Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

League of Legends v.3

Polecane posty

Zyra prawdopodobnie wyjdzie we wtorek/czwartek. Osobiście czekam na nią ze względu na ciekawą mechanikę.

Co od Dancera na Mundo. Widziałem, całkiem nieźle się sprawdzał i całkiem nieźle w late dostawał w okolicy 60 min. Ale możliwe, że to była wina gracza i teamu. Jednak co do kupowania ninja tabi to już się nie zgodzę. Kupujesz od sytuacji. Co z tego z teoretycznie dają ci więcej w jungli, jak po 4,5 lvlu/ madredach(małych)/ latarni i tak jungla idzie tak szybko, że nie zdążą zbić większej ilości hp. Poza tym zamiana butów. Toż to bezsens. Nie lepiej od razu złożyć właściwe? 3 apki w przeciwnym, 5 cc, ale najpierw trzeba składać tabi a potem je sprzedać i merkury!!! Good luck! Spirit to w sumie wymiana na dancera może się sprawdzić(chociaż Dancer da większe survi), jednak jeżeli robić to dla samego AS i czepiając się tych butów, może lepiej berki kupić? Co do movementa po użyciu ult i ew. ghoscie i tak jest wystarczająco duży by dogonić nawet Ahri.

Ja składam Mundo bez AS a i tak mocno tłucze i z dobrym teamem(jak każdy) jest nieubijalny. Mundo dps? jakoś mi się to nie widzi... A z hybrydy... no cóż, jestem raczej sceptyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope jak na razie Riot wypuszcza tylko jakieś zapychacze by opóźnić wyjście bohatera.

No tak, bo przecież wypuszczanie nowych champów jest najważniejsze, a balans rozgrywki i reworki starych championów to mogą sobie w buty wsadzić, po co to komu? klnie.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak co do kupowania ninja tabi to już się nie zgodzę. Kupujesz od sytuacji. Co z tego z teoretycznie dają ci więcej w jungli, jak po 4,5 lvlu/ madredach(małych)/ latarni i tak jungla idzie tak szybko,

Wtrącę od siebie, że jeśli startujemy standardowo, z cloth armor i 5x potion, to jeśli przeciwnik ma dobrych AD i bruiserów to będzie to dobra opcja. Nie ze względu na dodatkowe survi w junglii, ale ze względu na ganki- Ninja Tabi można kupić już po pierwszym powrocie, co daje nam buty+2 szybciej niż będą mieli je przeciwnicy a to raczej pozytywnie wpływa na ganki, prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, ja mam quinty MS +4,5% i nie na zwykłych butach +1 mam wystarczający movement. Poza tym jak gank ma wyjść to ninja tabi wiele nie zmienią. Albo gankujesz dobrze albo nie gankujesz wcale... ofc pomijając team który się nawet nie ruszy... .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, też je mam, przeciwnicy też je mogą mieć. Jungler bardzo korzysta z mobilności, im więcej tym lepiej. To co napisałeś nie ma kompletnie sensu- nie ma czegoś takiego jak wystarczający movement. Zwłaszcza w grze, w której w ciągu sekundy potrafi znacznie zmienić się sytuacja. Przeciwnik był o milimetry poza zasięgiem tasaka(w przypadku Mundo, wstaw tutaj skill lub broń dowolnego junglera i nie tylko, też będzie pasować) i zdążyl uciec pod turret? Ups...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to róbmy się na movement speed. Po co komu dmg. Zawsze jest ten niedosyt jak kogoś dogonić nie możesz, co nie znaczy, żeby ładować się w movement. Lepiej żeby ktoś zmarnował spella, ult, mane i wrócić się za 1-2min niż greedować z movementem 500. Poza tym spotykam się dość rzadko z tym, że przeciwnicy mają te runy. Zwykle albo 100% ap walą albo 100% ad, etc.

A takie gadanie, że jak ktoś ma zwardowaną rzeczkę to mu zgankujesz normalnie. Jak ma zwardowaną rzeczkę to widzi całą jej długość i możesz sobie z mida rammusem z movement 1000 napierniczać a bot i tak zdąży uciec jak cie zobaczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mniej rejdżuj, więcej czytaj ze zrozumieniem. Napisałem w bushu, na samym końcu rzeki, nie na całej jej długości.

