem... A można? Chyba ma za mały damage na top. Natomiast Diana będzie jej wrogiem w lore zapewne. Na pewno będzie to czempion na górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyra nie ma dmg w late? Jak dla mnie właśnie na tym etapie gry robi najwięcej. Zwłaszcze jej skill pod E robi jak dla mnie najwięcej. Na dmg też nie narzekam (o ile mamy Rylai). Sadzonki spisują się dobrze, ulti dużo robi po 2 sekundach działania - nie żałuję wydanych 1.4 RP : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyra w late too stronk. Brak escape mechanism trochę boli, bo wystarczy, że jakiś offtank się do ciebie przyssa i masz pograne, ale można próbować się bić i coś ugrać przy odrobinie szczęście. AD Carry nawet nie ma co podchodzić do Zyry. Wystarczy że puści EQ i w międzyczasie rzuci parę sadzonek koło celu i 70% hp ma w plecy. Również nie żałuję kupna bundla smile_prosty.gif.

Leona jest dobra, aczkolwiek jako offtank ssie, bo ma przeliczniki tylko na ap. Może ktoś kiedyś wynajdzie solo top leonkę, wtedy byłaby viable w innych rolach a nie tylko supp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyra jest spoko. Grając po raz pierwszy przeciwko ludziom średnio ogarniałem(przeciwna Zyra była lepsza, ale o tyle dobrze że ich jungler był do kitu) , ale i tak było fajnie, wygraliśmy. Sadzonek nie powinno się ignorować, bo całkiem sporo potrafią zrobić. Snare i ulti- wiadomo, CC zawsze się przyda. A pasyw to taka nieco poręczniejsza wersja tego u Koga- skillshot jest jednak pewniejszy od biegnącej bomby,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD ale carry czy offtank?

Z carry polecam Ezreala. Gameplay nim daje chyba najwięcej funu ze wszystkich ad carry. Wcale nie taki słaby, jak go co niektórzy opisują.

Z offtanków polecam Olafa. Potrafi zgnieść większość solo topperów za sprawą high true dmg. Ma dystansowy harras, life steal na skillu, a także świetne ulti, które pozwala ci bezkarnie wbić się w przeciwników (oczywiście, jeśli jesteś na tyle wytrzymały). Jedyna bolączka to brak gap closera. Trzeba polegać na (nie)łaskę rzuconego toporka oraz na Frozen Mallecie, jak już do kogoś podejdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo dobrze Zyrę kontruje Ahri. Nie wiem, może mi się dwa razy pod rząd trafiły nieogary, ale łatwo szło w każdym etapie. A ulti zachowywałem na pewne wyskoczenie z jej ulti (później 2 użycie ulti i 3 już ofensywne).

Kupiłem też Trundle'a, podżunglowałem w jednym meczu - świetnie się nim gra, dobry do ganków. Nie wiem czemu tak rzadko go widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diana kolejnym offtankiem. Riot lubi ich coś za bardzo. Skillset ma interesujący, aczkolwiek troszku nie podoba mi się ulti, bo endless gap closer do przeciwników na których oddziałuje moonlight trochę podchodzi pod op.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z carry polecam Ezreala. Gameplay nim daje chyba najwięcej funu ze wszystkich ad carry. Wcale nie taki słaby, jak go co niektórzy opisują.

Ja bym polecił Tristanę. Jej skakanie z W po każdym killu bawi mnie nieustannie. Ezreal jak na ad carry jest IMO zbyt słaby w late. Poza tym naprawdę nie wiem, co jest w nim takiego fajnego. Ulti na całą mapę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zazwyczaj ci, co nie umieją nim grać, opisują go jako słabego. W sumie się nie dziwię, bo to high skill cap champ. AS buff/debuff, duży burst, aż taki słaby?

A co w nim takiego fajnego? Oprócz wspomnianego ulti to ogólne skillshotowanie i wymagane używanie mózgu a nie tylko bezmyślne AA.

W late nie jest taki słaby. Jak trafi wszystkie skillshoty to ma szanse wygrać wymianę z takim Gravesem czy Kogiem. Zamiast TFa można po prostu zbudować regularnego ad carry (PD zamiast TFa) i problemy znikają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...