Często spotykam się z sytuacją, gdzie support warduje tylko w tym bushu, przez co bot zauważa junglera bardzo późno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli ktoś zwarduje rzeczkę to nie oznacza,że gank ci się nie uda. Przeciwnik może się zagapić, skupić na last hitowaniu i po prostu najzwyczajniej w świecie cię nie zobaczy. I tak te 10-20 movment speeda robi dużo różnicę, nawet większą niż 10-20 ap albo ad.

I to ja tu zawyżam swój wiek... Tiaaaaa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to róbmy się na movement speed. Po co komu dmg.

Rany, ja mówię tylko o tym, że okazjonalne, wczesne kupowanie Ninja Tabi ma sens i że jungler potrzebuje mobilności. A Ty gadasz bzdury jakbym co najmniej radził stackowanie PD na każdym junglerze. Pomyśl zanim napiszesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xin jest viable teraz na topie po reworku? Jak się spisuje np. vs Riven czy serkowi darkowi? Warty jest teraz swojej ceny?

Co do Ninja Tabi, warto go kupić nie tylko ze względu na MS. Pasyw zwiększa szansę wyjścia zwycięsko ze starć junglerów, no i dostajesz mniejszy dmg od mobków, co zwiększa twój sustain.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi mi ktos jak budowac Nocturne? Ze wszystkich "linii" to jungla idzie mi najgorzej, dlatego stwierdzilem, ze warto zainwestowac w paru junglerow i sporo normali rozegranych w buszu. Tylko co kupowowac na Nocturna? Zaczynam klasycznie od clotha i potkow. Mniejsza o kolejnosc ale generalnie kupuje heart of gold, latarenke buty sytuacjyjnie - albo mercury albo ninja, malleta, chain vest - i teraz mam go przerabiac w GA czy mikoswac z HoG i robic Randuina? I co dalej? Co dalej? Czy budowac wiekszy DMG? Jak czasami szlo dobrze to budowalem tez Bloodthristera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi z których wywnioskowałem tylko "nie masz racji", a nie dowiedziałem się nic... ehh

Okazjonalne, tego słowa zabrakło a znaczenie zupełnie inne...

I jeżeli przeciwnik ma warda w bushu, to się nie gankuje z tego bushu tylko szuka innej ścieżki a nie inwestuje w MS. I nie rejdżuje, po prostu zinterpretowałem to tak jakbyś miał na myśli całą długość, bo to, że ze zwykłymi butami się nie dobiegnie jak ward w krzaku stoi wydało mi się pomyłką...

Co do kupowania ninja tabi muszę jednak przyznać rację, że w early ten boost naprawdę się przydaje, bo dzisiaj zagrałem pare rundek żeby to sprawdzić i przyznam, że niestety nie miałem racji :P

I dziękuję jeszcze raz za inteligentne i wyczerpujące wypowiedzi z których można wywnioskować multum informacji innych niż tylko opierniczanie, zamiast wyjaśnień(metoda 50% społeczności LoLa, opiernicz kogoś, że ci nie pomógł ale nie proś go o pomoc, etc.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak jesteś sam Tristą na Signeda i Catie, bo Kayle tchórz zwiała z 2/3 hp i padasz w parę sekund, a potem team cie blamuje za feedowanie to masz prawo się wkurzyć. Szczególnie jeśli rzeczona Kayle się tłumaczy "że nie będzie pomagać komuś kto i tak padnie".

Opłaca mi się brać Lux jako pierwszego maga (pomijają Ryze'a którego mam i którego w ogóle nie ogarniam)? Z tego co widziałem (i doświadczyłem...) ma potężne ulti, a przydatność trapa jest niezaprzeczalna, ale nie wiem, jak się ma to do prowadzenia (szczególnie jeśli jest się noobem absolutnym; że nie zawsze tylko ze swojej winy to inna bajka).

@UP

Te 2/3 hity to w moich oczach nowicjusza mogą dużo zmienić, bo nieraz na oparach hp mi zwiewali po odpaleniu ducha albo skilla + milion do prędkości ruchu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alright folks, jutrzejsza rotacja:

Gp, Nocturne, Lulu, Malphite, Vayne, Skarner, Annie, Urgot, Jayce, Fiddlestick

Nie ma Gravesa(:0), ani Caitlynn(:000).Nie gram już praktycznie normali, więc niezbyt mnie interesuje rotacja, ale good guy Echelon robi to dla innych tongue_prosty.gif

Dziwne rzeczy się teraz dzieją.Jakiś koleś spamuje swoimi botami różnych streamerów.Czeka aż zaczną wyszukiwać grę, po czym atakuje botami przez co gra wywala błąd.Ofiarami byli już:Dyrus, OddOne, Phantom L0rd, Westrice i jeszcze kilkoro innych.

Pewnie ma to coś wspólnego z tym, że nie można zablokować wysyłania przez innych zaproszeń do znajomych, dzięki czemu ktoś może zaspamować czyjegoś klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Lux, polecam ci. Całkiem fajne i przydatne AP. Jeżeli boisz się, że jej nie ograniesz graj nią jako support. warduj, etc. przy czym możesz się normalnie na AP carry budować. I tak wystarczająco wspomożesz lanera swoim rotem i slowem(Q i E), a w razie czego dobijesz za pomocą ult. Będziesz pomagał innym przy okazji po woli ucząc się grać tą postacią. Nie powinieneś mieć z tym probelmów. To silna postać. Zawsze możesz też poćwiczyć na customach z botami. Postać pewnie sprawi ci masę frajdy a i sam się nauczysz. W sumie akurat postać na początek. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz.

>>>UP<<<

My master dzięki ci za dodanie tego (^^)/ mi prostemu człekowi grającemu jeszcze w normale.

Gp- OK

Noct- no dobra nim się nie da lamić, prawda?

Lulu- spoko, rzadko ją ostatnio widzę

Maplh- OK

Vayne- OK

Skarner- niby OK, ale jak sobie przypominam co ludzie nim wyprawiali jak ostatnio w rotacji był T_T

Annie- chyba OK, też dawno nie widziałem, chyba że sam gram

Urgot- OK

Jayce- duża obawa o testerów(bo champ nie wydaje się chyba tak prosty jak się wszystkim wydaje), ale pewnie po 2-3 dniach będzie spokój.

Fiddle- tym też się chyba nie da popsuć gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi dlaczego matchmaking dał do mojego teamu kolesia grającego swojego pierwszego rankeda, gdy w przeciwnym teamie byli sami goście 100-500 wygranych? To jest nienormalne.Koleś sfeedowal bo trafił na bardziej doświadczonych graczy.Takiej gry nie da się wygrać.Dlaczego losuje ludzi tylko na podstawie elo, a nie elo i liczby rankedów? To jest bez sensu.Spadłem o 100 elo bo w każdej grze mam kogoś kto dopiero zagrał 1-10 rankedów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się dżungluje nową Evą :P Tylko z ogarniętym teamem... Poprosiłem o pomoc przy Wraithach i hard pull reda. Stało dwóch gości obok mnie - ZERO pomocy przy pierwszych mobkach, a reda pullneli tylko jednym AA. Nie mogłem sam ubić reda potem, musiałem wracać. Szkoda słów.

Ale jak wszystko idzie dobrze to ganki sprawiają dużo frajdy, jak ogólnie gra tą postacią po reworku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa niewidka Eve jest kompletnie bezużyteczna.

Po co mi bycie niewidzialnym daleko od wroga? Nie da się przejść obok niego na tej samej lini, nie da się go zaatakować... to już lepsza jest niewidka Shaco. Za pomocą pasywa Eve możemy:

użyć go do ucieczki, żeby zmylić wrogów? Nie. Uaktywni się tylko kiedy będą daleko.

użyć go do ganków? Jeśli przeciwnik jest pod samym turretem(naszym), to wtedy zobaczy nas nieco później. W jakimkolwiek innym przypadku- NIE.

Stać koło TF i wyjść w odpowiednim momencie? NIE.

Pójść na zwiady i zobaczyć czy przeciwnicy robią Barona i pozostać niezauważonym(zesmitować w odpowiednim momencie)? No way.

To niby po co mi ta niewidka? Chyba tylko po to, żeby nie bać się zwykłych wardów. Ale to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...